Všeobecná kategorie > Všeobecná diskuse

Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008

<< < (3/53) > >>

Pravdomluvný:
Nepříjemná pravda pro sionisty!::


Rabin se myslím chtěl poctivě dohodnout na míru a dokonce si již s Arafatem řekli, jak je možné míru dosáhnout, postupným a oboustranným ústupem z pozic nesmiřitelnosti a vzájemné neustálé odplaty!!! V okamžiku , kdy přestane násilí, je možné postupně situaci zlepšovat a zklidnit do té míry, že začnou fungovat normální vztahy mezi státy a národy.

Ale takové řešení se sionistům nelíbilo a Rabin byl zavražděn, jako "zrádce" národa, protože sionisté chtějí za podpory podobných vrahounských sionistických kruhů v USA , nad Palestinci zvítězit

a připravit je i o ty zbytky území na kterých dnes živoří!!!

Nevím, zda si oni "užiteční idioti", kteří podporují dnešní politiku

státu Izrael plně uvědomují, co činí. Článek na www.eretz.cz, je toho jasnou ukázkou.Mír a narovnání mezi Palestinci a Izraelci nepřijde sám, musí se všichni zasloužit a situace je dnes tak vyhrocená, že je možné další silové řešení, ze kterého už Izrael nemusí vyjít tak lacino.Zbraňové a další systémy jsou dnes na úrovni, kdy už zcela  rozměrově minimální zařízení je schopno způsobit obrovské ztráty na životech nevinných židů a dalších obyvatel Izraele.Riziko je obrovské a co potom? Použije Izrael jaderné zbraně a proti komu? A jaká bude odezva dalších států?

YAMATO:
Především je absurdní brát kritiku Israele jako a priori nepřátelskou vůči němu, nemluvě o tom, že taková kritika nemusí mít vůbec nic společného s antisemitismem (antijudaismem) a dokonce ani s antisionismem. Třeba já si nemyslím, že by zničení Israele přineslo něco dobrého, jen by přibyly další křivdy. Ale to přeci neznamená, že jen nemůžu a nebudu kritisovat! Není přeci jen černá a bílá, nejsme snad primitivé a umíme rozlišovat.

Dám příklad co kritisuji: Israel omlouvá časté zabití civilistů tím, že se mezi nimi schovávají teroristé. To je strašný cinismus! Letecké útoky či palba tanků na jednotlivé osoby v husté zástavbě jsou naprosto šílené, nelze u nich zabezpečit dostatečnou přesnost! Pokud si Israel myslí, že mu může donekonečna procházet politika "když se kácí les lítají třísky", tak se hrozně mýlí. Nelze bojovat s teroristy jiným terorem, to vede jen a pouze k další eskalaci konfliktu!

A aby bylo jasno, neházím vůbec vše jen na Israel. Třeba raketové útoky Hamásu na civilní cíle v Israeli jsou stejně iracionální a nic neřešící, nemluvě o sebevražbných útocích.

Prostě stačí pár fanatiků na obou stranách a ten kolotoč se roztáčí rychleji a rychleji...

Samuel:
Milý YAMATO, můžete prosím dát rovněž konkrétní návod, jakým způsobem by se měl Israel bránit islámskému terorismu ? Podle Vás tedy prostě terorista, který odpaluje rakety z obydlené oblasti, školy, nemocnice a podobně je vlastně nedotknutelný. Krásná představa. Rád si přečtu Vaše nápady, jistě budou podobně naivní jako Váš první příspěvek na tomto fóru.

Scooolie:

--- Citace: Pravdomluvný kdy 13. Května 2008, 19:32:24 ---Myslím,že pan Zídek velice objektivně popsal stav, který dnes Izrael tíží a je nepříjemnou minulostí.Izrael má co ve své historii napravovat a ke svým sousedům se začít chovat úplně jinak.

Zvláště jsou ostudné stálé zábory palestinských území a stavba

protiprávních a OSN odsouzených osad / jde vlastně o státem

podporované krádeže, také zeď je postavena na palestinských územích - je označena Mezinárodním soudem v Haagu za protiprávní /.Židé jistě mají nárok na svůj stát a bezpečnost,ale ne za cenu "loupeží" a státního terorismu, který stát Izrael provozuje.

Jednání a chování státu Izrael je ostudou pro celou světovou židovskou obec. Podobný názor vyjádřilo shromáždění rabínů v NY, které dokonce označilo současný Izrael za "hříšný" stát a jeho budoucnost za nejistou, pokud se rapidně nezmění jednání jeho sionistické vlády a nezačne se chovat podle uznávaných mezinárodních pravidel. Abych nebyl tak jednostranný , je nutné zárověň a to mezinárodní silou zajistit bezpečnost státu Izrael od svých sousedů.Současný stav je vředem mezinárodní politiky a jak je vidět, některým kruhům zainteresovaným na zbrojním průmyslu náramně vyhovuje!!! Neznám žida, ani Žida, který by si již konečně nepřál klid a mír ve své vlasti, ale to musí především zkrotit všechny sioinisty, kteří usilují o velký Izrael!

--- Ukončit citaci ---

K jakýmpak sousedům se Izrael chová špatně? S Egyptem a Jordánskem má mír a korektní vztahy. Se Sýrií válečný stav, avšak vede tajná jednání o míru - přestože Syřané podporují teroristy Hizballáhu. S Libanonem by Izrael mě také korektní vztahy - nebýt útoků na Izrael ze strany Hizballáhu, podporovaného Sýrií a Íránem. Nevidím, v čem zásadním by měl Izrael měnit postoj.

"Palestinská území" - co to je? Žádný Palestinský stát nikdy neexistoval. A "Palestina" je historický název pro veškeré území dnešního Jordánska, Izraele a Palestinské autonomie. Izrael nic neokupuje - okupovat lze jiný stát, žádný Palestinský stát Izrael nikdy neobsadil.

O žádném "shromáždění rabínů v NY" nic nevím. Nemáte-li na mysli schůzku pár set Naturei Karta, kteří jsou bezvýznamnou okrajovou minoritou světového Židovstva.

"Velký Izrael" - pod tím si mám představit co? Izrael až do Bagdádu? O ten nikdo neusiluje.

Scooolie:

--- Citace: Pravdomluvný kdy 13. Května 2008, 19:36:40 ---Rabin se myslím chtěl poctivě dohodnout na míru a dokonce si již s Arafatem řekli, jak je možné míru dosáhnout, postupným a oboustranným ústupem z pozic nesmiřitelnosti a vzájemné neustálé odplaty!!! V okamžiku , kdy přestane násilí, je možné postupně situaci zlepšovat a zklidnit do té míry, že začnou fungovat normální vztahy mezi státy a národy.

Ale takové řešení se sionistům nelíbilo a Rabin byl zavražděn, jako "zrádce" národa, protože sionisté chtějí za podpory podobných vrahounských sionistických kruhů v USA , nad Palestinci zvítězit

a připravit je i o ty zbytky území na kterých dnes živoří!!!

Nevím, zda si oni "užiteční idioti", kteří podporují dnešní politiku

státu Izrael plně uvědomují, co činí. Článek na www.eretz.cz, je toho jasnou ukázkou.Mír a narovnání mezi Palestinci a Izraelci nepřijde sám, musí se všichni zasloužit a situace je dnes tak vyhrocená, že je možné další silové řešení, ze kterého už Izrael nemusí vyjít tak lacino.Zbraňové a další systémy jsou dnes na úrovni, kdy už zcela  rozměrově minimální zařízení je schopno způsobit obrovské ztráty na životech nevinných židů a dalších obyvatel Izraele.Riziko je obrovské a co potom? Použije Izrael jaderné zbraně a proti komu? A jaká bude odezva dalších států?

--- Ukončit citaci ---

Rabin je mimo jiné autorem nápadu separační zdi. To jen pro přesnost. A Rabin SAMOZŘEJMĚ celý život byl oddaný sionista. Takže žvanit o tom, že byl zabit "sionisty" je nesmysl. Sionisty je tak 80 % izraelských Židů. A Rabin měl celkem velkou podporu - právě tech "sionistů" na které tu nadáváte.

To ostatní nemá ani smysl komentovat, to jsou naprosté pitomosti. Asi jako psát o tom, že na Marsu jsou třínozí obři.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi