Autor Téma: Gruzie - srpen 2008  (Přečteno 82087 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #75 kdy: 13. Srpna 2008, 11:31:35 »
to Scooolie:

Mimochodem, když už jsi se tady konečně objevil (jasně, je léto doba dovolených), mohl bys mi vysvětlit tu svou oslavu toho útoku Gruzie? Já už jsem tady psal, že chápu že někdo je apriori zaměřen proti Rusku........ ale tak trochu mě překvaipila ta tvoje bojechtivost.

Osobně bych dal přednost poklidnému řešení......

Já tu jsem pořád. Ale na Fórum chodím, jen když mi zbude čas. Mrkni na titulní stránku na zkratku "sc" pod překlady článků a uvidíš, že se se neflákám  :)

Slavil jsem, že se Gruzie rozhodla zlikvidovat ten nádor na svém státním území, tu iredentistickou provincii. Stejně jsem třeba slavil, když Chorvati zlikvidovali Republiku srbská Krajina... Já nejsem primárně protiruský, ale progruzínský.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #76 kdy: 13. Srpna 2008, 11:40:36 »
Faktem je, že Gruzie narušila status quo na SVÉM území, zatímco Rusko reagovalo masivním vojenským útokem na CIZÍ území. Kdyby se jednalo o narušení příměří na gruzínsko-ruské hranici gruzínskou stranou, nebylo by o čem debatovat. Tady se ale jedná o to, že Gruzie vojensky jednala na svém území a Rusko zaútočilo.

Mimochodem - blesková ruská reakce ukazuje na to, že Rusové měli podrobné a aktuální zprávy přímo z gruzínského vedení...
No, on by asi nikdo jinej než Rusko jihoosetincům nepomohl. USA nebo NATO asi teda určitě.

Pokud jde o tu rychlost reakce, doporučuju k přečtení ten článek na Britských listech.
« Poslední změna: 13. Srpna 2008, 11:42:22 od Yan »

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #77 kdy: 13. Srpna 2008, 11:41:46 »
Slavil jsem, že se Gruzie rozhodla zlikvidovat ten nádor na svém státním území, tu iredentistickou provincii. Stejně jsem třeba slavil, když Chorvati zlikvidovali Republiku srbská Krajina... Já nejsem primárně protiruský, ale progruzínský.
V tomhle případě protiosetinský......
Mimochodem, jaký v téhle souvislosti máš názor na to zrušení Jihoosetinské AO?
« Poslední změna: 13. Srpna 2008, 11:43:48 od Yan »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #78 kdy: 13. Srpna 2008, 11:57:32 »
Faktem je, že Gruzie narušila status quo na SVÉM území, zatímco Rusko reagovalo masivním vojenským útokem na CIZÍ území. Kdyby se jednalo o narušení příměří na gruzínsko-ruské hranici gruzínskou stranou, nebylo by o čem debatovat. Tady se ale jedná o to, že Gruzie vojensky jednala na svém území a Rusko zaútočilo.

Mimochodem - blesková ruská reakce ukazuje na to, že Rusové měli podrobné a aktuální zprávy přímo z gruzínského vedení...
No, on by asi nikdo jinej než Rusko jihoosetincům nepomohl. USA nebo NATO asi teda určitě.

Pokud jde o tu rychlost reakce, doporučuju k přečtení ten článek na Britských listech.

Proč by měl někdo "jihoosetincům" pomáhat? Jednalo se o vnitřní záležitost Gruzie. Čečenům také nepomáhala žádná zahraniční invazní armáda, když se Rusové rozhodli Čečensko obsadit a opět tam nastolit ruskou vládu namísto vlády separatistické.

Blisty nečtu. Dá se to najít někde jinde?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #79 kdy: 13. Srpna 2008, 12:01:57 »
Slavil jsem, že se Gruzie rozhodla zlikvidovat ten nádor na svém státním území, tu iredentistickou provincii. Stejně jsem třeba slavil, když Chorvati zlikvidovali Republiku srbská Krajina... Já nejsem primárně protiruský, ale progruzínský.
V tomhle případě protiosetinský......
Mimochodem, jaký v téhle souvislosti máš názor na to zrušení Jihoosetinské AO?

Mám za to, že to nebyl šťastný krok. Nicméně k němu došlo už dávno. V posledním roce nabízela Gruzie Osetii a Abcházii velice vstřícné dohody, podle nichž by byla zachována, resp. poskytnuta velmi široká autonomie, pokud by se vzdaly snahy o nezávislost a uznaly, že jsou součástí Gruzie. Bylo to odmítnuto. Jižní Osetie odmítá jakékoliv gruzínské smírné řešení. Jediné, o co stojí, je připojení k Rusku.

Jižní Osetie a Abcházie jsou také jediní, kdo na tomto konfliktu vydělali. Gruzie utrpěla porážku, musí akceptovat ruskou okupaci obou území a navíc přišla o dosud ovládaný kousek Horní Abcházie. Rusové si strašně poškodili mezinárodní image - není náhodou, že v reakci na invazi Poláci prohlásili, že americké rakety u nich prostě budou (i když předtím Tusk váhal). Jediný, kdo vydělal, jsou JO a A a samozřejmě siloviki v ruském vedení. Ti posílili.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #80 kdy: 13. Srpna 2008, 12:05:15 »
Blisty nečtu. Dá se to najít někde jinde?
Chyba, chce to být méně ideologicky pevný...... informace je dobrý získávat ze všech stran (ledaže by si člověk chtěl zachovat tu ideologickou čistotu).

Je to vpodstatě shrnutí nějakejch informací které vyhodnocovali situaci před zahájením konfliktu. Jsou tam nějaké odkazy na ty originální články..... moment

no, nějakej odkaz jsem tam našel, ale mám dojem že jsou tam i údaje odjinud
https://nvo.ng.ru/concepts/2008-07-25/13_georgia.html?mthree=9

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #81 kdy: 13. Srpna 2008, 12:07:50 »
Blisty nečtu. Dá se to najít někde jinde?
Chyba, chce to být méně ideologicky pevný...... informace je dobrý získávat ze všech stran (ledaže by si člověk chtěl zachovat tu ideologickou čistotu).

Je to vpodstatě shrnutí nějakejch informací které vyhodnocovali situaci před zahájením konfliktu. Jsou tam nějaké odkazy na ty originální články..... moment

no, nějakej odkaz jsem tam našel, ale mám dojem že jsou tam i údaje odjinud
https://nvo.ng.ru/concepts/2008-07-25/13_georgia.html?mthree=9

A je tam něco nového kromě toho, že Rusáci (slovo Rusové si šetřím pro slušné obyvatele Ruska, ne pro tu vládnoucí chátru) se na Gruzii chystali, byli nachystáni a jejich jihoosetští poskoci pak jen nešetřili provokacemi a čekali, až se na to Gruzie nachytá?

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #82 kdy: 13. Srpna 2008, 12:08:40 »
Mám za to, že to nebyl šťastný krok. Nicméně k němu došlo už dávno. V posledním roce nabízela Gruzie Osetii a Abcházii velice vstřícné dohody, podle nichž by byla zachována, resp. poskytnuta velmi široká autonomie, pokud by se vzdaly snahy o nezávislost a uznaly, že jsou součástí Gruzie. Bylo to odmítnuto. Jižní Osetie odmítá jakékoliv gruzínské smírné řešení. Jediné, o co stojí, je připojení k Rusku.
Tak už to v životě (ve světě, v politice) chodí. Takže se Gruzie rozhodla to vyřešit silou......

Jižní Osetie a Abcházie jsou také jediní, kdo na tomto konfliktu vydělali. Gruzie utrpěla porážku, musí akceptovat ruskou okupaci obou území a navíc přišla o dosud ovládaný kousek Horní Abcházie. Rusové si strašně poškodili mezinárodní image - není náhodou, že v reakci na invazi Poláci prohlásili, že americké rakety u nich prostě budou (i když předtím Tusk váhal). Jediný, kdo vydělal, jsou JO a A a samozřejmě siloviki v ruském vedení. Ti posílili.
V tomhle se shodneme. Proto si taky myslim že to Saakašvili zvoral...... a proto mě překvapilo že jsi to tak oslavoval.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #83 kdy: 13. Srpna 2008, 12:11:11 »
A je tam něco nového kromě toho, že Rusáci (slovo Rusové si šetřím pro slušné obyvatele Ruska, ne pro tu vládnoucí chátru) se na Gruzii chystali, byli nachystáni a jejich jihoosetští poskoci pak jen nešetřili provokacemi a čekali, až se na to Gruzie nachytá?
Je tam hodnocení armád a jejich připravenosti (Gruzínské, Jihoosetinské, Ruské). Docela zajímavý je že Česká republika byla jedním z největších dodavatelů zbraní Gruzii.......

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #84 kdy: 13. Srpna 2008, 12:13:43 »
Mám za to, že to nebyl šťastný krok. Nicméně k němu došlo už dávno. V posledním roce nabízela Gruzie Osetii a Abcházii velice vstřícné dohody, podle nichž by byla zachována, resp. poskytnuta velmi široká autonomie, pokud by se vzdaly snahy o nezávislost a uznaly, že jsou součástí Gruzie. Bylo to odmítnuto. Jižní Osetie odmítá jakékoliv gruzínské smírné řešení. Jediné, o co stojí, je připojení k Rusku.
Tak už to v životě (ve světě, v politice) chodí. Takže se Gruzie rozhodla to vyřešit silou......

Jižní Osetie a Abcházie jsou také jediní, kdo na tomto konfliktu vydělali. Gruzie utrpěla porážku, musí akceptovat ruskou okupaci obou území a navíc přišla o dosud ovládaný kousek Horní Abcházie. Rusové si strašně poškodili mezinárodní image - není náhodou, že v reakci na invazi Poláci prohlásili, že americké rakety u nich prostě budou (i když předtím Tusk váhal). Jediný, kdo vydělal, jsou JO a A a samozřejmě siloviki v ruském vedení. Ti posílili.
V tomhle se shodneme. Proto si taky myslim že to Saakašvili zvoral...... a proto mě překvapilo že jsi to tak oslavoval.

Jiné řešení než silou nepřicházelo v úvahu. Jednání nevedla k ničemu.
Já jsem to slavil ve chvíli, kdy operace za osvobození Jižní Osetie začala. Považuji ji stále za naprosto legitimní krok gruzínské vlády. V tu chvíli samozřejmě nebylo jasné, jak se situace vyvine.
Nicméně zpětným pohledem se dá říci, že Gruzíni více méně jednali jediným možným způsobem. Alespoň to vyvolalo odblokování stavu, kdy Osetie a Abcházie byly stejně okupované Ruskem, ale jen méně nápadně. Rusák byl donucen se demaskovat a ukázat svoji ohyzdnou imperiální tvář.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #85 kdy: 13. Srpna 2008, 12:13:49 »
Proč by měl někdo "jihoosetincům" pomáhat? Jednalo se o vnitřní záležitost Gruzie. Čečenům také nepomáhala žádná zahraniční invazní armáda, když se Rusové rozhodli Čečensko obsadit a opět tam nastolit ruskou vládu namísto vlády separatistické.
Teda nejsem si úplně jistej, ale mám dojem že Rusové nezrušili Čečenskou rep. (nebo jak se jmenovala)...... Gruzie jo.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #86 kdy: 13. Srpna 2008, 12:14:51 »
A je tam něco nového kromě toho, že Rusáci (slovo Rusové si šetřím pro slušné obyvatele Ruska, ne pro tu vládnoucí chátru) se na Gruzii chystali, byli nachystáni a jejich jihoosetští poskoci pak jen nešetřili provokacemi a čekali, až se na to Gruzie nachytá?
Je tam hodnocení armád a jejich připravenosti (Gruzínské, Jihoosetinské, Ruské). Docela zajímavý je že Česká republika byla jedním z největších dodavatelů zbraní Gruzii.......

Samozřejmě, že byla. A je to tak v pořádku. Proč nedodávat zbraně spojencům, kteří je potřebují?
Více zde (údaje jsou z rusáckého ministerstva obrany) - https://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=327852

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #87 kdy: 13. Srpna 2008, 12:16:37 »
Samozřejmě, že byla. A je to tak v pořádku. Proč nedodávat zbraně spojencům, kteří je potřebují?
Více zde (údaje jsou z rusáckého ministerstva obrany) - https://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=327852
Bojechtivým spojencům........

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #88 kdy: 13. Srpna 2008, 12:17:49 »
Proč by měl někdo "jihoosetincům" pomáhat? Jednalo se o vnitřní záležitost Gruzie. Čečenům také nepomáhala žádná zahraniční invazní armáda, když se Rusové rozhodli Čečensko obsadit a opět tam nastolit ruskou vládu namísto vlády separatistické.
Teda nejsem si úplně jistej, ale mám dojem že Rusové nezrušili Čečenskou rep. (nebo jak se jmenovala)...... Gruzie jo.

Naprostá formalita. Podstatné je, že Čečna chtěla být samostatná a Rusové řekli "nět", poslali tam armádu, srovnali hlavní město se zemí, ve "filtračních táborech" umučili přední odbojáře, část zbývajících zkorumpovali, aby přešli na jejich stranu. To vše se odehrávalo na ruském území a nikdo na světě neintervenoval.
Oproti tomu Gruzie vojensky zakročila proti Jižní Osetii s mnohem menší razancí (možná jen proto, že víc nestihli) a vyvolalo to invazi a okupaci nejen Osetie, ale i Abcházie a třetiny další Gruzie.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #89 kdy: 13. Srpna 2008, 12:18:40 »
Samozřejmě, že byla. A je to tak v pořádku. Proč nedodávat zbraně spojencům, kteří je potřebují?
Více zde (údaje jsou z rusáckého ministerstva obrany) - https://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=327852
Bojechtivým spojencům........

No a? Gruzie si jen chtěla udělat pořádek na svém státním území. Nevidím na tomto přání nic špatného. Nechtěla útočit na žádný okolní stát a ani nikdy neútočila.

Elazar

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #90 kdy: 13. Srpna 2008, 12:20:26 »
Samozřejmě, že byla. A je to tak v pořádku. Proč nedodávat zbraně spojencům, kteří je potřebují?
Více zde (údaje jsou z rusáckého ministerstva obrany) - https://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=327852
Bojechtivým spojencům........

Ona za bojechtivou byla v západním "demokratickém" tisku označována i ČSR když se na podzim 38 rozhodla bránit Sudety a zakročit proti "separatistům" třeba i silou.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #91 kdy: 13. Srpna 2008, 12:21:59 »
Je fakt, že ten Gruzínskej útok to trochu rozhejbal. Otázka je jak to dopadne. Gruzie trochu přecenila svý síly, ale furt je možný že se Rusko neodhodlá Jižní Osetii anektovat. To je sice "ošklivé" slovo, ale je fakt že k anexi nějakých území čas od času dojde, navíc v tomhle případě ve shodě (víceméně) s přáním obavatel toho území..... což také vžda nebývá podmínkou.

Osobně si myslím že tady Gruzie jednala až moc nacionálně.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #92 kdy: 13. Srpna 2008, 12:31:03 »
Paradoxně z izraelského hlediska by ruská anexe Jižní Osetie (formálně jistě na základě nějaké smlouvy s vládou JO) nemusela být úplně špatná věc....

Když může Rusák ukrojit kus území suverénní Gruzie proti její vůli, proč by pak nemohl Izrael podržet Golany a jednostranně připojit libovolnou část Judeje a Samaří?

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #93 kdy: 13. Srpna 2008, 12:31:44 »
Ona za bojechtivou byla v západním "demokratickém" tisku označována i ČSR když se na podzim 38 rozhodla bránit Sudety a zakročit proti "separatistům" třeba i silou.
To je pravda, ale já už jsem to tady někde na začátku napsal: Tyhle záležitosti jsou velmi složité a nelze najít jednotný mustr pro jejich řešení. Vždy se někdo bude cítit ukřivděně.

Pokud přijmeme mustr, že NIKDY nelze připustit odtržení, tak už jen příklad Kosova ukazuje že to tak prostě někdy není.
Ale abych předešel námitce že zrovna ty se samostatností Kosova nesouhlasíš (což nevím), tak podotýkám že to uvádím jenom jako příklad že řešení je možné různými způsoby.
« Poslední změna: 13. Srpna 2008, 13:09:48 od Yan »

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #94 kdy: 13. Srpna 2008, 12:34:36 »
Paradoxně z izraelského hlediska by ruská anexe Jižní Osetie (formálně jistě na základě nějaké smlouvy s vládou JO) nemusela být úplně špatná věc....

Když může Rusák ukrojit kus území suverénní Gruzie proti její vůli, proč by pak nemohl Izrael podržet Golany a jednostranně připojit libovolnou část Judeje a Samaří?
Vidím že si rozumíme..... já to nechtěl TADY tak hrotit, proto ta vpravdě pyrotechnická formulace (řada zdejších diskutérů při slovu Izrael ztrácí objektivitu).
Jak vidno je to daleko složitější. Mimochodem, tak trochu to odpovídá vojenské poučce že žádný plán nevydrží první kontakt s nepřítelem.

Yan

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #95 kdy: 13. Srpna 2008, 13:22:11 »
Teda nejsem si úplně jistej, ale mám dojem že Rusové nezrušili Čečenskou rep. (nebo jak se jmenovala)...... Gruzie jo.
Naprostá formalita. Podstatné je, že Čečna chtěla být samostatná a Rusové řekli "nět", poslali tam armádu, srovnali hlavní město se zemí, ve "filtračních táborech" umučili přední odbojáře, část zbývajících zkorumpovali, aby přešli na jejich stranu. To vše se odehrávalo na ruském území a nikdo na světě neintervenoval.
Oproti tomu Gruzie vojensky zakročila proti Jižní Osetii s mnohem menší razancí (možná jen proto, že víc nestihli) a vyvolalo to invazi a okupaci nejen Osetie, ale i Abcházie a třetiny další Gruzie.
Jestli jsem ti dobře porozuměl, tak zrušení Jihoosetinské AO zařazuješ mezi naprosté formality....... nicméně to předcházelo právě tomu vyhlášení nezávislosti Jihoosetinské republiky. Z tohohle pohledu to tedy taková formalita nebyla.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #96 kdy: 13. Srpna 2008, 13:23:06 »
 :-\

Teď trochu jinak: co se týče dodávání zbraním „bojechtivým“ spojencům, Američané jsou ještě teď tak vystrašeni z ruské agrese v Gruzii, že „dupli na brzdy“ ohledně našeho plánu udeřit na íránská nukleární zařízení a aby nějak kompenzovali toto odmítnutí, nabídli nám zlepšený systém raket země-země (podle Haaretzu).

Američani nás pravděpodobně mají za nespolehlivou banánovou republiku a jaksi nás odstrkují od našich oprávněných příprav na íránskou hrozbu, přičemž nic moc nám za to nezaručují, než jen mlhavé a nevěrohodné přísliby nějakých ruských "stratégů" ... :(

Snad se nepodělají tak dalece, aby pozastavili umisťování radarů v ČR a raket v Polsku, výměnou za ruský příslib většího tlaku na Írán.  :(



gv

Elazar

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #97 kdy: 13. Srpna 2008, 14:07:32 »
Scooolie, Yan a Gugi - vaše poslední příspěvky jsou pěknou trefou do černého.
Jo, politika je pěkné svinstvo  ;D A ukazuje se (na případu JO, Kosova i Judska a Samaří), že zkrátka dvojí až trojí metr funguje spolehlivě... Evidentně důležité je být za dobře s tím, kdo ten metr drží v ruce. A Izrael je v tomhle příliš malý hráč.


Vodník

  • Host
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #98 kdy: 13. Srpna 2008, 19:29:30 »
S něčím se vám svěřím. U mne se nejedná o nenávist k Rusku, nýbrž o něco mnohem horšího – a tím je alergie na Rusko a Rusy. Nenávist může polevit, změnit se v něco jiného, ale u alergie probíhají zákonité, automatické procesy. Někdo je alergický na pyly, někdo na jahody, někdo na kovy… já na Rusy. Někdo dostává po jahodách vyrážku, já ve vztahu k Rusku pocit hnusu. Nenávist je slepá a zabraňuje racionálně myslet. Naproti tomu alergie umožňuje nezaujatě myslet a přijímat objektivní závěry. Tím posledním závěrem, který jsem učinil ve vztahu k Rusku je, že u Rusů panuje jediné „pravidlo“ a tím je, že u nich neexistují žádná pravidla … Je třeba proto k nim rovněž přistupovat bez skrupulí a bez pravidel - nevypočitatelně a bez ohledu na zvyklosti slušného jednání. To je jediný způsob, kterému rozumějí.

Bez komentáře.
Proč bez kommentáře? Já bych naopak tuhle situaci velmi rád okommentoval.

Ta "alergie" na Rusy, kterou nám zcela bez skrupulí odhalil u sebe gvodrazka, se vůči Židům nazývá antisemitismem; v Sovětském Rusku byl na to trest smrti. Dnes za antisemitismus zaplať Pán Bůh smrt není, (jen společenská a intelektuální), nicméně my, antirasisté, považujeme podobné sentimenty vůči jakémukoli ethniku za nepřijatelné a opovrženíhodné. Nevšiml jsem si, že by někdo (kromě mě) za tento postoj gvodrazkovi snížil mojo, zatímco mně se dostalo pískotu za pouhý dotaz na Bushovu nestydatou hlášku. Nick "hmmh" obdržel řadu mínusů mj. za urážky křesťanů. Jsou snad na tomto fóru rasistické sentimenty vůči určitým skupinám (Rusové, možná Arabové, muslimové) trpěny?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Gruzie - srpen 2008
« Odpověď #99 kdy: 13. Srpna 2008, 22:35:53 »
Nejsem advokat, ale rozumim alergii na rusky styl u G., videla jsem uz takovou alergii a neni srovnatelna s antisemitismem, zpravidla se objevuje u lidi, kteri dostali nejakou velkou davku alergenu a pak se z ni cely zivot nemohou vzpamatovat. Velmi dobre tomu rozumim. Antisemitismus je primitivni nenavist, odpor k islamu a treba cikanum, chcete-li se od tohoto typu alergii ponekud lisi. Ovsem, pokud nejste napr. pozustaly po nekom kdo zahynul pri bombovem utoku napr. islamskych bratru, anebo nekdo, koho okradli a zbili Cikani, anebo chcete-li Romove. Pravda jsou i antisemite, kteri jimi nebyli, ale stali se jimi po te, kdy je nejaky zid/Zid treba okradl. Neni to jednoduche byt politically correct  ::)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15