Autor Téma: Konverze - praktické podrobnosti  (Přečteno 64593 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #100 kdy: 26. Března 2012, 22:17:24 »
zjistilo se, milá wocicko, že (podle názoru některých) halachický žid Iván (navíc s genet. vyšetřením-potvrzením , které  dnes mj. policie v U.S. běžně dělá z kartáčků na zuby) by měl předstoupit před bejt din? To je jako kdybyste nutila promítače koupit si lístek do vlastního kina...

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #101 kdy: 26. Března 2012, 23:09:14 »
Dobře dobře... Fajn, tak si odmyslete tu jednu větu... to je toho  :o
Zas na druhou stranu, geny mě nenapoví, co je to třeba maces... Si pamatuju, jak jsem to pomyslně "natřela" jednomu Židovskému spolužákovy při semináři ke středověké židovské filosofii. Tedy, to že je někdo tmavooký, a na tmavých kudrnách má kippu, ještě neznamená, že se nemusí učit... Proto si myslím, že když Iván nevěděl, že je Žid, tedy tak nebyl vychován, by si možná "maturitu" střihnul, když je poctivý.
 
« Poslední změna: 26. Března 2012, 23:17:09 od wocicko »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #102 kdy: 26. Března 2012, 23:11:24 »
no tak Bejt dinu se chodí z různých důvodů.. nejen k vůli gijuru.. to je prostě soud.. řeší problémy a průšvihy....  :o

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #103 kdy: 26. Března 2012, 23:18:24 »
Jo, Marcela má pravdu! Třeba se soudil... Bibine, je na Vás, vymyslet proč... Můj David to už dlouho není  ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #104 kdy: 26. Března 2012, 23:29:19 »
No počkej.. taky si ho mohli zavolat .. jestli třeba něco neproved.. !! .. jako že na koberec..

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #105 kdy: 26. Března 2012, 23:33:13 »
Ale může to vymyslet i Marcelka! Jeď, jeď! To dáš!  ;D Co Iván vyvedl?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #106 kdy: 26. Března 2012, 23:46:21 »
(je, ty máš pěknou ikonku !!)

nevolali ho kvůli té chromé ovci? jestli s ní nebyl nějaký problém..

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #107 kdy: 27. Března 2012, 08:03:26 »
že se opovažujete: o jednom ze členů bejt dinu je známo, že pořádal zabíjačky a vařil ovarové polévky pro polské přistěhovalce v Chicagu, a rád plníval vepřová střívka sraženou prasečí krví s kroupami, a nebo prejtem (jitrnice). Když se odhodlal ke konverzi (podotýkám z publikovaného, že když  závadový Mrázek kupovával od obcí nastojato  stély židovských hrobů " k likvidaci" , na radnici v Maiselovce též nosil zabíjačky- viz shekel 2012 diskuze a odkazy) -zmizel do Atlantic City, kde mu štěstí v hazardu přálo, a objevil se  záhy coby ctihodný soudce bejt dinu. Tedy: před něj má předstoupit Iván??? Špatný vtip. A chromou ovci pošlete zpět do  příběhu gv--kova.
« Poslední změna: 27. Března 2012, 08:06:41 od bibin »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #108 kdy: 27. Března 2012, 08:56:28 »
Cestou do kuchyně si Iván všiml rohu dopisu, který byl zaklíněn pod prahem. Žádný div že si ho nevšiml. Včera v noci rozsvěcel až v ložnici..Poklekl a dopis, ostatně nebyl zalepený, vtáhl do předsíně. Byly to poznámky od doktora Rubinsteina, keré zřejmě přinesl poslíček. "Ke zjevnému, a fyzickému, jak jsme se bavili, dodej ještě toto, jako hlavní rysy židů: 1) Rachitida. Neexistuje židovka, která by jí neměla, nebo k ní neměla náběh, pokud její rodina kdy žila v ghettu. 2) TBC byla průvodním rysem všech, kteří se narodili, žili i zemřeli v ghettu, zejména tbc nitrohrudních uzlin. Všimini si zobrazení očí mužů. To, co naši nepřátelé vydávají za lačnost, je lesk horečky v očích. 3) Humor. Žiješ-li destruován okolím, nezbývá ti, než se smát, nebo zešílet. Varuj se lidí bez špetky humoru. 4). Písmo a rukopisy. Každý žid píše, ne každý ovšem dobře. Varuj se těch, kteří ve svých textech jenom  stručně poštěkávají. 5.)Každý z nás potřebuje  nějakou Freudovu berličku. Bez ní je život k nežití.   Text se mu líbil, a položil si ho na psací stůl vedle kalendáře. Všiml si, že tchán má jakýsi svátek. Nepůjde za ním. Zvedl telefon, a zavolal do nejbližšího obchodu u tchánovy rezidence. Nechal mu poslat košík  mexických pomerančů. Když dostanete pomeranče, znamená to varování, říkával Bugsy Siegel. Iván se postavil před záclonu, nechal se ovívat vzduchem, v němž  už bylo cítit předjaří, a  labužnicky potáhl  dým ze své věkovité bruyérky...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #109 kdy: 27. Března 2012, 09:21:51 »
Erotika v literatuře: dělejte to jako Updike, resp. jeho postavička Henry Bech. Je to vkusné, stejně jako rajcovní.  :-*
 
Už nikdy zpět směrem k de la Cámara (Božské zjevení Isis  & jiná melodramata)! Ale také nikdy cestou poplatnosti české realitě. Z Vočičkova románu nesmí čouhat česká překombinovanost jako péra z kanape - musí to být lehké, nenucené, duchaplné jako francouzská galantní literatura. Žádná těžkomyslnost, mentalita zatížená historickými průšvihy & remízami, Bílou Horou počínaje a duetem Gott/Kryl na balkoně konče. Problémy Ivána/Davida jsou problémy české kotliny, ventilem české komplikovanosti, nikoliv dilemata člověka na řece Hudsonu. Já a Bibin jsme staré pasty, které něco pamatují, ale to je ve Vočičkově románu spíše na obtíž. Musí se v něm zrcadlit americko-evropská skutečnost a nostalgické, místní dobové reálie (třeba plechovky od Bull Durham nebo fotky DiMaggia), ne české noční můry. 8)  Vočičkově románu/filmu/telenovele musejí rozumět študáci na Boulevard Saint-Michel stejně jako lidičkové na 103. Ave. N.Y. Nesmí to být klystýr našich nenaplněných politicko-religiózních aspirací. (Věčná satira na kolchozy, kolektivizaci, denunciaci, zrádcovství, slabošství, dacanský konjunkturalismus ...) Vočičko musí v Ivánovi/Davidovi prezentovat světoobčana, ne pražsko-brněnského sentimentálního "losera", konfrontovaného s podivnými, pochybnými emigranty.
Nejraději bych vyhodil celou českou anabázi, včetně epizodního Alcronu, s výjimkou Josefova.  :D

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #110 kdy: 27. Března 2012, 10:04:06 »
Gvodrazko neboj, já říkala, že Iván je od Davida moooc daleko. Nic z toho, co jsme tu - hlavně Bibin - vymysleli, tam nebude. Navíc ten můj román už je hotový, tedy vymyšlený, už ho jen dopisuju, nic měnit nebudu. Můj román je filosofické dílko, alegorické, univerzální na jakýkoli národ a jakýkoli čas. Zároveň je to postmoderní román, jaký má být, tedy přítomnost mnoha žánrů, aby si každý čtenář našel to svoje. Včetně té erotiky.

A pro Marcelku: chromá ovce je dobrej nápad! A děkuji za pochvalu obrázku, já jsem Malé čarodějnici děsně pdobná - fyzicky i mentálně, jen toho havrana nemám.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #111 kdy: 27. Března 2012, 13:26:08 »
.. a neodehrává se to nakonec ve sklárně na Sázavě...takový Kohoutovsko- Vieweghovský román?... měla jste na to tři čtvrti roku, od Vaší první otázky... pokud dovolíte, zdejší Iván si oddychl, že není svázán s dějem, kterým jsme začali, a nějak se bude vyvíjet. Zachovejte nám přízeň, a dejte nám vědět, jak se daří Ivánovi ve svázané  (téměř kazajkové) podobě, a s vyšší DPH na svých bedrech. Přemýšlíme s Ivánem, že dílko vydáme ve Vatikánu (i když, postavy si nemají moc co poroučet),  Tam je DPH na knihy 0 procent. Asi by Osservatore Romano nikdo nečetl....
« Poslední změna: 27. Března 2012, 13:31:43 od bibin »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #112 kdy: 27. Března 2012, 13:30:08 »
ještě k té erotice...myslím, že Iván si stoupne za sedící Hadassu (...sedící u toaletního stolku...), uchopí kartáč, a bude jí pomalu česat její tmavé  dlouhé vlasy...
« Poslední změna: 27. Března 2012, 13:38:53 od bibin »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #113 kdy: 27. Března 2012, 13:42:11 »
technická to gv. scénář k Dívce v modrém psal Cámara...?...!

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #114 kdy: 27. Března 2012, 13:49:03 »
https://stefane4ka.livejournal.com/272781.html#comments    z castingu na Hadassu (před obarvením vlasů)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #115 kdy: 27. Března 2012, 14:18:20 »
Oldřich Nový (nikoliv de la Cámara) tomu dal šmrnc svojí nasládlou písní :
 
Proč obraz Tvůj nedá srdci spát?
Proč obraz Tvůj bláznivě mám rád?
Lásko má jediná, dívko v modrém,
jsi jen Ty a zase Ty a potom žádná víc!

Tisíce žen okolo nás jdou,
tisíce hvězd, které zapadnou.
Nad nimi, záři mi
jen Tvůj obraz mámivý,
dívko v modrém buď mou!

Jediná láska, dívko
v modrém
jsi jen Ty a potom žádná jiná.

(Naprosto jasné předznamenání vzniku Státu Izrael - dívka v modrém je sionistický symbol a zároveň Oldova recese, což uniklo pozornosti Emanuela Moravce.) ;)
 
Představuji si Ivána v tuxedo, zpívajícího sonorním hlasem u toaletního stolku Hadassy.
 
S chutí si Wocicka přečtu, obzvláště když v tom nebudou zdejší plky...  :D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #116 kdy: 27. Března 2012, 15:05:20 »
Vaše :D nebo moje  :D ?  Obecně, lidé plkají rádi. Možná proto je svět (české) justice tak nezáživný. Žádná "živočišná"invence.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #117 kdy: 27. Března 2012, 15:25:27 »
Neznám nic návykovějšího než plkání - stal se ze mne závislák na plkání. Wocicko má jasno, kterým směrem se bude ubírat jeho fabule. A my se zase vrátíme zklamaně do pavilonu 31 (pohříchu to není Lehárův modrý pavilon). 8)
 
Svět (české) justice je velmi barvitý a naplněn všemi nuancemi i odstíny lidské psychiky. Pokud někdo preferuje absurdní divadlo, nalezne nevysychající pramen inspirace právě zde. Není nouze ani o "animální" invenci.
Kolik intelektuální zábavy člověk zažije, zjistí-li, že žalobce usuzuje na korupční jednání pouze z toho, že věci se prostě nevyvíjejí podle jeho představ o elementární spravedlnosti. Korupce je, když ... když jsem prohrál. Asi tak. Vždy mne pak napadne poučka: Nedělej ze sebe idiota, když už jsi.  :D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #118 kdy: 27. Března 2012, 16:06:02 »
s posledním odstavcem, budiž, souhlasím. Ale nevidím důvod, aby Magdaléna prchala z tohoto fóra, a my se opět stěhovali do vypolstrovaných cel pavilónu 31, kde  se nedá ani rýt nehtem do zdi ( :D ) koženkové zdi. Pokud se wocicko nerozhodla skládat státnice také z jedenatřicítky. Šachy (co jiného) může s námi hrát v době návštěv (a nebo- státnice na vycházkách?)....přiznejme si, ani jeden z nás není vizáží její milovaný Septimus Severus. Ještě že máme ty kostýmy šachových figurek. Ale slibte mi, že už nebudete chtít, abych byl věží, a abych přes Vás skákal...

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #119 kdy: 27. Března 2012, 17:15:07 »
Bibine, můžete mi prosím vysvětlit co to povídáte o Magdaléně, státnicích a Septimovi Severovi? To by mě fakt zajímalo, kde jste TO SEBRAL!
A Kohoutovsko-Viewegovské romány nepíšu, blížím se spíš ke Kundero-Eco-Borgesovské větvi... Ale jak myslíte, jak říkala Hannah Arendt: nic lidi nevzruší více než vynášení soudů o knize, kterou nikdo (v mém případě zatím) nečetl.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #120 kdy: 27. Března 2012, 18:02:36 »
fikce, milá wocicko, fikce. Jako ty šachy. Nebo si opravdu myslíte, že se s gv. převlékáme za šachové figurky z  ledového (bílá) a černého leskima, chodíme po místnosti terapeuta, a hlásíme šach-mat? Pravda je, že  naposledy loni v létě jsme byli na ústavním hřišti, já jsem šel z C4 na C6 a pak se gv. zadrhl (považte v tom vedru) zip. Museli nás potom chladit...naštěstí, hasičské stříkačky a proudnice jsou u nás na 31. vždycky k dispozici...teď jsem hovořil s Ivánem (nebo jsem to byl já sám?) a dohodli jsme se, že se čtenáři mohou těšit na kapitolu. Minjan v Thiakulé  Zároveň je vypsána soutěž "najdi Thiakulé" (jde  totiž o reálné místo). Výherce dostane (možná)  vaši knížku (Podmínky  soutěže viz  "Informovaný souhlas s léčbou klienta v pavilonu  č.31.")
« Poslední změna: 27. Března 2012, 18:08:25 od bibin »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #121 kdy: 27. Března 2012, 18:04:21 »
vidíte, to jsou důsledky našich her... ;)

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #122 kdy: 27. Března 2012, 18:09:26 »
Hahaha... Bibin je prorok. Nebo se radil s paní Marcelou? Dobrá, takže tímto informačním "podrazem" končím svoji účast na Vašem geniálním výtvoru... S(Adonajem) a šáteček...

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #123 kdy: 27. Března 2012, 18:26:38 »
paranoia se na 31, také léčí.  Nikoli neinvazivně. Jste holt, wocicko,  jako Google, jak říkají Rusové. " Davaj slovo i polučiš ssylku", neboli, jako za Stalina, "dej  (vydej) slovo a dostaneš vyhnanství" (ssylka je rusky odkaz- nebo  také vyhnanství). Ale tuto minuciézní práci si  rád dám  s jinými, neparanoidními, čtenáři. Paní Marcele se  laskavě omluvte, nebo Vás budu mít- a nejen já-  za člověka bez  špetky cti.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Konverze - praktické podrobnosti
« Odpověď #124 kdy: 27. Března 2012, 19:14:00 »
Jo dobrá... Tak mě prozradilo ČSFD, je zastřelím, co mají co psát celé jméno... Marcelce se samozřejmě omlouvám. Ale od Vás, Bibine - když už jste takový čmuchal (proč jste si mě hledal?) není pěkné sebrané informace svévolně používat, kdybych chtěla abyste věděli, jak se jemenuji, tak Vám to asi napíšu... Já o Vás také nic nevím a popravdě řečeno by mě ani nenapadlo to zjišťovat. Co se týče Septima Severa, je to jen průzkum trhu, nějaký osobní vztah s ním nemám, prostě tuhle postavu četnáři milují, tak ji používám. Jedna má povídka získala za pár dnů 8000 čtenářů, jen abyste věděl, že to není jen plytká zábava, ale skutečná práce, která nese ovoce. Co se týče mých něžných citů - abych uspokojila Vaši zvědavost - tak jsem skutečně na nosaté Římany, Marka Tulia bych přitulila i kdyby nechtěl - škoda že věkový rozdíl je nepřekonatelný. Co byste o mě ještě chtěl vědět? Míry, váhu...? Jen si poslušte!
Každopádně se mi takové jednání vůbec nelíbí. 
Doprčic, fakt jste mě naštval, tak pěkně se mi tu s vámi všemi povídalo/pobývalo...
Marcelce se znovu omlouvám a srdečně zdravím  :D


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15