Pořadatelem bylo Nizozemí; tam se šampionát odehrál mezi 10. a 23. červnem 2007. Izrael byl vylosován do skupiny A, kde jeho soupeřem bylo pořádající Nizozemí, sousední Belgie a Portugalsko.
Program zápasů skupiny A:
Ne 10/06/2007 ... Nizozemí-Izrael ... 1:0(1:0)
St 13/06/2007 ... Izrael-Belgie ... 0:1(0:0)
So 16/06/2007 ... Izrael-Portrugalsko ... 0:4(0:2)
Kompletní soupiska izraelské reprezentace hráčů do 21 let před šampionátem v Nizozemí:
Brankáři:
1 - Ohad Levita
18 - Tom al Madon
23 - Jossi Šekel
Obránci:
2 - Juval Špungin(S)
3 - Eliran Danin
4 - Šaj Majmon
5 - Dekel Kejnan(S)
6 - Lior Jan
12 - Rami Duani
13 - Nican Damari
15 - Naor Peser
19 - Dani Bondarv
Záložníci:
7 - Idan Srur
8 - Aviran Baruchjan(S)
20 - Amir Taga
21 - Širan Jejni
22 - Lior Rafaelov
Útočníci:
9 - Barak Jicchaki(S)
10 - Toto Tamuz(S)
11 - Omer Perec
14 - Šlomi Arbeitman(S)
16 - Amit Ben Šušan(S)
17 - Ben Sahar(S)
Trenér: Guy Levy
Pozn.: (S) za jménem znamená, že fotbalista hraje také v izraelské seniorské reprezentaci.
POHLED DO HISTORIE
Evropské fotbalové šampionáty hráčů do 21 let se pořádají od sezóny 1976-1978. Izrael se připojil k tomuto mistrovství v sezóně 1990-1992 a od té doby se účastní pravidelně. Nikdy však nepostoupil ze základní skupiny.
Stručný přehled izraelské účasti:
1990-1992 - skupina 8(Izrael, Kypr, Řecko, Švédsko) - 2. místo ve skupině.
1992-1994 - skupina 6(Izrael, Rakousko, Bulharsko, Finsko, Francie, Švédsko) - Izraelci skončili předposlední.
1994-1996 - skupina 1(Izrael, Ázebajdžán, Francie, Polsko, Rumunsko, Slovensko) - Izraelci skončili předposlední.
1996-1998 - skupina 5(Izrael, Bulharsko, Kypr, Lucembursko, Rusko) - 2. misto ve skupině.
1998-2000 - skupina 6(Izrael, Rakousko, Kypr, Španělsko, Nizozemí) - 3. místo ve skupině.
2000-2002 - skupina 7(Izrael, Rakousko, Bosna a Hercegovina, Španělsko, Francie) - 3. misto ve skupině. A protože jsme česky píšící web, připomeneme, že v této sezóně zvitězila na tomto šampinátu ČR; ve finále porazila Francii na penalty 3:1.
2002-2004 - skupina 1(Izrael, Francie, Slovinsko, Kypr, Malta) - 3. místo ve skupině.
2004-2006 - skupina 4(Izrael, Francie, Irsko, Švýcarsko, Kypr) - 3. místo ve skupině.
2006-2008 - skupina A(Izrael, Nizozemí, Belgie, Portugalsko) - poslední místo ve skupině.