Autor Téma: Koho byste volili? BLESKOVKA  (Přečteno 106488 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Koho byste volili? BLESKOVKA
« kdy: 8. Února 2009, 18:01:48 »
Zdravím přátelé,
vím, že jste se většinou již vyjádřili v anonymním hlasování na hlavní stránce webu, ale měl bych prosbu. Máte-li chuť, napište krátce, koho v izraelských parlamentních volbách volíte, resp. nevolíte (volili byste, nevolili byste) a proč?

Sejdou-li se příspěvky, které by měli hlavu a patu, otiskli bychom je jako jakýsi anketní průřez na hlavním webu.

Díky.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #1 kdy: 8. Února 2009, 18:38:31 »
Já bych volil Jisroel Bejtejnu, neboť tato strana podle mě bude bude podporovat židovské národní záležitosti, pragmatický způsob vůdči Arabům a v neposlední řadě mi jde o orientaci na ruskojazyčný svět.
Kdyby šli Národní jednota a Národní Náboženská Strana do voleb společně, tak by mně to bylo sympatičtější, ale takhle mám zmatek v tom, kdo se nakonec do Knesetu dostane - podle mě byla chyba zakládat uskupení Židovský dům.
Docela mě překvapilo, ža v anketě úplně prohrály náboženské strany, a že velké bloky dostaly prakticky všechny hlasy. :o

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #2 kdy: 8. Února 2009, 20:37:00 »
LIKUD  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #3 kdy: 8. Února 2009, 21:02:16 »
LIKUD  ;D

Podle obřího smajlíku tuším pokus o vtip... Vás bych viděl tak na Šinuj  ;)

Pepino65

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #4 kdy: 8. Února 2009, 21:06:42 »
Likud (bez přidané držtičky). A to nejsem pravičák. Bohužel, v jiných případech je to spíše o nemastné a neslané politice.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #5 kdy: 8. Února 2009, 22:08:38 »
Asi bych volil Národní jednotu. Vím, že by možná bylo logičtější volit silnější pravicový LIKUD, ale já nějak mám takový nepříjemný pocit, že ty předvolební silácké řeči o postojích k arabům, nevydávání území a podobně se trochu rozbřednou v kompromisech s případnými velkými koaličními partnery Kadimou resp. Stranou práce.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #6 kdy: 8. Února 2009, 22:13:27 »
Děkuji těm, kdo zatím přispěli, a těším se na další názory.

Jen bych požádal o alespoň stručné zdůvodnění proč - třeba jako to udělal Samuel a neudělal Petahyah. Díky  :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #7 kdy: 8. Února 2009, 23:13:17 »
SAS. Ehm, to zni jako commandos, takze Šas. Duvody : libi se mi jejich postoje vuci tzv. Zapadnimu brehu i Gaze. A i kdyz tu vecne branim neco "necudneho", tak take proto, ze nezapominaji na Toru.
Poznamka : v Izraeli jsem nebyl a vzhledem klimatu asi nikdy nebudu. Muzu se mylit, muzu mit nespravne nebo tendencni zdroje. Ale nyni tvrsim : Shas.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #8 kdy: 8. Února 2009, 23:15:40 »
Vader: Vím, že porušuji vlastní pravidlo, že se sem mají psát osobní stanoviska a ne debatit, ale jen jednou větou: Šas NIKDY neřekl slovo proti vzdání se Judeje a Samaří, mluvím jen o Starém městě jeruzalémském.... Ale samozřejmě mohu mít špatné zdroje. Respektuji.

ari180

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #9 kdy: 8. Února 2009, 23:22:53 »
Yisrael Beiteinu... s arabmi sa uz nieco robit musi...aj s izraelskmi aj s tymi v arabskej autonomii.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #10 kdy: 9. Února 2009, 00:05:53 »
Dodávám off topic, že v anketě, kdo vyhraje volby bez ohledu na symtapie jsem hlasoval, že některá arabská strana, jelikož si myslím, že bude utvořena koalice Likud-Kadima-Avoda, což je faktické vítězství Arabášů. :(

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #11 kdy: 9. Února 2009, 09:03:41 »
LIKUD  ;D

Podle obřího smajlíku tuším pokus o vtip... Vás bych viděl tak na Šinuj  ;)

NEJEDÁ SE O VTIP!  >:( Shinui má ve svém programu body se kterými souhlasím, ale není to zrovna můj šálek čaje.
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #12 kdy: 9. Února 2009, 09:14:33 »
eleazar - nebude Likud Kadima Avoda, vzdycky jenom 2, kteri se spoji, takze bude Likud + Lieberman  anebo Kadima + Lieberman a dalsi mensi strany, ale treba nas ceka prekvapeni. Vseobecne to vypada, ze Avoda zustane v opozici.

Elazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #13 kdy: 9. Února 2009, 10:09:07 »
Z té úžasné nabídky stran?

Asi Likud.. To jsem dopadl, Likud a Netanjahua. Před pár lety by mě to nenapadlo ani v nejtemnějších snech  :'(  :'(

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #14 kdy: 9. Února 2009, 10:37:24 »
Váhám mezi Ichud Leumi (Národní jednota-HaTikva)- ט  a Jahadut HaTora (Jednotný judaismus Tóry)- ג .
Klidně na mne hoďte síť :D

Chag sameach!


Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #15 kdy: 9. Února 2009, 10:42:13 »
Zdravím

LIKUD  - jsem pravičák

Lechem

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #16 kdy: 9. Února 2009, 18:27:41 »
Díky za další názory. Souhrn vyjde zítra.
(Jen pro své pobavení se mi potvrzuje, že v ČR i Izraeli asi nejsem typický volič - středové strany typu ODS a Likudu odmítám pokládat za pravici  ;D - ale to je jen můj subjektivní pohled)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #17 kdy: 9. Února 2009, 18:40:09 »
... středové strany typu ODS a Likudu odmítám pokládat za pravici ...
To máte, Scooolie, pravdu. Jenže pokud je volební systém nastaven tak, jak je například v Česku a člověk nechce riskovat, že volbou sice pravicové, ale malé strany, hrozí propad hlasů, bere v nouzi za pravicovou tu stranu, která je dostatečně velká a alespoň trochu napravo od středu (nebo ne vysloveně nalevo  :))
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #18 kdy: 9. Února 2009, 18:43:06 »
Díky za další názory. Souhrn vyjde zítra.
(Jen pro své pobavení se mi potvrzuje, že v ČR i Izraeli asi nejsem typický volič - středové strany typu ODS a Likudu odmítám pokládat za pravici  ;D - ale to je jen můj subjektivní pohled)
Nejen, i můj, a koho byste volil Vy? 6e jsem tak smělý?

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #19 kdy: 9. Února 2009, 18:43:31 »
Chyba nam vodca (taky ako boli Begin, Rabin). Nerada by som videla extremistov vo vlade. Rada budem ak velky tabor Livni+Barak alebo Netaniahu+Lieberman vezmu velky pocet hlasov aby neprislo k vydieraniu z malych stran. Mame skusenosti z minulosti a ta nie je prijemna. Ja osobne som za Livni.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #20 kdy: 9. Února 2009, 19:26:03 »
Problem je ze Livni je ochotna dat nejen Zapadni breh ale i rozdelit Jeruzalem a jednat o Golanech. Myslim, ze nejmensi riziko pozdejsiho zklamani podstoupi volici Jahadut ha Tora.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #21 kdy: 9. Února 2009, 20:03:50 »
Pisete ze problem je ze Livni je ochotna dat nielen Zapadny breh ale aj rozdelit Jeruzalem a jednat o Golanoch.

Neverim ze k tomu tak rychlo pride!!!!!!!!!! Ci vobec!!!!!!!! Nakoniec nebude vychodisko zo Syriou sa budeme musiet posadit za okruhly stol.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #22 kdy: 9. Února 2009, 20:52:58 »
To magda: Vy si opravdu myslíte, že lze se Sýrií jednat ? Ti a jim podobní Israeli slíbí, co se jim namane a až by jim Israel dal Golany, "Západní břeh", půlku Jerusalema, tak nebude vědět odkud dřív čekat rakety a další útoky. Oni přece vůbec nechtějí mír s Israelem, oni ho chtějí postupným dotlačením k všemožným ústupkům oslabit, aby si na Israel zase troufli a měli větší šanci ho zlikvidovat. Jejich jediným cílem je odstranění Státu Israel i zde žijících Židů z povrchu země.
Zkuste mi připomenout, kdy za posledních 60 let splnili arabové vůči Israeli něco z toho co slíbili (samozřejmě kromě toho, co souvisí se snahami o zničení Israele).
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #23 kdy: 9. Února 2009, 21:18:37 »
... středové strany typu ODS a Likudu odmítám pokládat za pravici ...
To máte, Scooolie, pravdu. Jenže pokud je volební systém nastaven tak, jak je například v Česku a člověk nechce riskovat, že volbou sice pravicové, ale malé strany, hrozí propad hlasů, bere v nouzi za pravicovou tu stranu, která je dostatečně velká a alespoň trochu napravo od středu (nebo ne vysloveně nalevo  :))

Já jsem se letos v krajských a senátních volbách přemohl. Zatnul zuby a poprvé, co mám volební právo nešel volit. Prostě jsem si řekl, že jinak nejsem schopen dát ODS najevo, že ji takovouto nechci. Oni spoléhají na to, že pravicový volič nemá koho jinak volit a tak jim tam ten hlas hodí, i když skřípe zuby. Nehodí. Dokud se oni nezmění. A možná nikdy - Vivat Petr Mach  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #24 kdy: 9. Února 2009, 21:19:44 »
Problem je ze Livni je ochotna dat nejen Zapadni breh ale i rozdelit Jeruzalem a jednat o Golanech. Myslim, ze nejmensi riziko pozdejsiho zklamani podstoupi volici Jahadut ha Tora.

Ale to jen proto, že JT bude tak jako tak v opozici a tudíž budou i nadále zásadoví a nic nezkazí  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15