Autor Téma: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida  (Přečteno 13303 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« kdy: 4. Listopadu 2008, 16:04:17 »
Citace:
Stál jsem v pohnutí na hřbitově na Herzlově hoře v Jeruzalému, na místě, kde vedle jiných významných Židů spočinul též Jicchak Rabin, premiér Izraele, úkladně zavražděný 4. listopadu 1995 na Náměstí Králů Izraele v Tel Avivu.

Jeho ztráta byla o to tragičtější, že ve chvíli, kdy téměř přivedl židovský stát po půlstoletí válek k míru, mu vzal život Žid-extrémista Jigal Amir, student judaismu na Bar Ilanově univerzitě, jenž pokládal mírový proces za podlou zradu židovských hodnot.


Rozhodně nejsem fandou takových řešení, jaké zvolil Amir, na žádné straně, ale dost dobře nechápu, o co autor opírá svou jistotu z předchozího tvrzení. Já si nemyslím, že by situace ohledně možného a trvalejšího míru byla tak jasná.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #1 kdy: 4. Listopadu 2008, 19:55:58 »
Mno, mě se ten článek také obsahově moc nelíbí. Ale máme tu svobodu slova, tak to holt vyšlo. Pokud by někdo měl chuť napsat krátký článek - kritickou reakci - tak by to rozhodně nevadilo  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #2 kdy: 4. Listopadu 2008, 20:01:32 »
Kdyby jste slyšeli jaký festival nenávisti probíhá atady v Izraeli to bz jste teprve koukali. Samozřejmě vražda je odsouzeníhodná, ale každá vražda a každý vrah. To co se děje tady je podivné šílenství. Bohužel je tím hodně ovlivěněná mládež, i když my kdo jsme vyrostli v socialiymu víme, že když se někomu něco příliš tluče do hlavy, tak se vůči tomu automaticky vypěstuje odpor. Takže snad.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #3 kdy: 4. Listopadu 2008, 20:07:49 »
Prostě sejmuli levicovou ikonu. Až se někdo trefí do Obamy, bude z něj taky hned anděl...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #4 kdy: 4. Listopadu 2008, 23:23:03 »
Souhlasím. Samueli, mám Vás rád, ale takové volné úvahy se dají vykládat všelijak. Jsem si jistý, že jste to tak nemyslel, ale znáte to... Smazal jsem proto  Váš příspěvek. Díky za pochopení   ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #5 kdy: 5. Listopadu 2008, 07:19:53 »
OK, kdybyste mi smazal nějaký vtip, to bych se zlobil :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #6 kdy: 5. Listopadu 2008, 11:22:48 »
Prostě sejmuli levicovou ikonu. Až se někdo trefí do Obamy, bude z něj taky hned anděl...

Levicovou ikonou myslíte Kočku ml. nebo Rabina?
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #7 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:09:50 »
Ech, a to pan Olšer, když tedy píše o "neslýchané tragédii" nikdy neslyšel, že by se v Izraeli vraždilo? Ano, světe div se, i to se v Izraeli stává. Mám-li být upřímný, při shlédnutí titulku jsem myslel, že se bude jednat o vraždu Arlosoroffa. To byla ve své době neslýchaná tragédie. Ale co...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #8 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:37:05 »
 :-[
Že existují policky motivované vraždy, lze ještě pochopit, i když neospravedlnit. Že existují vraždy mezi gangy, lze také jakž takž pochopit a také neospravedlnit.
Ale že existuje případ jako Rosa Pizem ... !? Co se to děje s obyčejnými, malými lidmi? Toto je totiž příznakem něčeho mnohem vážnějšího. Dívejme se na to odspoda - kdyby tento druh kriminality nebyl, nemohlo by dojít ani k vraždám na výšinách společnosti...

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #9 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:59:05 »
Bohužel vraždy v Izraeli už dávno nejsou něčím neobvyklým (je to hrozné použít takové slovo), ale je to tak. Nejstrašnější podle mě, jsou vraždy, kdy vrahem je žid a obětí dítě. A bohužel i takové případy jsou. A kupodivu nad tím levicový tisk nepláče tak jak  periodicky pláče nad Rabinem. Smutné je, že Rabinova smrt je zneužívaná jako bič na pravicové a zbožné židy. No ale teď máme zase pro "zpestření" kasámy na jihu a kdoví co na severu.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad článek:Neslýchaná tragédie - Žid zavraždil Žida
« Odpověď #10 kdy: 5. Listopadu 2008, 17:24:31 »
 ;)
Nechť "pravicový" a "dati" tisk úměrně tomu a se stejnou, ba vyšší intenzitou lká nad ohrožením Erec Jisrael, nad zákazem předávání kusů země zaslíbené do rukou nežidům, nad věrolomností nežidovských smluvních partnerů, nad jejich krvelačností a krutostí..., nad odklonem sekulární společnosti od Ha-šem a nad tím, k čemu to může vést ... atd. atd.
 
gv

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15