Autor Téma: CZ volby 2008  (Přečteno 152106 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #250 kdy: 28. Října 2008, 07:59:53 »
Eleazar: Souhlasim, ale to potom budeme muset zacit pocitat kolik lidi vyvrazidili kolonialni mocnosti (do sedesatych let dvacateho stoleti), o indianech v USA  se mluvi na soubezne diskuzi, o cirkvi svate nemluve. Takze NIKDO nema ciste svedomi v tomto smyslu.

OK, vzhůru do matematiky. Tak abychom to měli úplně nejpřesnější, budeme dělit počet obětí počtem let, které na to zabíjení ty ideologie měly, ne? (Komunisti od 40 do 70, nacisti 12, církev svatá 1700..)

A že Vám unikl hlavní point, totiž  že zabíjet lidi je zkrátka svinstvo, a argumentovat "kolik cechu a zidu zamordovali nacisti a kolik komunisti" je s prominutím hloupost, to už je vedlejší.

Vždyť je to absurdní porovnávat míru zločinosti podle počtu obětí. Byla genocida Arménů méně "genocidnější", než šoa, nebo víc "genocidnější" než Rwanda? Ten kdo zabije jednoho člověka je míň vrah, než ten, kdo jich zabije deset?
« Poslední změna: 28. Října 2008, 08:06:09 od Elazar »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #251 kdy: 28. Října 2008, 08:02:49 »
NEni to zase takova hloupost z pohledu cloveka posuzujiciho soucasne nebezpeci navratu toho ci onoho rezimu. Jiste, kazdy kdo zabil jednoho cloveka jako by zabil cely svet.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #252 kdy: 28. Října 2008, 08:08:30 »
Milo prave me napadlo,ze dnes je statni svatek v CR, takze preju pekny volny den. Tady  v Izraeli zacal den pekne, lijakem. Nemohu si pomoct, me ty neonackove naplnuji hruzou, stejne tak by me asi naplnovaly hruzou pochodujici lidove milice, nastesti jsem to nikdy jinak nez ve filmu nevidela. Doufam, ze prostredi se v CR nebude radikalizovat. Ovsem kvuli neonackum jsem v Praze uz nekolikrat presoupila v metru aniz bych to potrebovala. Vecer je potkat kdyz clovek muze byt identifikovan jako zid neni zrovna prijemne.

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #253 kdy: 28. Října 2008, 08:17:54 »
NEni to zase takova hloupost z pohledu cloveka posuzujiciho soucasne nebezpeci navratu toho ci onoho rezimu. 

Ale v tom případě bych se daleko víc obával návratu komunistů, než nácků, pokud jde o "nebezpečnost" (což mi přijde rovněž absurdní, jako si vybírat mezi morem a ebolou)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #254 kdy: 28. Října 2008, 08:18:45 »
Eleazar: Muzete mi to prosim vysvetlit.

chaje

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #255 kdy: 28. Října 2008, 08:53:20 »
Milo prave me napadlo,ze dnes je statni svatek v CR, takze preju pekny volny den. Tady  v Izraeli zacal den pekne, lijakem. Nemohu si pomoct, me ty neonackove naplnuji hruzou, stejne tak by me asi naplnovaly hruzou pochodujici lidove milice, nastesti jsem to nikdy jinak nez ve filmu nevidela. Doufam, ze prostredi se v CR nebude radikalizovat. Ovsem kvuli neonackum jsem v Praze uz nekolikrat presoupila v metru aniz bych to potrebovala. Vecer je potkat kdyz clovek muze byt identifikovan jako zid neni zrovna prijemne.

zoom při tom jsem si vzpomněla, jak jsem před asi deseti lety bydlela v paneláku, sama jen s roční dcerou, kde v přízemí bydlel skin, který se právě vrátil z vězení, kde byl kromě jiného za ničení židovských hrobů....když jsem procházela s malou a v přízemí stálo v hloučku deset holých lebek, kouřili a pokřikovali a já měla mezi nimi projít s dítětem v náručí, tak jsem se vždycky klepala, aby je při pohledu na můj orlí nos něco nenapadlo...naštěstí nenapadlo a vždy zůstalo jen u běžných poznámek, jako mají primitivnější chlapi na ženskou...a naštěstí během roku a půl byl chlapec zpátky za mřížemi a v domě nastal klid ;)

Pepino65

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #256 kdy: 28. Října 2008, 10:11:18 »

Ale v tom případě bych se daleko víc obával návratu komunistů, než nácků, pokud jde o "nebezpečnost" (což mi přijde rovněž absurdní, jako si vybírat mezi morem a ebolou)

Když o tom něco víte, tak byste si vybral mor.  ;D

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #257 kdy: 28. Října 2008, 11:17:42 »
Nikde jsem nenapsala,že dobrých učitelů je dostatek.To jste si Scooolie odpověděl sám.

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #258 kdy: 28. Října 2008, 11:20:04 »
Ještě se chci zeptat,budete měnit čas?

Vodník

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #259 kdy: 28. Října 2008, 11:29:44 »
Ad chaje: kdybyste byla cikanka, tak byste asi problem mela. Myslim, ze Romove jsou za dane situace v CR v mnohem vetsim ohrozeni temito individuy nezli vy.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #260 kdy: 28. Října 2008, 12:13:58 »
Dobre rano, nemohu s Vami Scoolie souhlasit. A krome toho v Rakovniku  nikoho nezatkli i kdyz tam byli nepokoje. Neprala bych Vam, aby jste se jednou probudil a zjistil a ze Vase pravo slouzi nekomu jinemu nez demokracii. A krome toho spocitejte si kolik cechu a zidu zamordovali nacisti a kolik komunisti.
Demokraticka Anglie  a Francie s klidem prodali demokraticke Ceskoslovensko Hitlerovi a vedeli, ze Hitler neni zrovna demokrat. Tajne doufali, ze se Hitler predevsim obrati proti Rusku a ne proti nim. Takze uznejte ze tricko s Che a hvezdou je kvalitativne nekde uplne jinde nez tricko  s Heydrichem a hakenkrojcem.

Jaké nepokoje? Pár lidí převrhovalo popelnice a cosi křičelo (pořád nevím co, v novinách jsem to nenašel). Takovéhle "nepokoje" jsou v ČR každý týden v každém městě, kde se hraje I. nebo II. fotbalová nebo hokejová liga. Prostě výtržnictví.
Proč mám počítat počet Čechů a Židů? Proč nemám počítat prostě počet lidí - všech obětí na celém světě?

Nechápu, jak souvisí vrahoun Che s Mnichovskou zradou. Opravdu tato spojitost mi uniká.
Kalkul Francie a Anglie byl chladný, pro nás zlý, ale z jejich pohledu logický. Obdobně USA a Izrael podporovali co nejdelší trvání války Irák vs. Írán - a také tam trpěli a umírali nevinní lidé, že? Tomu se říká geopolitika.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #261 kdy: 28. Října 2008, 12:18:37 »
NEni to zase takova hloupost z pohledu cloveka posuzujiciho soucasne nebezpeci navratu toho ci onoho rezimu. Jiste, kazdy kdo zabil jednoho cloveka jako by zabil cely svet.

A čeho návrat hrozí více? Komunistů, kteří mají silné zastoupení v parlamentu, budou vládnou v některých krajích, volí je statisíce lidí a jsou legální - anebo neonacistů, kteří nemají jediného poslance v parlamentu ani krajích, volilo je necelých 30 tisíc a jsou státem sledováni a postihováni?


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #262 kdy: 28. Října 2008, 12:21:11 »
Ještě se chci zeptat,budete měnit čas?

V Izraeli je už pár týdnů změněn.

Nikde jsem nenapsala,že dobrých učitelů je dostatek.To jste si Scooolie odpověděl sám.
Ano máte pravdu. Dovodil jsem si to sám. Z Vaší věty, že na školách špatní učitelé nejsou, protože takové si tam ředitelé nenechají, protože snad jediným pozitivem současné doby je tato možnost výběru. Pokud si ředitel může vybírat a na škole si špatné nenechá, tak to jaksi navozuje dojem, že má z čeho vybírat a že těch dobrých je dost. V čem se mýlím?

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #263 kdy: 28. Října 2008, 12:22:47 »
Eleazar: Muzete mi to prosim vysvetlit.

No, pochopil jsem vás tak, že se obáváte návratu nácků k moci a že to je argument, proč považujete nácky za větší hrozbu, než komunisty. Tak mě jen napadlo, že alespoň v ČR hrozí daleko více návrat komunistů, než nácků, tudíž bych se rudých obával mnohem více.

I když mě teď, když nad tím přemýšlím, napadá, že je pravda, že byli lidé, kteří se za minulého režimu neměli až tak zle, a pokud by za nacirežimu byli poslaní šmahem do plynu, tak za komunistů, pokud by se nějak veřejně neprojevovali, jim takové nebezpečí nehrozilo.
A pokud evenuálně pod větším či menším nátlakem podepsali spolupráci, tak už vůbec ne (výslechy StB v 70 a 80. letech sice byly v šikaně a teroru na velice slušné úrovni   >:( ale s transporty do plynu se to srovnávat nedá)... takže pokud někdo zažil ten komunismus v 70. a 80. letech, tak má určitě důvod myslet si, že nebylo zas tak zle. Ten, kdo je zažil v 50. letech, bude mít samozřejmě názor zcela opačný.

chaje

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #264 kdy: 28. Října 2008, 13:51:19 »
Ad chaje: kdybyste byla cikanka, tak byste asi problem mela. Myslim, ze Romove jsou za dane situace v CR v mnohem vetsim ohrozeni temito individuy nezli vy.

kdybyste dobře četl, tak jsem měla strach, protože ten člověk (s jinými z té skupinky) byl odsouzen za zničení židovských hrobů, ne cikánských...BTW jeho otec byl od pohledu nejméně poloviční cikán, matka bílá

chaje

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #265 kdy: 28. Října 2008, 13:52:11 »
Ad chaje: kdybyste byla cikanka, tak byste asi problem mela. Myslim, ze Romove jsou za dane situace v CR v mnohem vetsim ohrozeni temito individuy nezli vy.

kdybyste dobře četl, tak jsem měla strach, protože ten člověk (s jinými z té skupinky) byl odsouzen za zničení židovských hrobů, ne cikánských...BTW jeho otec byl od pohledu nejméně poloviční cikán, matka bílá

i když vlastně nevím, jestli ten člověk žijící s jeho matkou byl jeho skutečný otec...

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #266 kdy: 28. Října 2008, 14:57:56 »
Scooolie: Myslet si dnes,že ve státních školách mohou být učitelé,kterým jde jen o jistotu platu každý měsíc je tak trochu demagogie.Nevím jak bych vám to vysvětlila:Každá škola má své žáky,učitelé a vedení(ředitel a spol.) Skladba žáků je dost důležitá.Sociální prostředí,schopnost učení.Učitel pokud si své hodiny odučí a tím to pro něho končí(neznám takového)nemá šanci dlouho toto povolání vykonávat.Učitel není jen to,že stojí před tabuli a vyloží danou látku.Má ještě X povinností.To,nechci tady rozepisovat.V soukromé škole se totéž od učitelé  očekává.Předpokládá se také,že soukromé školy navštěvují movitější žáci,tudíž mohou mít větší zájem na učitelích,aby byli aktivní atd proto také jsou ochotněji více takového učitelé finančně ohodnotit.Ve státní škole jsou určité normy/tabulky/ které se prostě nedají obejít.Leda různými odměnami(os.ohodnocení).Já tedy velký rozdíl v učitelích nevidím.Čím více dobrých učitelů bude,tím lépe.To,ale neznamená,že když je možnost výběru tak je zbytečností finanční stránka.

Vodník

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #267 kdy: 28. Října 2008, 15:32:45 »
Ad chaje: kdybyste byla cikanka, tak byste asi problem mela. Myslim, ze Romove jsou za dane situace v CR v mnohem vetsim ohrozeni temito individuy nezli vy.

kdybyste dobře četl, tak jsem měla strach, protože ten člověk (s jinými z té skupinky) byl odsouzen za zničení židovských hrobů, ne cikánských...BTW jeho otec byl od pohledu nejméně poloviční cikán, matka bílá
No ja vim, ze to byl debil. Ale ja osobne podle zevnejsku nepoznam (vetsinou) jestli je nekdo Zid/Zidovka, u Romu naopak vetsinou ano. Takze jako cilova skupina jsou Romove ohrozenejsi uz pro svuj zevnejsek.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #268 kdy: 28. Října 2008, 15:36:41 »
Eleazar - dekuji za vysvetleni. Jsem rada, ze jste se nad tim zamyslel. Pravda je, ze v 50 letech lide byli vezneni i popravovani, posilani do dolu a pracovnich lagru anebo k PTP a mnohdy to byli prave i obeti predchozi nacisticke totality, kteri se vratili z koncentraku a pak znova spadli do sparu komunisticke masinerie. MOhli to byt i komunisti nezide, abych nebyla podezirana ze zvysene sebestrednosti. Ale je treba ty veci vysvetlit a ne smahem je odsuzovat do jednoho pytle.
Me treba dnes take vadi, ze ustavu pro vyzkum totalitnich rezimu veli byvaly clen SSM, protoze ja povazuji SSM za stejny problem jako KSC a moc by me zajimalo jak se na to divate Vy a Scoolie.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #269 kdy: 28. Října 2008, 15:37:43 »
Vodnik: no nekdy se toho zida (hlavne muze) da poznat docela dobre.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #270 kdy: 28. Října 2008, 15:51:13 »
Scooolie: Myslet si dnes,že ve státních školách mohou být učitelé,kterým jde jen o jistotu platu každý měsíc je tak trochu demagogie.Nevím jak bych vám to vysvětlila:Každá škola má své žáky,učitelé a vedení(ředitel a spol.) Skladba žáků je dost důležitá.Sociální prostředí,schopnost učení.Učitel pokud si své hodiny odučí a tím to pro něho končí(neznám takového)nemá šanci dlouho toto povolání vykonávat.Učitel není jen to,že stojí před tabuli a vyloží danou látku.Má ještě X povinností.To,nechci tady rozepisovat.V soukromé škole se totéž od učitelé  očekává.Předpokládá se také,že soukromé školy navštěvují movitější žáci,tudíž mohou mít větší zájem na učitelích,aby byli aktivní atd proto také jsou ochotněji více takového učitelé finančně ohodnotit.Ve státní škole jsou určité normy/tabulky/ které se prostě nedají obejít.Leda různými odměnami(os.ohodnocení).Já tedy velký rozdíl v učitelích nevidím.Čím více dobrých učitelů bude,tím lépe.To,ale neznamená,že když je možnost výběru tak je zbytečností finanční stránka.

Rozumím. Nakonec se ještě ukáže, že vlastně oba mluvíme o témže  :)


Eleazar - dekuji za vysvetleni. Jsem rada, ze jste se nad tim zamyslel. Pravda je, ze v 50 letech lide byli vezneni i popravovani, posilani do dolu a pracovnich lagru anebo k PTP a mnohdy to byli prave i obeti predchozi nacisticke totality, kteri se vratili z koncentraku a pak znova spadli do sparu komunisticke masinerie. MOhli to byt i komunisti nezide, abych nebyla podezirana ze zvysene sebestrednosti. Ale je treba ty veci vysvetlit a ne smahem je odsuzovat do jednoho pytle.
Me treba dnes take vadi, ze ustavu pro vyzkum totalitnich rezimu veli byvaly clen SSM, protoze ja povazuji SSM za stejny problem jako KSC a moc by me zajimalo jak se na to divate Vy a Scoolie.

SSM byl řádově jiný než KSČ. Stejně jako u Hitlerjudeng byl vstup do SSM prakticky povinný, odmítnout možné bylo, ale nebylo to nic lehkého. Do SSM byly rekrutovány ještě nezletilé děti.

Naopak KSČ byla výběrová organizace, kde zájemce musel o členství aktivně usilovat, chodit dobrovolně na politická školení, souhlasit s cíli. Vstoupit mohli jen dospělí.

SSM byla přípravka, "KSČ light". V rámci SSM byly zamaskovány i bývalé skautské oddíly, modeláři, apod. Nic takového v KSČ samozřejmě nebylo. A navíc - do SSM byly verbovány nedospělé děti, které často prostě nevěděly, o co jde, jen šly tam, kam šli kamarádi.

(Jen technická poznámka: Nebyl jsem nikdy ani v KSČ ani SSM).

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #271 kdy: 28. Října 2008, 16:08:33 »
Citovat
SSM byla přípravka, "KSČ light". V rámci SSM byly zamaskovány i bývalé skautské oddíly, modeláři, apod. Nic takového v KSČ samozřejmě nebylo. A navíc - do SSM byly verbovány nedospělé děti, které často prostě nevěděly, o co jde, jen šly tam, kam šli kamarádi.

To je pravda, stejně tak Svazarm, pod tyhle hlavičky se často schovávali lidé, kteří prostě jen chtěli dělat to, co je bavilo, takže skautský oddíl přejmenovali na turistický oddíl pionýrské organizace děda vševěda nebo B-h ví koho...

Citovat
SSM byl řádově jiný než KSČ. Stejně jako u Hitlerjudeng byl vstup do SSM prakticky povinný, odmítnout možné bylo, ale nebylo to nic lehkého. Do SSM byly rekrutovány ještě nezletilé děti.
Pokud si pamatuju dobře, tak do SSM byly verbovány 6ti nebo 7mileté děti. Ohledně členství - no jo, když může být Papa ratzi v hitlerjugend, tak to že byl někdo v SSM je docela slabé kafe. Asi bych měl problém s funkcionáři SSM, to byla opravdu velká zvířata, nebo s někým, kdo byl v SSM aktivně angažován a teď se tváří jako největší chudinka (např. J. Hutka, P. Janda a mnozí jiní). To mi trochu vadí.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #272 kdy: 28. Října 2008, 16:17:40 »
Teď jste mi Elazare připomněl, že vlastně byla také Pionýrská organizace SSM - pěkně od 6 let Jiskry, od 9 Pionýři. Já jsem původně měl na mysli samotný SSM - od 14, resp. 15 let.

Musím dodat, že v PO SSM jsem byl. V oddíle Zlatý list, kde jsme chodili na túry a vedoucí nám říkala: "Skauti se jednou vrátí." ;) V Pionýru nebyl z naší třídy jen jediný žák, jehož otec byl zedník pevných zásad. Jeho syn pak samozřejmě byl také zedník a v posudku na učňák se zmínka o diverzním chování jeho rodičů, kteří zabránili členství v PO SSM samozřejmě objevila. Nicméně k přijetí na zedníka to nevadilo.)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #273 kdy: 30. Října 2008, 05:40:44 »
Tak potreti pisu prispevek o SSM  8) a budu ho psat klidne i poctvrte pokud to bude nutne. Jsem totiz presvedcena, ze omlouvat SSM jako ligth formu KSC je nepripustne. Nemluvim o turistickych oddilech pro male deti, ktere aby mohly existovat se musely prekabatit na pionyry, ale mluvim o mladych lidech na stredni skole, kteri vstupovali do SSM z vlastniho rozhodnuti anebo tlakem rodiny ve veku 15-18 let. Tehdy uz vedeli co delaji a proc. A nikoho nevyhodili ze skoly proto ze nebyl v SSM, pokud to nekdo rika, tak si vymysli. Asi nedostal doporuceni na VS, ale pokud se dobre ucil, tak to vec prilis neovlivnilo, zejmena pokud se takovy clovek hlasil na technicke anebo prirodovedne ci jine nepopularni  obory. Pokud byl nekdo funkcionarem SSM na vysoke skole a dnes si hraje na obet rezimu, tak lže. Sedmdesata a osmedesata leta nelze srovnat s lety padesatymi.
« Poslední změna: 30. Října 2008, 08:39:34 od zoom »

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #274 kdy: 30. Října 2008, 09:08:02 »
Zdravím,

jeden příspěvek spíš k pousmání.
Chodí mi na dílnu vypomáhat brigádník, mladý chlapec. Při práci semeleme ledacos a já jsem povídal, jak mi zrušili skauta, když jsem do něj půl roku před tím vstoupil. A on říká, že vstoupil do jiskřiček a za půl roku mu je zrušili. Všichni jsme se zasmáli a vzápětí si každý z nás uvědomil, jak je to všechno relativní. Těm malým klukům, kterými jsme tehdy byli, vzali partu a kamarády a vůbec nás nezajímaly ostatní souvislosti. Jenom nám to bylo líto.

Lechem

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15