Autor Téma: CZ volby 2008  (Přečteno 151718 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #350 kdy: 3. Listopadu 2008, 09:55:21 »
....
Kdo tenkrát věděl o tom, co se dělo ve 20. a 30. letech v SSSR? Kdo tenkrát věděl o gulagu?
...

Souhlas bez výhrad. Až na tu jednu citovanou větu. Řekl bych, že kdo chtěl vědět, věděl. Praha byla vedle Paříže centrem ruské "bílé" emigrace. Zpráv o hrůzách v Sovětském svazu bylo dostatek. Myslím, že to spíše bylo tím, že někteří lidé se o to nezajímali a jiní to slyšet nechtěli.


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #351 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:00:48 »
Zoom, děkuji za pochopení, je to přesně tak, jenomže mám takový pocit, že Ti mladí se neumí vžít do doby, kterou neprožili. A debata o Kohoutovi mi připadá na našich stránkách směšná, protože tady v současné Evropě jsou daleko větší nebezpečí pro naší komunitu : neonacismus, který sílý hlavně ve východním Německu a vytvoření muslimského státu v Evropě a to bude pro nás horší. Kohoutovi je přes 80. let, Jolana je o rok starší než já, vůbec nechápu. Znám je jako velice čestné lidi. Poznala jsem je v Sázavě, po roce 68, co museli prožívat a on se tomu režimu dokázal postavit. Kde v té době byl Klaus, ale i já? Neměla jsem takovou odvahu. Já jsem jen tiskla ty tajné noviny a pak jsem měla strach, kdy mě seberou.Zdravím Míla

Neonacismu dnes skutečnou hrozbou není. Je to ohyzdná a násilnická ideologie, ale její nástup k moci je nereálný. Při vší úctě - to nástup komunistů je mnohem reálnější. Stačí se podívat na výsledky voleb v ČR.

Nástup islámu je velice podobný nástupu komunismu. Většině společnosti je to jedno a establishment se v rámci tolerance neodváží nic udělat. A za 50 let se bude vést na jiném fóru debata o tomu, jak kolaboranti s islámem to mysleli upřímně (což mysleli). Na druhou stranu srovnávat islám v komunismem je vůči islámu nespravedlivé. Nevím nic o islámských táborech smrti s miliony lidských otroků.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #352 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:02:12 »
No ja bych s tim "kdo vedel" byla velice opatrna, vime dnes ve stoleti internetu a medii temer online vse co se delo v byvale Jugoslavii, je to par let... Otazka co CHCEME vedet a co jsme ochotni akceptovat. Ja jsem vyrostla na tom, ze 60 km od PRahy byl Terezin a v PRaze se tancilo a chodilo do kina  a  do kavarny.... A kolik km od hranic byl Osvetim atd. Sama jsem to prozila pred 2 roky v Izraeli, i kdyz solidarita byla znacna, tak krome severu sel zivot dal. My jsme byli na severu zalezli a kdyz jsme prijeli do Jeruzalema, tak jsme sebou trhli i kdyz projela kolem sanitka a houkala, protoze nam to pripominalo sireny. Ono s tou informovanosti a s tim jak veci prijimat je to vzdy dost problematicke.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #353 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:06:02 »
Scoolie< My o tom, jak se chovaji islamsti extremiste ve svych zemich moc nevime. (vedet nechceme, neumime) ale myslim, ze tam maji vsechno co pisete, ze nemaji. Nezapomente na Islam v Africe a o Iranu bych si take iluze nedelala.
Nacizmu v Evrope se take bojim a zdaleka nejsem sama. Vznika totiz podivna symbioza mezi islamisty a ultralevicaky a ultrapravicaky. Da se to i dohledat. Ale jsou dobre schovani. 

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #354 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:10:18 »
....
Kdo tenkrát věděl o tom, co se dělo ve 20. a 30. letech v SSSR? Kdo tenkrát věděl o gulagu?
...

Souhlas bez výhrad. Až na tu jednu citovanou větu. Řekl bych, že kdo chtěl vědět, věděl. Praha byla vedle Paříže centrem ruské "bílé" emigrace. Zpráv o hrůzách v Sovětském svazu bylo dostatek. Myslím, že to spíše bylo tím, že někteří lidé se o to nezajímali a jiní to slyšet nechtěli.


 :) To bude ono, kdo chtěl? Kdo z nás ví, co se děje např. v Barmě? A proč chodit tak daleko, kolik z nás ví, co se děje v Bělorusku?
A to máme nesrovnatelně lepší podmínky pro zjišťování informací, než před šedesáti lety.

Občas tu zazní argument, že zločinnou povahu komunismu je možné vystopovat už v Marxových a Leninových spisech. Ale Scooolie, upřímně, kolik znaj lidí, co přelouskali tři díly Kapitálu? Znaj někoho, kdo přečetl celý Mein Kampf?  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #355 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:10:46 »
Ano Scooolie, takový je rozdíl mezi zlodějem bez vize a zlodějem s vizí, že jedná ve vyšším zájmu.
Anabáze některých je i taková, že původně začínají jako obyčejní kriminálníci a teprve dodatečně si svoji kriminalitu zdůvodní vědecky – třeba teorií „vůle k moci“, či „diktatury proletariátu“ a prozpěvují si u toho „Die Fahne hoch …“ či  „ça ira, ça ira, ça ira…“ nebo „Debout, les damnés de la terre, debout, les forçants de la faim…“
Jde to i naopak – idealista a původně člověk dobrotivý může skončit jako cynický pouliční mordýř.

Riziko nástupu neonacismu je velmi vysoké - nemylte se. Mentalita a morálka lidí v Evropě, ale i jinde mi připadá tak nějak "předválečná".  Aby to nakonec neskončilo tím, že spousta lidí uvolní ruce náckům proto, aby zatočilo s komunisty - aneb čerta ďáblem vyháněti... :-\
gv

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #356 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:13:17 »
Zoom: Že je islám agresivní utlačovatelský systém, není pochyb. Stačí se podívat na Súdán, Nigérii. Ani o Íránu si nedělám iluze. Přesto sovětské gulagy překonaly vše, co kdy existovalo. Jen Mao se jim snažil jednu dobu vyrovnat a pak Hitler.

Ultralevice a tzv. ultrapravice jsou totéž. Podíváte-li se na volební program Dělnické strany, tak kromě toho, že se ohánějí národem a národními zájmy je to program sociálně a ekonomicky zcela levicový. Stejně tak NSDAP nebo italští fašisté v sobě neměli zhola nic pravicového. Rozumím tomu nálepkování, kdy je třeba nějak od sebe odlišit krajní levici internacionalistickou a nacionalistickou, ale rozdíly nejsou velké.

To, že spolupracují s islamisty je pochopitelné. Mají společného nepřítele - západní demokracie. Stejně tak Němci obcházeli zákaz budovat po WWI letectvo a silnější armádu tím, že vyvíjeli a testovali zbraně se Stalinovým souhlasem a pomocí v SSSR. A v době bitvy o Británii německé ponorky tankovaly v Murmansku a ze SSSR se valily po železnici vlaky plné obilí, ropy, železné rudy, manganu. Prostě společný nepřítel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #357 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:14:45 »
Riziko nástupu neonacismu je velmi vysoké - nemylte se. Mentalita a morálka lidí v Evropě, ale i jinde mi připadá tak nějak "předválečná".  Aby to nakonec neskončilo tím, že spousta lidí uvolní ruce náckům proto, aby zatočilo s komunisty - aneb čerta ďáblem vyháněti... :-\
gv

Při vší úctě, kde to riziko vidíte? Nezapomínejme prosím, že nálepkami "krajní pravice" apod. jsou často účelově nálepkovány i strany radikální, avšak neextrémistické.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #358 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:17:07 »
....
Kdo tenkrát věděl o tom, co se dělo ve 20. a 30. letech v SSSR? Kdo tenkrát věděl o gulagu?
...

Souhlas bez výhrad. Až na tu jednu citovanou větu. Řekl bych, že kdo chtěl vědět, věděl. Praha byla vedle Paříže centrem ruské "bílé" emigrace. Zpráv o hrůzách v Sovětském svazu bylo dostatek. Myslím, že to spíše bylo tím, že někteří lidé se o to nezajímali a jiní to slyšet nechtěli.


 :) To bude ono, kdo chtěl? Kdo z nás ví, co se děje např. v Barmě? A proč chodit tak daleko, kolik z nás ví, co se děje v Bělorusku?
A to máme nesrovnatelně lepší podmínky pro zjišťování informací, než před šedesáti lety.

Občas tu zazní argument, že zločinnou povahu komunismu je možné vystopovat už v Marxových a Leninových spisech. Ale Scooolie, upřímně, kolik znaj lidí, co přelouskali tři díly Kapitálu? Znaj někoho, kdo přečetl celý Mein Kampf?  ;)

Přesně tak. Ovšem kdyby u nás vznikla "barmánská" nebo "běloruská" strana, pak bych si dal sakra práci zjistit, do čeho to lezu, než bych vstoupil.

No neznám  ;D To se totiž nedá číst  ;) Nicméně nejde o ty spisy jako takové. Jde třeba o Stalinovy projevy, které citovány byly ve "zkrácené" formě. Jenže mnoho levičáků pohlíželo na Stalina stejně jako dnes na Ahmadinežáda - hrdina, který si dovolil postavit Západu, a proto mu nasazují psí hlavu.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #359 kdy: 3. Listopadu 2008, 10:53:09 »
Scooolie, jezdíte do východního Německa, nebo i na Slovensko o nás nemluvím, tady si pochody ještě dokážeme zastavit před synagogama. Naprosto souhlasím ta radikalizace je hrozná. Nevím, zda jste byl v Dessau, ale vemte si, že jsou tam prázdné paneláky, kde byty dostávají tito mladí lidé, kteří jsou všichni bez práce a kde se schromažďují ? Všichni jsou vyholení, potetovaní a to není jenom Dessau. Na Slovensku, díky nezaměstnanosti radikalizace vzrostla. Kde myslíte, že se bojím chodit s hvězdičkou a pak v tom Jeruzalémě v arabské části, kde mi ty krásné arabské děti praštily zepředu a zezadu, to jsou nebezpečí. Tady komunisti nemají šanci a ještě úplně nenormální Paroubek, toho se nebojím. Jeďte do Vídně! Pak uvidíte nebezpečí! Z Rakouska při přístupu jeho vedení bude za pár let muslimský stát, jako Kosovo a to jsou pro naší komunitu nebezpečí, ale komunistů se nebojím a těch pár,které se dostali do vedení krajů jsou asi lidmi podporováni a také uznávaní. Vy vidíte nebezpečí jen v komunismu já ho vidím i v něčem jiném. Je mi líto, že s Vámi nesouhlasím, protože jste mi sympatický, ale podle mě máte klapky na očích. Já vím, že asi od dětství máte trauma z komunistů, ale jsem přesvědčená, že to nehrozí, protože jsme národ Švejků.Míla

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #360 kdy: 3. Listopadu 2008, 11:22:42 »
Scooolie je potřeba také říct o společném nepříteli i druhou stránku.USA obchodovala s fašistickým Německem velmi čile.Také měli společného nepřítele.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #361 kdy: 3. Listopadu 2008, 11:41:31 »
Při vší úctě, kde to riziko vidíte?

Scooolie, zatím v Česku příliš nejsou znát dopady finanční krize. Ale až se její důsledky projeví (a ony se projeví), kde máte záruku korektnosti českého voliče, který naletí kdejakému polívkáři z RaJ Praha 1, že nezvolí nějakou přizpůsobivší se partaj typu DS? Tady vůbec nejde o předběžné lepení vignet na nějaké partaje, tady jde o konečný efekt. Jsem sice Bushák – Sarkózák, ale v Evropě nesmí běhat po ulicích a v politice rasistická, neonacistická sebranka, kvůli krátkozrakosti některých voličů.
Apropôs: když vidím některé "íkváče" a vnímám jejich psané i mluvené projevy, tak bych nejraději rozdával "červené karty" spočívající v omezení právní způsobilosti, zejména ve ztrátě volebního práva… , a to na obou stranách: u volebních kandidátů i u voličů...  ;D

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #362 kdy: 3. Listopadu 2008, 12:08:07 »
No neni to vesele, tady ovsem take ne, protoze tady si lejeme olovo do krku sami. Ted zrovna mluvil Shimon PEres a to je skutecne strasidelne, co on povida. Ja sice nejsem ani trochu mesianista typu CHabad, ale potreba prichodu Mesiase se mi zda opravdu velmi nalehava.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #363 kdy: 3. Listopadu 2008, 12:15:01 »
 :)

Vždyť už je na cestě, což ho necítíte ve všech kostech? ;D

S pokorou se podvoluji jeho jakémukoliv rozhodnutí... :'(

Maně se mi vybavuje reminiscence na Jeremiaha: "...ze severu přijde soud..." :-\

gv
« Poslední změna: 3. Listopadu 2008, 12:27:35 od gvodrazka »

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #364 kdy: 4. Listopadu 2008, 17:19:00 »
Kamarádi, ať už Mesiáš,nás v tom nechá v současnosti. Musíme se s tím vypořádat sami ať už v Česku nebo v Izraeli a věřím v komunitu a její soudržnost a musíme si vzájemně pomáhat a ne se hádat o pitomosti. Jsem ráda mezi vámi a myslím si, že je to až na výjimky, každý z nás a tím si dodáváme sílu. Už se vykašlete na volby, ono to zase nějak dopadne, ale rozhodně my to neovlivníme. Na to nemáme sílu a ani možnosti.Lajla tov Míla ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #365 kdy: 5. Listopadu 2008, 22:04:48 »
Při vší úctě, kde to riziko vidíte?

Scooolie, zatím v Česku příliš nejsou znát dopady finanční krize. Ale až se její důsledky projeví (a ony se projeví), kde máte záruku korektnosti českého voliče, který naletí kdejakému polívkáři z RaJ Praha 1, že nezvolí nějakou přizpůsobivší se partaj typu DS? Tady vůbec nejde o předběžné lepení vignet na nějaké partaje, tady jde o konečný efekt. Jsem sice Bushák – Sarkózák, ale v Evropě nesmí běhat po ulicích a v politice rasistická, neonacistická sebranka, kvůli krátkozrakosti některých voličů.
Apropôs: když vidím některé "íkváče" a vnímám jejich psané i mluvené projevy, tak bych nejraději rozdával "červené karty" spočívající v omezení právní způsobilosti, zejména ve ztrátě volebního práva… , a to na obou stranách: u volebních kandidátů i u voličů...  ;D

gv


Čiré spekulace. Zatím český volič na nepohodu reaguje volením komunistů. A ty reálně vidím, jak přebírají moc nad kraji a chystají se ovládnout po příštích volbách ve spojení s Polívkářem bradavičným i moc zákonodárnou a výkonnou. TO je skutečné nebezpečí. Ne nějaké hypotetické neonacistické spiknutí...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #366 kdy: 5. Listopadu 2008, 22:06:05 »
A propo, výborně napsáno:

Kundera? Komunismus nezradil! https://davidpavelcerny.blog.idnes.cz/c/55022/Kundera-Komunismus-nezradil.html

Kromě popíračů zde potom máme omlouvače. Kundera, říkají, vlastně nic špatného neudělal, vždyť jednal ve shodě se svým hodnotovým systémem a komunistickým přesvědčením. Tak za co ho chceme soudit, zvláště dnes, když je jiná doba?

To je dobrá, ba přímo báječná myšlenka! Je zajímavé, a pro dnešní dobu bohužel charakteristické,  že se tento úchvatný objev aplikuje tak selektivně, vlastně jen na komunisty a ani ne na všechny. Nebojme se ale dát mu křídla a prostor k rozletu! Doktor Mengele rovněž jednal ve shodě se svým přesvědčením, podobně jako další nacisté. Za co je chceme dnes soudit? Nebo jedna německá žena, jež plně ve shodě se svým přesvědčení a právním systémem své země udala manžela, který pak zahynul v koncentračním táboře, ano, ani na ni se nemůžeme zlobit. A co německý voják, jenž zastřelil chudáka snažícího se dostat se přes Berlínskou zeď na svobodu? I ten přece jednal ve shodě se svým přesvědčením a pozitivním právem! Copak ho dnes můžeme soudit?

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #367 kdy: 6. Listopadu 2008, 00:50:29 »
To by muselo fungovat  padni komu padni.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #368 kdy: 6. Listopadu 2008, 05:00:58 »
Scoolie podle me uplna blbost, napsano spatne a demagogicky. POdle tehle teorie je i Vase clenstvi v jiskrickach zlocin. A treba i ucast treba na spartakiade. A prominte mi tahat do toho Mengeleho mi pripada vic nez nemistne.
Radeji tuhle debatu nechte plavat.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Jaký je rozdíl mezi Paroubkem a Vietnamci?
« Odpověď #369 kdy: 6. Listopadu 2008, 11:37:27 »
Jaký je rozdíl mezi Paroubkem a Vietnamci?
Když slaví Vietnamci, zabije se pes.
Když slaví Paroubek, zabije se Kočka...
יואל טייטלבוים

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #370 kdy: 6. Listopadu 2008, 17:35:13 »
Navrhuji tuto debatu ukončit a vrátit se k tomu, že je 70 výročí Kříšťálové noci, která v té době nejen stála náš majetek, a take i první naše oběti. Vypálené synagogy, rozbité obchody Židů, první zalágrovaní. Proto já se bojím neonacistů a ne komunistů(těch pár, co bude někde ve vedení nam nemohou vůbec už v současné době nic změnit). Chodím pravidelně s kamínkem, kde byla vypálená synagoga v Jablonci a vždy si to připomínám, co to muselo být za hrůzu, to jsem ještě nebyla na světě Zdraví Míla

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #371 kdy: 6. Listopadu 2008, 19:25:55 »
Scoolie podle me uplna blbost, napsano spatne a demagogicky. POdle tehle teorie je i Vase clenstvi v jiskrickach zlocin. A treba i ucast treba na spartakiade. A prominte mi tahat do toho Mengeleho mi pripada vic nez nemistne.
Radeji tuhle debatu nechte plavat.

Nikoliv. Je to napsáno velmi přesně. Pokud jste četla pozorně, tak v tom článku nikdo nesrovnává zločiny Mengeleho a Kunderou. Ale srovnává se ta demagogie, když se tvrdí, že zločinné chování "z přesvědčení" je vlastně ospravedlnitelné. A to je srovnáno velmi trefně. Věřící komunista i věřící nacista podporují zločinecký režim v dobré víře, z přesvědčení. Máme-li měřit stejným metrem, pak musíme říct, že buď jsou oba nevinní anebo oba viníci.

(Členství v Jiskrách bych do toho nepletl - já jsem těm bolševickým snahám o indoktrinaci v tom věku nerozuměl. A když jsem začal rozum brát, tak jsem komunistickému učení nikdy neuvěřil. Nikdy jsem nebyl věřící komunista.)



Navrhuji tuto debatu ukončit a vrátit se k tomu, že je 70 výročí Kříšťálové noci, která v té době nejen stála náš majetek, a take i první naše oběti. Vypálené synagogy, rozbité obchody Židů, první zalágrovaní. Proto já se bojím neonacistů a ne komunistů(těch pár, co bude někde ve vedení nam nemohou vůbec už v současné době nic změnit). Chodím pravidelně s kamínkem, kde byla vypálená synagoga v Jablonci a vždy si to připomínám, co to muselo být za hrůzu, to jsem ještě nebyla na světě Zdraví Míla

Pokud by dnes pohrobci nacistů měli 15 % ve Sněmovně a dostávali se u moci ve většině krajů, pak bych Váš strach chápal. Ale takhle to nemá reálné opodstatnění. Připomíná mi to polský "antisemitismus bez Židů" - kdy mnoho lidí v Polsku je přesvědčeno o neblahém a nebezpečném vlivu Židů v Polsku, přestože dnes jich tam žije minimum.

P.S. Chodíte také 25. února k památníku obětí komunismu?

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #372 kdy: 6. Listopadu 2008, 20:19:53 »
Ujišťuji Vás, že nechodím. Chodím jen k té synagoze, něco takového asi tady je, ale ani mě to nikdy nezajímalo. Já vím, jak jste to Scooolie napsal vypadá, ale kté radikalizaci dochází a zhoršení ekonomických poměrů, to byl přeci začátek fašistického Německa. Já už jsem psala, viděl jste Dessau ? Źádná práce a mladí se srocují.Zdravím Míla

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #373 kdy: 6. Listopadu 2008, 20:27:35 »
Ale o čí radikalizaci mluvíte? Já vidím v ČR jen nárůst levicových extrémistů - komunistů!
Zhoršení ekonomických poměrů pomáhá radikalizaci vždy a všude. Ale v ČR zhoršení poměrů vedlo vždy jen k posílení krajně levicové - komunistické - chátry. Obdobně třeba těsně po WWI v Maďarsku nebo Bavorsku. Po WWII ve Francii, Itálii či Řecku - tam to ovšem Američané ráznou podporou nekomunistických sil zatrhli. I ten Franco ve Španělsku a Pinochet v Chile jen reagovali na brutální levicovou radikalizaci.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #374 kdy: 6. Listopadu 2008, 20:39:39 »
Scoolie, to je jasne, ja jsem Vas nepodezirala ze by jste byl komunista, ale při té logice by se i nevinne členství v jiskřičkách mohlo stát politickým prohřeškem. Já prostě nemám ráda ode zdi ke zdismus.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15