Anketa

Můj vztah k sionismu:

jsem židovský sionista
11 (33.3%)
jsem křesťanský sionista
8 (24.2%)
nejsme sionista, ale sionistům fandím
8 (24.2%)
nejsem sionista, ale sionismus mi nijak nevadí
2 (6.1%)
jsem antisionista
1 (3%)
mám jiný postoj k sionismu
3 (9.1%)

Celkem hlasovalo: 22

Autor Téma: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?  (Přečteno 78049 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #125 kdy: 9. Června 2008, 13:48:15 »
Vodníku, ne každá historie se stále opakuje. Podívejte se například, jak se relativně v pohodě snášli muslimové s židy na Pyrenejském poloostrově než to zde dostali pod svou nadvládu křesťané. Máte pocit, že by se v současnosti kdekoli na světě židé pod muslimskou vládou měli alespoň srovnatelně ? Máte tedy pocit, že se z toho dá vyvodit, že v budoucnosti to bude lepší ? Odkud pramení Váš optimismus, když muslimští vůdcové své úmysly nijak neskrývají ?
Stále jste mi neodpověděl nato, zda tedy alespoň víte, že šíření islámů "i nebo snad spíše hlavně mečem" je jednou ze základních povinností muslima.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #126 kdy: 9. Června 2008, 14:40:29 »
Vodníku, ne každá historie se stále opakuje. Podívejte se například, jak se relativně v pohodě snášli muslimové s židy na Pyrenejském poloostrově než to zde dostali pod svou nadvládu křesťané. Máte pocit, že by se v současnosti kdekoli na světě židé pod muslimskou vládou měli alespoň srovnatelně ? Máte tedy pocit, že se z toho dá vyvodit, že v budoucnosti to bude lepší ? Odkud pramení Váš optimismus, když muslimští vůdcové své úmysly nijak neskrývají ?
Stále jste mi neodpověděl nato, zda tedy alespoň víte, že šíření islámů "i nebo snad spíše hlavně mečem" je jednou ze základních povinností muslima.
Myslím, že v Maroku nebo v Turecku si Židé nestěžují, v Íránu se dokonce postavili za Ahmadínežáda, to je ovšem málo důvěryhodný postoj (i když kdoví...). Křesťané v Íránu rovněž nejsou v ohrožení života a nevím, že by kde byli, pokud nejsou "missijně činní". A kteří muslimští vůdcové to jsou? Myslíte velitele komanda fanatiků nebo ayatolláha Sistáního nebo Bin Ládina nebo Tariqa Ramadána?...

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #127 kdy: 9. Června 2008, 17:44:54 »
Samueli, jestliže v historii muslimové nechávali jinak věřící vždy na pokoji, proč by tomu mělo být v budoucnosti jinak?
Nevím, jestli se jedná o ignoraci nebo neznalost. Pokud se jedná o neznalost, tak vás seznámím jak se žilo dřív a co by vás zhruba čekalo pod muslimskou nadvládou: V historii NIKDY nenechávali muslimové nevěřící na pokoji. Pokud byli u vlády, tak VŽDY se více méně jednalo o podřízené postavení mnohdy hraničicím s otroctvím, kterému se říká dhimmi. Víte co je dhimmi a jak je definován? Jak v historii dhimmi žili s muslimy záleželo v podstatě vždy na libovůli panovníka a muslimské komunity. Byla období relativně svobodná, kdy dhimmi mohli si dělat co chtěli, došlo k rozvoji vědy i kultury. Někdy zase bylo období krutovlád, což bylo po většinu doby, kdy docházelo ke genocidám a dhimmi museli buď utéci nebo byli nemilosrdně povražděni. Vy, jako dhimmi, jste nejen předmět ochrany islámského zákona, ale také předmět libovůle. Jinak řečeno, pokud docházelo v historii na muslimských územích k rozvoji vědy a kultury nebylo tomu tak proto, že Islám je toleratní náboženství, ale docházelo k rozvoji i přes skutečnost, že na danném území vládl islámský panovník. A je tomu tak i dodnes, že pokud jste nevěřící, nesmíte postavit nový kostel či synagogu, v některých zemích nesmíte ji ani mít či opravit. Jako dhimmi nesmíte vypadat jako muslim, musíte se jinak oblékat a jinak vypadat. V minulosti mnohdy nosili dhimmi zváštní označení, Davidova hvězda za nacismu nebyl hitlerův vynález. Dhimmi nesmí svědčit u soudu a hlavně už vůbec ne v procesu proti muslimovi. Musí platit zvláštní daň a jak vysokou záleží na milosti či nemilosti panovníka. Pokud muslim přijde do domu dhimmi, tak má právo si vybrat kam si sedne a vzít si co ho napadne. A to nejlepší nakonec: Pokud by panovník přišel na to, že dhimmi pod jeho vládou jsou zbyteční a nemá z nich žádný užitek, může  s nimi naložit podle jeho libovůle - vyhnat, zabít, vzít si ženský a chlapi pobít, atd., což se v historii pravidelně stávalo...

PS: A zde je kámen úrazu ve vztahu mezi Palestinci a Izraelci. Pokud znáte historii Izraele, tak víte, že drtivá většina Palestinců na území Izraele jsou potomci přistěhovalců ze stejné doby jako přistěhovalci židovští. Židovští přistěhovalci přišli do budoucího Izraele s penězi od židovských komunit z celého světa na vybudování nového státu a k tomu si najímali palestinské Araby, kteří se také začali stěhovat do oblasti jako nájemní dělníci za prací a dobrými výdělky. Ovšem prakticky hned začal konflikt, protože pro muslima dle učení proroka Mohameda je nedůstojné a naprosto nepřijatelné být v podřízeném stavu s nevěřícími a hlavně s Židy. A tak se začaly vyprávět pohádky jak Židé ukradli půdu chudákům Palestincům, jak jim ubližují, atd, také hlavně proto, že jakákoliv lež ve prospěch islámu je nejen přijatelná, ale i žádoucí. Je pro mne naprosto fascinující, že velmi a velmi málokdo palestinský konflikt chápe v danných souvislostech a zná skutečnou historii osídlování území dnešního Izraele...
« Poslední změna: 9. Června 2008, 17:55:57 od leho »

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #128 kdy: 9. Června 2008, 17:54:23 »
[
Myslím, že v Maroku nebo v Turecku si Židé nestěžují, v Íránu se dokonce postavili za Ahmadínežáda, to je ovšem málo důvěryhodný postoj (i když kdoví...). Křesťané v Íránu rovněž nejsou v ohrožení života a nevím, že by kde byli, pokud nejsou "missijně činní".
Také velký kámen úrazu, ta misijní činnost. Pokud by náhodou v muslimské zemi (Pákistán, Saudská Arábie, Egypt, Palestina, atd.) byl přistižen křesťan jak mluví o výhodách svého náboženství s muslimem, vystavuje se nebezpečí trestu smrti. Podle zákonu šarija nevěřící nesmí přesvědčovat muslima o výhodách svého náboženství. Tento zákon je praktikován i dnes. A to nejdůležitější ohledně Islámu dodám nakonec: Korán a jeho interpretace je neměnný od jeho původního vydání v 7. století n.l. Jakákoliv změna interpretace či textu je definováno jako kacířství. Jakýpak je asi trest dle zákona šarija za kacířství? Hádejte! Ano, samozřejmě, že je to trest smrti...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #129 kdy: 9. Června 2008, 19:47:17 »
Vodníku, až budete vyprávět veselé bajky z dějin, podívejte se někdy na mapu, ano? V 7. století byla křesťanská celá severní Afrika - pobřeží dnešního Egypta, Lybie, Tuniska, Maroka; Malá Asie - Turecko, Řecko. Pak přišel islám a bandy násilníků zcela tato území ovládli, stejně jako třeba Španělsko a celý Balkán. Teprve postupně byli zatlačeni muslimové (s výjimkami už usídlených v Bosně, Albánii) z Evropy. Zbytek "okupují" dosud.

Takže pokud bychom se chtěli opravdu vracet do historie (což mi přijde mylné, protože dějiny se neopakují), tak těžko mluvit o mírumilovnosti muslimů. Křížové výpravy byli REAKCÍ na muslimskou expanzi.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #130 kdy: 9. Června 2008, 21:16:34 »
Pratele, je mi strasne spatne, tak mi prosim prominte, jestli neco zopakuji; necetl jsem vsechno.
To Mr. Vodnik : islam stoji na sesti pilirich, kde se krom z Tory prevzaneho "zakatu" (milosrdenstvi transmutovane na almuznu muslimum) vyskytuje dalsi pilir, kterym je dzihad, ktery logicky nasleduje po prikazu misije. Misije probiha bud po dobrem (Vodnik odpovi muslimovi "OK, jdu do toho", odrika shahadu, a bude zit musulmanskou virou a zivotem), ci po zlem, to necht si kazdy domysli sam, ale mec je to nejlehci, co ho potka. Treti moznost za liberarniho mohamedanskeho panstvi je platit nabozenskou dan, ktera mu ovsem automaticky nezaruci vyznavat scoji pravoslavnou viru, kdepak. Cili : reci o nemisijnosti a nenuceni islamu povazuji za krutou neznalost problemu. U Vodnika odmitam uvazovat o cilenem prekrucovani, protoze na to je prilis uprimny a inteligentni.

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #131 kdy: 9. Června 2008, 22:20:45 »
Vodníku, až budete vyprávět veselé bajky z dějin, podívejte se někdy na mapu, ano? V 7. století byla křesťanská celá severní Afrika - pobřeží dnešního Egypta, Lybie, Tuniska, Maroka; Malá Asie - Turecko, Řecko. Pak přišel islám a bandy násilníků zcela tato území ovládli, stejně jako třeba Španělsko a celý Balkán. Teprve postupně byli zatlačeni muslimové (s výjimkami už usídlených v Bosně, Albánii) z Evropy. Zbytek "okupují" dosud.

Takže pokud bychom se chtěli opravdu vracet do historie (což mi přijde mylné, protože dějiny se neopakují), tak těžko mluvit o mírumilovnosti muslimů. Křížové výpravy byli REAKCÍ na muslimskou expanzi.

A v 15.století byla Amerika (míněn kontinent) plná indiánů s jejich náboženstvím. A přišli misionáři a začalo obracení na víru...... křesťanskou nepletu-li se  >:D. Sice se vám to bude eklovat, ale ono to tehdy nebylo příliš mírumilovné. Mimochodem zrovna nedávno jsem zaregistroval nějakej článek o genetice jihoamerického obyvatelstva........ přesně si to nepamatuju, ale v podstatě šlo o to že misionáři vyhubili muže a vzali si indiánské ženy....... prostě typicky křesťanské Miluj bližního svého  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #132 kdy: 9. Června 2008, 22:25:17 »
1) Bavíme se o vztahu islámu a neislámských náboženství, ne o indiánech v Americe
2) Drtivá většina latinoamerických indiánů pomřela na obrovské epidemie nemocí, které sebou přinesli jako bacilonosiči Evropané a proti nimž nebyli vůbec imunní.

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #133 kdy: 9. Června 2008, 22:27:45 »
No já jen, že se tak lekáte rozpínavosti islámu. To je přece křesťanství také.

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #134 kdy: 9. Června 2008, 22:29:06 »
2) Drtivá většina latinoamerických indiánů pomřela na obrovské epidemie nemocí, které sebou přinesli jako bacilonosiči Evropané a proti nimž nebyli vůbec imunní.
No, nejsem epidemiolog, ale neměli by na ty epidenie zemřít i ty ženy......?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #135 kdy: 9. Června 2008, 22:37:13 »
2) Drtivá většina latinoamerických indiánů pomřela na obrovské epidemie nemocí, které sebou přinesli jako bacilonosiči Evropané a proti nimž nebyli vůbec imunní.
No, nejsem epidemiolog, ale neměli by na ty epidenie zemřít i ty ženy......?

Ty také samozřejmě zemřely. To jen Vy tvrdíte, že ne. Samozřejmě, že věci, které popisujete se stávaly, ale v menším poměru k celkovému počtu úmrtí.  Nicméně jsme off topic. Stručně je to třeba tady - https://en.wikipedia.org/wiki/Population_history_of_American_indigenous_peoples

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #136 kdy: 9. Června 2008, 22:42:05 »
No já jen, že se tak lekáte rozpínavosti islámu. To je přece křesťanství také.
Křesťané při šíření své víry neposílají sebevrahy a nevraždí všechny bez rozdílu včetně vlastních dětí, žen a starců. Rovněž nepovažují lež, úskok a zradu za žádoucí při šíření své víry, ovšem také včetně vraždění už zmíněných dětí, žen a starců. Křesťané vyznávají také úplně jiné hodnoty než muslimové, například pro ně je nejdůležitější úcta k životu bližního ať je to kdokoliv (protože se může jednat o budoucího konvertitu a pokud ne, dotyčný bude souzen někde jinde a někým jiným), pro muslimy je nejdůležitější hrdost a život bližního Žida například je hodnotově až pod psími výkaly...

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #137 kdy: 9. Června 2008, 22:46:02 »
Křesťané ........například pro ně je nejdůležitější úcta k životu bližního ať je to kdokoliv.....
No, při tom šíření křesťanství mezi indiánským obyvatelstvem to těm misionářum asi zapoměli říct....

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #138 kdy: 9. Června 2008, 22:48:11 »
Nicméně jsme off topic.
Jo to jsme. A které že to náboženství je rozpínavější? Křesťanské nebo Islám?

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #139 kdy: 9. Června 2008, 23:00:44 »
Křesťané ........například pro ně je nejdůležitější úcta k životu bližního ať je to kdokoliv.....
No, při tom šíření křesťanství mezi indiánským obyvatelstvem to těm misionářum asi zapoměli říct....
Rád bych připomněl, že jsem psal o dnešních křesťanech. Kdyže naposledy se nějaký křesťan opásal dynamitem a šel mezi muslimy zabít co nejvíce civilistů? Nejakou divnou náhodou jsou dnes prakticky všichni terroristi muslimové. Pročpak?

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #140 kdy: 9. Června 2008, 23:26:20 »
Ad leho: nezlobte se, ale Vaše informace o Islámu na mne dělají dojem, že byli získány na politickém školení U.S. Army nebo trpkými zkušenostmi dobyvatele & okupanta. K Israeli se nebudu vyjadřovat vůbec, ale to ostatní je směs extrémů, polopravd a pravd, bez ohledu na kontext doby atd. - příliš dlouhé na vyvracení. Navrch nejsem zas žádný opravdový expert na Islám, abych se pouštěl do fundovaných rozborů. Ale z toho, co o něm vím, jak z vlastního studia, tak z kontaktů s muslimy různých národností, můžu uzavřít, že Váš pohled je neúplný, jednostranný, zaujatý a zdůrazňující disproporčně jen některé - ty nejohavnější a nejextrémnější - stránky Islámu.

Ad Scooolie: muslimská expanse byla expanse vojensko-politická. Šíření Islámu byla zástěrka asi tak jako šíření vítězství proletariátu o 1200 let později. Křesťanství zůstalo jak v Egyptě, tak v Řecku, v Turecku (do r. 1922, tuším) a na Balkáně. Samozřejmě to nebyl žádný med a to ti Turci byli mnohem horší než Arabi. Že se křižáci chovali hůř než muslimové, to by Vám taky mělo být známo. Nechci se Vás dotknout, ale v mých očích křesťanství vymizelo z podstatné části okcidentálního světa i bez muslimů... :( BTW jak Vám můžu poslat soukromou zprávu, server tvrdí, že Vás nezná.

Ad Vader: podle mých informací má Islám pilířů pět. Ten šestý, džihád, není všeobecně platný, mám dokonce dojem, že ho uznává jen malá skupina wahabitů. Sufisté např. vyznávají džihád, "boj ohněm a mečem", jako vnitřní boj proti nevěřícím(-u) uvnitř nás samých.

Ad Yan: ona to vždy nebyla jen nešťastná náhoda. Je známo, že minimálně v jednom případě běloši rozdali Indiánům deky s bacily neštovic. Genocida s použitím bakteriologických ZHN, by se to charakterisovalo dnes...

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #141 kdy: 9. Června 2008, 23:49:00 »
Jak vás tady Vodníku čtu,tak vám závidím váš optimismus.Mám pocit,že žijete v jiném světě.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #142 kdy: 9. Června 2008, 23:54:36 »
Ad Vodnik: Ale když se vrátíme do současnosti - kde dnes expanduje křesťanství silou? Který křesťanský směr něco takového hlásá či realizuje? U islámu bych věděl...
Ty soukromé zprávy už by snad měly chodit - zkuste znovu, prosím.

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #143 kdy: 10. Června 2008, 00:09:03 »
Ad Scooolie: no křesťanství dnes už moc neexpanduje. Pravoslaví jako pravé původní křesťanství opravdu neexpandovalo nikdy; římskokatholická církev se tak zkompromitovala, že si raději drží své tradiční regiony a misie proměnila ve víceméně humanitární akce někde v Africe; protestantství pak expanduje "po americku" jako zboží na trhu se vším všude (reklama, promotion v televisi atd.) Islám je mnohem živější, životnější a jistě zahrnuje i elementy, které by rády vedly džihád tak, jak tomu zde, zdá se, většina věří. Stačí, vytrváte-li, přátelé, ve svých obavách, strachu, nedůvěře a preventivních nepřátelských akcích a vaše paranoia se vám dozajista splní (a mně s vámi :(). Teď nemluvím o Israeli, kde jsou karty rozdány trochu jinak...

Ad Zina: totéž - přistupujte k lidem nepředpojatě, vlídně, hledejte to, co vás spojuje a ne to, co vás rozděluje a všechno dobře dopadne! :) Nevím jestli je to optimismus, ale je to známá věc a mně to (většinou) funguje bezchybně. Když budete prudit, provokovat, nedůvěřovat, sahat po flintě jak se něco hne, budete vysílat tu negativní energii a bude běda!

Yan

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #144 kdy: 10. Června 2008, 00:21:02 »
....Ale když se vrátíme do současnosti - kde dnes expanduje křesťanství silou?....

Co takhle Afghánistán nebo Irák..... (musíte se na to dívat očima muslimů)...... nevypadá to jako expanze křesťanského (západního) světa...... pravda, neexportujou se tam zrovna misionáři, ale ruku na srdce, kdyby to nebylo pro ně nebezpečné, myslíte že by tu situaci nevyužili?

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #145 kdy: 10. Června 2008, 00:25:30 »
Co takhle Afghánistán nebo Irák..... (musíte se na to dívat očima muslimů)...... nevypadá to jako expanze křesťanského (západního) světa......
Bohužel, vypadá. Jakkoli není a jako křesťan se od těchto expansí rozhodně distancuji, některá americká paka tomu dávají náboženský nátěr, čímž dělají skutečnému křesťanství nesmírnou ostudu.

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #146 kdy: 10. Června 2008, 01:04:55 »
Ad leho: nezlobte se, ale Vaše informace o Islámu na mne dělají dojem, že byli získány na politickém školení U.S. Army nebo trpkými zkušenostmi dobyvatele & okupanta. ...
Ani jedno ani druhé. Politická školení v US Army neexistují, protože vůbec nejsou potřeba. Viz vysvětlení přivážně v angličtině na Nezvědavci:https://www.nezvedavec.org/skoleni.html
A moje a mých kolegů "trpké" zkušenosti coby okupantů? Právě že v drtivé většině vůbec trpké nejsou. Naopak, jsou velmi intenzivně pozitivní a jsem si jistý, že drtivá většina rozumných muslimů žijících v těchto zemích by se mnou souhlasila. Jak jinak by si člověk vysvětlil, že většina amerických vojáků po službě v Iráku a Afganistanu chce ve své službě pokračovat a velká část z nich je na seznamu dobrovolníků na opětnou tůru do bojových oblastí? Ne, nejsou to žádní patologičtí vrazi a nemají vymyté mozky. Důvod je jednoduchý a prostý, že během své služby v bojových zónách vidíme na vlastní oči jak měníme svět k lepšímu, jak místní lidé kolem nás začínají konečně žít život, který opravdu stojí za to žít. Totiž lidé na celém světě jsou v podstatě stejní a oblasti Středního a Blízkého východu nejsou žádnou výjimkou: Lidé tam chtějí mít v životě klid a pokoj aby mohli vychovat své děti a aby měli nějaký realistický životní cíl v podobě pozitivní změny v jejich životech. Dnešní svět Islámu se ve své podstatě nijak neliší od jiných totalit, s nimiž máme své vlastní trpké zkušenosti, akorát metody realizace islámské totality jsou odlišné od všech ostatních, které tu už byly. Bohužel dnešní americká okupace jedná se svými nepřáteli kvůli politické korektnosti příliš v rukavičkách a tak dochází k paradoxnímu jevu, že i když mají Iráčané americké základny ve své zemi, tak do nedávné doby nemohli kvůli přítomnosti fanatických džihádistů veřejně dát najevo podporu své vládě a americkým vojákům. To se už dnes ale mění a džihádisté za podpory místních lidí, kteří si je nepřejí mít ve svém okolí, pomalu a jistě ztrácí vliv.

...ale to ostatní je směs extrémů, polopravd a pravd, bez ohledu na kontext doby atd. - příliš dlouhé na vyvracení....
Není to dlouhé na vyvracení, Vodníku. Totiž asi jste zapomněl, já zde chodím na univerzitu a tyto věci jsem mnohokrát diskutoval nejen se studenty, ale také s profesory. Například jsem chodil v San Francisco State University do třídy profesora Dwighta Simpsona, který se setkal se šejkem Nasralláhem, známým generálním tajemníkem teroristické organizace Hizbollah v Libanonu. Mnozí z mých spolužáků byli rovněž muslimové i například z Palestiny a Iránu, někteří zase byli američtí konvertité. A co je také zajímavé, jeden z mých kolegů v US Army je také muslim a sloužil dokonce v té samé době a v tom samém místě jako já v Iráku. Ovšemže ale s jeho pojetím víry by s takovými Palestinci moc dlouho nepřežil. Takže do toho Vodníku, vyvraťte mi alespoň něco, nemělo by vás to stát moc sil...

PS: A ještě krátce na závěr: O dějinách Izraele měla prezentaci jedna studentka ve třídě zmíněného profesora Simpsona a já jsem v podstatě přejal její thesi. Nemusím dodávat, že od velkého příznivce palestinských Arabů dostala za svou prezentaci výbornou známku, protože byla velmi dobře připravena a dokumentována.
« Poslední změna: 10. Června 2008, 01:34:35 od leho »

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #147 kdy: 10. Června 2008, 13:50:55 »
Politická školení v US Army neexistují, protože vůbec nejsou potřeba. Viz vysvětlení přivážně v angličtině na Nezvědavci:https://www.nezvedavec.org/skoleni.html
No tak to nazývejte "vojenské školení", ale z Vašeho referátu na Vašem webu vyplývá, že se jednalo i o školení o arabské kultuře včetně brožurek obsahující základní fráze arabštiny. Já v tom holt vidím analogickou obdobu PŠM, pochopitelně Vy můžete vždycky tvrdit, že to je něco úplně jiného a já nemohu nic říct, neboť jsem ani jedno ani druhé neabsolvoval. Já usuzuji pouze z Vašich názorů a ze způsobu, jakým je vyjadřujete, že z Vás měli politruci, pardon, kulturruci radost. Můj osobní dojem...

A moje a mých kolegů "trpké" zkušenosti coby okupantů? Právě že v drtivé většině vůbec trpké nejsou. Naopak, jsou velmi intenzivně pozitivní...(atd. atp.)
Idem ditto. Co na to mohu říct? Leda, že Vám nevěřím, že si myslím, že se buď pletete a nebo si vymýšlíte. Jsem ve stejné situaci, jako když se nějaký nadšený kommunista vrátil v 30. letech z návštěvy SSSR a líčil, jak je to tam skvělé, jak lidé pracují, radostně obdělávají celiny a jsou šťastní a že on žádné gulagy neviděl - co bych mu býval mohl říct, když jsem tam sám nebyl? Jen, že se mi donesly i jiné informace.

Není to dlouhé na vyvracení, Vodníku. Totiž asi jste zapomněl, já zde chodím na univerzitu a tyto věci jsem mnohokrát diskutoval nejen se studenty, ale také s profesory. Například jsem chodil v San Francisco State University do třídy profesora Dwighta Simpsona, který se setkal se šejkem Nasralláhem, známým generálním tajemníkem teroristické organizace Hizbollah v Libanonu. Mnozí z mých spolužáků byli rovněž muslimové i například z Palestiny a Iránu, někteří zase byli američtí konvertité. A co je také zajímavé, jeden z mých kolegů v US Army je také muslim a sloužil dokonce v té samé době a v tom samém místě jako já v Iráku. Ovšemže ale s jeho pojetím víry by s takovými Palestinci moc dlouho nepřežil. Takže do toho Vodníku, vyvraťte mi alespoň něco, nemělo by vás to stát moc sil...
Je to na dlouhé vyvracení a stálo by mě toho mnoho ani ne sil, ale času - a nebylo by to zřejmě k ničemu. Ale už z toho, že máte muslimy ve třídě a dokonce v armádě, kteří by v Palestině nepřežili, vyplývá, že jejich vnímání Islámu bude asi jiné než např. u Palestinců nebo Talibů. Nevím, co studujete a čeho je profesorem pan Simpson, ale že má Korán neměnný výklad po staletí, je hloupost, kterou dokazují i skutečnosti Vámi samým uváděné. Nejen že jsou různí muslimové (sunna, šiíja + hromada menších skupin), ale i v rámci těch skupin jsou různé lokální tradice. Existují stovky nebo snad tisíce hadíthů, které jsou buď uznávány nebo neuznávány různými skupinami i v rámci jedné skupiny, např. sunny. Názorným příkladem je ženská obřízka, kmenový zvyk z rovníkové (najmě východní) Afriky a Jemenu, která nemá s Koránem nic společného, nicméně existuje hadíth, který ji schvaluje; naprostá většina muslimů je zajedno, že se nejedná o autentický Prorokův výrok. Já zde znám muslimy různých národností a různé míry zapálení, ale i ti "nejfanatičtější" pohrdají tureckým Talibem z Německa, Kaplanem. Ti sekulárnější si paradoxně vybírají partnery z Istanbulu nebo Casablanky, protože je tam světštější a modernější prostředí než v muslimské diaspoře v Západní Evropě. Nevím o nikom, kdo by šel zabíjet nevěřící, pokud by ho nějaká kampaň ala rwandská Interahamwe nevyhicovala do běla. To se samozřejmě může stát. Může skupinka nejzuřivějších fanatiků ovládnout celou ummu, může se stát, že zlý, nezdravý a agressivní duch současné doby vyvolá v lidech (muslimech i nemuslimech) to nejhorší, co v nich je, a bude se to řezat hlava nehlava. Apriorně paranoidní a nepřátelský přístup je tím nejjistějším prostředkem jak toho dosáhnout.

PS: A ještě krátce na závěr: O dějinách Izraele měla prezentaci jedna studentka ve třídě zmíněného profesora Simpsona a já jsem v podstatě přejal její thesi. Nemusím dodávat, že od velkého příznivce palestinských Arabů dostala za svou prezentaci výbornou známku, protože byla velmi dobře připravena a dokumentována.
Situaci kolem Israele diskutovat nebudu.

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #148 kdy: 10. Června 2008, 17:57:41 »
Politická školení v US Army neexistují, protože vůbec nejsou potřeba. Viz vysvětlení přivážně v angličtině na Nezvědavci:https://www.nezvedavec.org/skoleni.html
No tak to nazývejte "vojenské školení", ale z Vašeho referátu na Vašem webu vyplývá, že se jednalo i o školení o arabské kultuře včetně brožurek obsahující základní fráze arabštiny. Já v tom holt vidím analogickou obdobu PŠM, pochopitelně Vy můžete vždycky tvrdit, že to je něco úplně jiného a já nemohu nic říct, neboť jsem ani jedno ani druhé neabsolvoval. Já usuzuji pouze z Vašich názorů a ze způsobu, jakým je vyjadřujete, že z Vás měli politruci, pardon, kulturruci radost. Můj osobní dojem...

A moje a mých kolegů "trpké" zkušenosti coby okupantů? Právě že v drtivé většině vůbec trpké nejsou. Naopak, jsou velmi intenzivně pozitivní...(atd. atp.)
Idem ditto. Co na to mohu říct? Leda, že Vám nevěřím, že si myslím, že se buď pletete a nebo si vymýšlíte. Jsem ve stejné situaci, jako když se nějaký nadšený kommunista vrátil v 30. letech z návštěvy SSSR a líčil, jak je to tam skvělé, jak lidé pracují, radostně obdělávají celiny a jsou šťastní a že on žádné gulagy neviděl - co bych mu býval mohl říct, když jsem tam sám nebyl? Jen, že se mi donesly i jiné informace. ...
K tomu už nemám naprosto co dodat. Když udám naprosto nevyvratitelné argumenty, tak ze mne uděláte politruka či nadšenného komunistu. A přitom si neuvědomujete, že vlastně děláte přesně to samé jako ti komunisti: Když se vám nedostává argumentů, tak protivníka napadnete, označíte jeho osobu jako asociála či něco podobného a je to. Vy jste jeden z těch, kteří nevidí zcela zásadní rozdíl mezi USA a SSSR, což já považuji za buď úmyslnou demagogii nebo se jedná o neuvěřitelnou neschopnost chápat souvislosti...

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #149 kdy: 10. Června 2008, 18:26:07 »
Já jsem pouze prohlásil, že můj osobní dojem je, že Vaše "vojenské školení" a PŠM jsou analogické. Tečka. O lehovi ani slovo. Dále jsem prohlásil, že vzhledem k informacím, které mám já o irácké situaci, se mně osobně Vaše zpravodajství jeví nedůvěryhodné. Nechávám otevřené, proč. Nenapadám Vás a nenazývám Vás asociálem, nedávám Vám vůbec žádnou nálepku, jako se to děje permanentně mně, byť - díky správcům - ne na tomto webu. Mezi USA a SSSR vidím rozdíly naprosto zásadní, ale - evidentně na rozdíl od Vás - i zcela zásadní podobnosti a nevím, proč bych kvůli tomu měl být demagogem nebo jaké to souvislosti mi unikají.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15