Autor Téma: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008  (Přečteno 122562 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #125 kdy: 18. Května 2008, 13:37:54 »
Paní Tiferet, pokud si kontrafaktuální historik takovou otázku chce klást, musí samozřejmě vzít pod lupu především ty negativní jevy (jinak, opakuji, ta otázka nemá místo). Vy pak můžete kritisovat, že ten nebo onen jev není pravda, je zkreslený apod., ale protiváhu těchto negativních stránek problému má čtenář k event. zamyšlení z mainstreamu habaděj. Já když v roli kontrafaktuálního historika budu chtít přivést čtenáře k zamyšlení, zda by nebylo lépe, kdyby stále existoval SSSR, Varšavský pakt a bipolární svět, budu uvádět především ta positiva tohoto seskupení, zejména když vím, že ta negativa jsou čtenáři známa jak z mainstreamu, tak mnohdy z vlastní zkušenosti. Vůbec už pak z té mé úvahy neplyne, že jsem zakuklený bolševik, že si přeju návrat totality, gulagů nebo likvidaci nějaké lidské skupiny (národa, třídy apod.)

To mluvíte o Zídkovi nebo o Blausteinovi?    Ne,mluvim o ctenarich.
Čtenáři podávají zkreslené informace? Napsala jste:
Copak kazdy ctenar studuje historii Izraele ci vubec historii,cozpak kazdy navstivi Izrael aspon na 14 dni...samozrejme ze vedi ze ne-a podavaji zkreslene informace...
Moje šmajlíky u mé reakce znamenaly, že stejné podezření/výtku můžete adresovat oběma zmíněným.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #126 kdy: 18. Května 2008, 13:48:44 »
Pane Samueli.
1. "Židovstvo" - tím myslím Židy, národ; "židovství" - židé, víra. Ani jedno ani druhé se nerovná státu Israel.
2. Moje antipatie k USA a sympatie k Američanům Vám samozřejmě mohou (resp. musí) být lhostejné. Byl to pokus vysvětlit, že existuje rozdíl mezi postojem ke státu a k národu, lidem. Nechcete-li to rozlišovat, nedělejte to, pokud Vaše nerozlišování nebude omezovat mou svobodu projevu.
3. Samozřejmě, že jsou rozdíly mezi vznikem Československa a Israele, žádná historická situace se identicky neopakuje. Já jsem zde ale nejednou prohlásil, že mi jde o svobodu slova a konkrétní problematiku Israelců vs. Palestinců zde odmítám diskutovat a tak v diskusi se mnou opravdu raději nepokračujte.

Tiferet

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #127 kdy: 18. Května 2008, 14:58:43 »



Ne,ctenari nepodavaji zkreslene informace,ctenari je ctou. Tim,ze ne kazdy ctenar studuje historii,ne kazdy si tedy muze udelat zdravy usudek zda clanek hovori pravdu ci lez-a proste ctenari uveri. Ani ja nemohu rici-vse vim,protoze  80 % mych vedomosti pochazi z cetby,info od jinych,tudiz zavisla na tom co jiny objevi a potom publikuje. Nedavno se psalo o TN(ted nevim;CNN nebo BBC) ohledne zfalsovani informaci o Izraeli. Tyto jevy proste jsou.Nekdo tomu ale neuveri. Kdyby muj znamy mi nepotvrdil svuj udiv pri navsteve Izraele,kdy si naladil fr. TV,kde probihaly zpravy a image ukazovaly "rachot"u Tel Aviv,kdyz on sam se tam valel na terase v hotelu a ostatni v klidu na plazi a nikde ani rana,pak bych mozna take tezko uverila-jak mohou proboha novinari tak lhat? Ale kolik lidi ma sanci znat jine,kteri cestuji a vidi na vlastni oci?Kolik lidi se vubec zajima o nejakou historii? A toto media prave vedi!Vsichni to vlastne vedi,ze ne kazdy ma pristup ci dokonce chut hledat zdroje pravdy. Ci vubec neco hledat,krom zlevneneho zbozi.

Já když v roli kontrafaktuálního historika budu chtít přivést čtenáře k zamyšlení, zda by nebylo lépe, kdyby stále existoval SSSR, Varšavský pakt a bipolární svět, budu uvádět především ta positiva tohoto seskupení, zejména když vím, že ta negativa jsou čtenáři známa jak z mainstreamu, tak mnohdy z vlastní zkušenosti. 

No a tak pan Zidek zase vyjadril jen negativa...A pak-kteremu ctenari jsou ta negativa znama?Tomu kteremu je dnes od 40 po 70 cca? A jeste kazdemu?Kazdy nepocitil na vlastni kuzi negativa bolsevismu. A ti,kterim je 20,17...a historii Ceskoslovenska,II.sv. valky maji leda tak v pazi ale chteji nekam patrit,za neco pracovat ci ev. bojovat? Tem pane Vodniku staci malo povedet,velmi malo staci na to,mladeho cloveka nadchnout,zapalit pro "dobrou vec". A uz se to veze. Jste videl ty pochody nacku? Kolik jim asi bylo?

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #128 kdy: 18. Května 2008, 15:17:42 »
Novináři samozřejmě manipulují, podle hesla "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Proto je třeba, aby bylo maximum co možná nejvíc nezávislých novin a aby nebyla centrální (ideová) kontrola mainstreamu.

A ti,kterim je 20,17...tem pane Vodniku staci malo povedet,velmi malo staci na to,mladeho cloveka nadchnout,zapalit pro "dobrou vec". A uz se to veze.
A co s tím uděláme, paní Tiferet? Zakážeme všechny noviny? (abych pravdu řekl, někdy se zídkovsky ptám, nebylo-li by to lepší) Nebo akceptujeme ten druhý názorový pól? Já jsem rád, že existuje Eretz i Zvědavec, ani jeden z nich pro mě není spolehlivý zdroj, ale oba mají zprávy/linky, která v masmédiích nejsou. Kdo myslet chce a umí, toho nikdy jeden ten pól nemůže natrvalo ovlivnit, navíc jsou často k disposici osobní svědectví známých apod.

Tiferet

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #129 kdy: 18. Května 2008, 15:43:55 »


A ti,kterim je 20,17...tem pane Vodniku staci malo povedet,velmi malo staci na to,mladeho cloveka nadchnout,zapalit pro "dobrou vec". A uz se to veze.
A co s tím uděláme, paní Tiferet? Zakážeme všechny noviny? (abych pravdu řekl, někdy se zídkovsky ptám, nebylo-li by to lepší) Nebo akceptujeme ten druhý názorový pól? Já jsem rád, že existuje Eretz i Zvědavec, ani jeden z nich pro mě není spolehlivý zdroj, ale oba mají zprávy/linky, která v masmédiích nejsou. Kdo myslet chce a umí, toho nikdy jeden ten pól nemůže natrvalo ovlivnit, navíc jsou často k disposici osobní svědectví známých apod.
[/quote]

No jo,jenze kazdy neni jako Vy. Ale kde kdo hlasa objektivitu. Pak at i ten,ktery pise uvahu,a treba nema rad Izrael,zidy,USAa amiky,at pise objektivne. Vsude se rika ze nic neni cernobily. Pak at novinar vypise klady a zapory o cemkoliv pise. Pak si ctenar udela usudek.Pak bude vse v poradku. Zakaz novin neni reseni. Mlcet pokorne pri kazde pomluve take neni reseni a predhanet se v pomluvach aby si ctenar udelal objektivni nazor je take spatne reseni. Ctenar,divak pak v tom maji takovy chaos ze ze  vseho nakonec utika do nezajmu o cokoliv.-Vychovat novinare aby nebyli zaujati a aby psali objektivne-to je reseni. Pokud informuji,at podaji jen holou informaci bez vlastnich uvah. Pokud chteji donutit ctenare k zamysleni,pak at vypisou klady i zapory. Co je na tom vsem tak slozite?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #130 kdy: 18. Května 2008, 19:05:20 »
Domnivam se, ze vsechny argumeny ktere zde padly o tom, zda je Zidkuv clanek antizidovsky anebo anitisionisticky, byly zodpovezeny v tu chvili, kdy jej vysoce ocenil  web Hamasu. Neni skutecne bez zajimavossti precist si ten jejich clanek. Takze pokud to tady nekdo chce intelektualne okecat, tak uz neni co. Hamas dal odpoved. Mozna ze Zidkovi poskytne i nejakou tu premii. >:(

Elazar

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #131 kdy: 18. Května 2008, 20:31:02 »
Pane Elazare, procesy z 50. let jsem studoval dost podrobně. O antisemitském témbru procesu se Slánským nemůže být pochyb, ale ze všech mnou získaných informací jasně vyplývá, že to nebylo to, o co na prvním místě šlo. "Židovský původ" a obvinění ze sionistických piklí prostě těm Židům přiklepli navíc. Kdyby šlo hlavně o to, nevěšeli by Slováka Clementise, Čecha Švába, Franka a další. V procesu s Horákovou to ještě roli nehrálo prakticky žádnou, to přišlo až po Stalinově obratu.
Ano, správně, být "židovského původu" bylo zkrátka přitěžující okolností. Tomu já říkám antisemitismus, a to se nepovažuju za onu hysterku, která se tímhle slovem ohání i když šlápne omylem do louže. O ostatních procesech jsem nehovořil pro tuto debatku jsou offtopic.

Chcete mi říct, že zatímco všichni ostatní podsouvají Zídkovi své myšlenky a touhy, tak Zídek nic takového nedělá? Hmm. Tu větu, zda by bez Izraele nebylo nakonec světu lépe, jste četl?
Nedělá. Nabízí alternativu a vybízí čtenáře k zamyšlení. S jeho osobním vztahem k israelskému státu (který odnikud nevyplývá, můžeme se ho jen domnívat, což zde mnozí činí a hned za něj i Zídka odsuzují - čistě emocionální reakce) to nemá co dělat. Tu větu jsem četl, má na ni právo. Připomínáte mi fanatické americké protestanty, kteří po Lennonově výroku, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus, pálili jejich desky, místo aby se zamysleli nad tím, zda nemá Lennon náhodou aspoň trochu pravdu - rovněž čistě emocionální reakce.
Nemáte pravdu, jedná se o stejné podsouvání, které vytýkáte všem jeho oponentům. Má na tu větu právo, ale jeho oponenti mají stejně tak právo na své reakce. Jeho oponenti mu možná podsouvají některé názory, on podsouvá široké veřejnosti své názory. Příměr s Lennonem je opravdu hodně mimo.

Aha, takže když budu mluvit o konkrétních lidech, je možné mluvit o podsouvaní. Když budu mluvit abstraktním útvaru, budu svůj názor pouze předkládat.
Jistě. Je rozdíl mezi pomluvou konkrétního člověka, popř. celé skupiny, na základě mylných nebo dokonce vylhaných skutečností a spekulativní představou ohledně vývoje za předpokladu neexistence státu X. Vy můžete tuto spekulativní představu kritisovat s tím, že kontrafaktuální historik opomněl to neb zkreslil ono, ale nikoli s tím, že on by si přál, aby stát X. neexistoval a maskuje tu za tyto spekulativní představy.
Rozdíl to jistě je, leč mr. Zídek dělá obé. Lépe bych to snad ani nevystihl, díky. Pomlouvá jistou skupinu nebo útvar na základě mylných nebo dokonce vylhaných skutečností (které to jsou, to už bylo rozebráno x-krát někým jiným) a přidává i spekulativní představu ohledně vývoje za předpokladu neexistence státu X. To druhé kritizuju jako zbytečné a jalové vyjádření plné chyb, presentované jako rádobyodbornou analýzu, která nemá co dělat v seriózním tisku, to první kritizuju jako projev latentního antisemitismu. V čem je problém?  :D

Zídek nenávidí Izrael. Domnívá se, že kdyby nebyl, bylo by světu lépe a bylo by o pár problémů méně. Hodlá o tomto někdo polemizovat? Myslím, že ne. Na tento svůj názor má v naší demokratické společnosti právo a má právo jej prezentovat, stejně jako já mám právo myslet si o něm, že je to antisemitské hovado. Dobrá, to je jiná kapitola.
První věta je klassická ukázka toho, co píšu výše: Vy podsouváte Zídkovi svoji představu. Zídek nepíše, že by bez Israele bylo na světě lépe (ano, já s tím hodlám polemisovat!), pouze spekuluje na základě informací a faktů, které Vy sice můžete uvést v pochybnot či vyvrátit, ale to se děje v rovině faktů, ohledně Zídkovy osobnosti a jeho vztahu k státu Israel z toho nevyplývá nic. Je to stejně hloupé, jako kdybyste na mou kontrafaktuální historickou úvahu, zda by na světě nebylo lépe bez Československa, reagoval: "Vodník nenávidí Česko(slovensko). Domnívá se, že kdyby nebylo, bylo by světu lépe a bylo by o pár problémů méně. Hodlá o tomto někdo polemizovat? Myslím, že ne." Emotivní a mírně manipulativní reakce. Ale souhlasím s Vámi, že na případný nepřátelský postoj k Israeli má Zídek (a kdokoli jiný) právo, Vy si samozřejmě taky můžete myslet, co chcjavascript:void(0);
javascript:void(0);ete. Ale nemůžete na základě svých doměnek Zídka persekuovat, kterýžto záměr tu někteří (Zoom) dali nepokrytě najevo.

1) Já nejsem zoom a nikomu právo na svobodu projevu (byť s názorem nesouhlasím) neupírám. Jak praví klasik, nevýhoda demokracie je ta, že těm, kdo ji ctí, svazuje ruce, zatímco těm, kdo ji nenávidí, dovoluje téměř cokoli.

2) Ohledně mého podsouvání - dva citáty ze Zídkova článku:
Sionistický projekt Theodora Herzla, jehož je Stát Izrael ztělesněním, vznikl v 90. letech 19. století, tedy v době největšího rozmachu západoevropského imperialismu. Idea dobytí cizího území a násilného potlačení většiny menšinou je v něm imanentně obsažena.

Vinou českých zbraní tu máme militantní stát, který ani za šedesát let své existence nedokázal najít modus vivendi se svými sousedy, nerespektuje mezinárodní právo a diskriminuje své nežidovské obyvatele

Toto nejsou kontrafaktuální spekulace, toto je kategorické tvrzení (nadto lživé nebo alespoň "faktograficky nepřesné"). Na základě těchto tvrzení vyplývá, že Zídek nemá, ale opravdu nemá  ;) rád Izrael. Tolik k mému podsouvání.

Co se týče toho příměru s Československem, možná by bylo zajímavé sledovat reakce, kdyby LN uveřejnily článek, ve kterém by autor uvedl, že vinou západních velmocí tu vznikl umělý stát, který za dvacet let nedokázal najít modus vivendi se svými sousedy (války s Polskem a Maďarskem, nepřátelské vztahy s Německem), potlačoval práva menšin (sudetští Němci dodnes tvrdí, že se tak dělo) a že bez dohodových zbraní by něco takového nemohlo vzniknout a že by Čechům se žilo lépe v nějakém rakouském či německém státním útvaru, jako pět set let před tím, kde se jim přece relativně žilo dobře. Možná nebýt ČS provokací, nedošlo by k druhé světové válce... Nechtěl byste se toho ujmout? Mě by ty reakce opravdu zajímaly :D

Ale pokud se někdo domnívá, že by bylo lépe, kdyby neexistoval mezinárodně uznaný stát, domnívá se tedy, že by bylo lépe, kdyby neexistovali ani jeho občané....ono by se něco našlo na každý stát na světě. A budeme-li postupovat po zídkovsku, co pak řekneme - že by bez tohoto státu bylo lépe? Zrušíme ho? Upřeme mu právo na existenci? A co když se dostaneme na ten náš vlastní? A co třeba Německo? Způsobilo dvě světové války - nebylo by tedy lépe, kdyby nevzniklo?  :D
Není pravda! Kosovo je už víceméně mezinárodně uznávaný stát, přesto si myslím, že by bylo lépe, kdyby neexistovalo, aniž tím implikuji genocidu Albánců. Rozhodně si myslím, že by na světě bylo lépe, kdyby nevznikl SSSR, aniž bych tím toužil zlikvidovat přes dvěstě milionů Rusů, Ukrajinců, Lotyšů, Estonců, Litevců, kavkazských a středoasijských a jiných národů. Zejména si ale myslím, že kontrafaktuální historie nemá jiný smysl než gymnastiku šedé kůry mozkové.
Mno, alespoň na té šedé kůře a smyslu celé té úžasné vědy se shodneme.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #132 kdy: 18. Května 2008, 21:05:11 »
Vodníku, já už jsem se unavil opakováním argumentů, takže bych odkázal na kolegův článek z pátku https://eretz.cz/content/view/5811/71/

Dovolil bych si odcitovat závěr, důvody k tomuto závěru jsou uvedeny v předchozích odstavcích článku:

Skutečnou perlou závěr, kde Petr Zídek hovoří o „vině“ českých zbraní za vznik Izraele, přičemž slovo „vina“ implikuje, že se stalo něco špatného.
V posledním odstavci se autor sugestivně ptá: „Bez československých zbraní by Izrael pravděpodobně nevznikl. Nebylo by to ale pro svět nakonec lepší?“
Otázku klade poté, kdy uvedl dlouhý seznam špatností, které dle jeho názoru vznik Státu Izrael přinesl, a dlouhý seznam kladných jevů, které by přinesla jeho počáteční likvidace. Poté, kdy selektivně vybíral historická fakta vždy jen tak, aby vyzněla v neprospěch existence Izraele a neodůvodněně spekuloval o lepší alternativě, kdyby Izrael nevznikl. Závěrečná otázka už je tak jen řečnickým obratem, jehož jediným smyslem je, aby si čtenář ještě jednou uvědomil všechny páně Zídkovy „argumenty“ a odpověděl: „Ano svět by byl bez Izraele lepší.“
K uvedenému závěru dospívá autor na základě neseriozní práce s historickými událostmi a nepodložených spekulací o možné alternativě tak, že vždy vybírá jen to, co svědčí proti existenci židovského státu. Jeho článek je proto protižidovský a jeho uhýbavá obrana nedůvěryhodná.

Yan

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #133 kdy: 18. Května 2008, 23:27:49 »
.............Jeho článek je proto protižidovský a jeho.......
Nemělo tam být protiizraelský?

Yan

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #134 kdy: 18. Května 2008, 23:30:23 »
Ale je jasný že protiizraelský by nevzbudilo takové pohoršení jaké vždy spolehlivě vzbudí slovo protižidovský....... tak proč ho nepoužít.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #135 kdy: 19. Května 2008, 00:10:04 »
.............Jeho článek je proto protižidovský a jeho.......
Nemělo tam být protiizraelský?

Myslím, že nemělo. Pokud odpírá Zídek Židům právo na židovský stát v židovské svaté zemi, tak je článek protižidovský.
Izrael a Izraelci jsou nejen Židé, ale i Arabové a proti nim ten článek zaměřen není. Je zaměřen jen proti Židům.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #136 kdy: 19. Května 2008, 00:12:46 »
Ano, správně, být "židovského původu" bylo zkrátka přitěžující okolností. Tomu já říkám antisemitismus
Židovský původ byl přitěžující okolnost, nikoli hlavní důvod procesů. Říkáte jinými slovy totéž co já.

Jeho oponenti mu možná podsouvají některé názory, on podsouvá široké veřejnosti své názory.
??? ::) Jak můžu veřejnosti "podsouvat" svoje názory??? To jako že (coby Zídek) napíšu: "Veřejnost je antizídkovská, protože kritisuje můj článek!" ?? Zídek přeci nikde neříká, co si myslí veřejnost. Naopak Zídkovi odpůrci tvrdí (IMHO neoprávněně) veřejnosti, co si myslí Zídek.

Příměr s Lennonem je opravdu hodně mimo.
Proč? Mně přijde přístup některých místních účastníků k Zídkovu článku zcela analogický s reakcí amerických fundamentalistů na Lennonův výrok.

Je rozdíl mezi pomluvou konkrétního člověka, popř. celé skupiny, na základě mylných nebo dokonce vylhaných skutečností a spekulativní představou ohledně vývoje za předpokladu neexistence státu X. Vy můžete tuto spekulativní představu kritisovat s tím, že kontrafaktuální historik opomněl to neb zkreslil ono, ale nikoli s tím, že on by si přál, aby stát X. neexistoval a maskuje tu za tyto spekulativní představy.
Rozdíl to jistě je, leč mr. Zídek dělá obé. Lépe bych to snad ani nevystihl, díky. Pomlouvá jistou skupinu nebo útvar na základě mylných nebo dokonce vylhaných skutečností (které to jsou, to už bylo rozebráno x-krát někým jiným) ... to ...kritizuju jako projev latentního antisemitismu.
Za prvé: já o útvaru nemluvil, to jste doplnil Vy. Neříkám, že se ve všem nemýlí, ale které ty skutečnosti jsou vylhané, to tu, lituji, nikým jiným rozebráno nebylo. Za druhé: "projev latentního antisemitismu" je jednak vaše interpretace, jednak záměna antisionismu s antisemitismem.

Toto nejsou kontrafaktuální spekulace, toto je kategorické tvrzení (nadto lživé nebo alespoň "faktograficky nepřesné"). Na základě těchto tvrzení vyplývá, že Zídek nemá, ale opravdu nemá  ;) rád Izrael. Tolik k mému podsouvání.
Jistěže to nejsou spekulace. To uvádíte dva z faktů, na kterých Zídek své spekulace zakládá. Zda jsou "faktograficky nepřesné" (s tím "lživé" bych byl opatrný!), to si vyřiďte se Zídkem, já se o faktech nebavím. Pokud by z těchto tvrzení vyplývalo, že Zídek nemá rád Israel (a já si myslím, že to z toho nijak striktně nevyplývá, ale budiž), pořád ještě mluvíme o antisionismu, legálním a legitimním politickém postoji, který by někteří rádi zakázali na základě posunu významu, že Zídek nemá rád Židy. Pardon: že Zídek je antisemita, protože nikdo nikoho nemůže nutit mít rád toho neb onoho či tu nebo onu skupinu lidí, aniž by se dotyčný v případě odmítnutí musel stát nutně anti-tím-nebo-oním. Nevím, proč se někteří cestou zákonných opatření snaží donutit ostatní, aby měli právě Židy rádi...

Co se týče toho příměru s Československem, možná by bylo zajímavé sledovat reakce, kdyby LN uveřejnily článek, ve kterém by autor uvedl, že vinou západních velmocí tu vznikl umělý stát, který za dvacet let nedokázal najít modus vivendi se svými sousedy (války s Polskem a Maďarskem, nepřátelské vztahy s Německem), potlačoval práva menšin (sudetští Němci dodnes tvrdí, že se tak dělo) a že bez dohodových zbraní by něco takového nemohlo vzniknout a že by Čechům se žilo lépe v nějakém rakouském či německém státním útvaru, jako pět set let před tím, kde se jim přece relativně žilo dobře. Možná nebýt ČS provokací, nedošlo by k druhé světové válce... Nechtěl byste se toho ujmout? Mě by ty reakce opravdu zajímaly :D
Nechtěl, uhodl jste. Ale v tom, co píšete, máte někde pravdu a někde ne. Pokud bych měl zájem, šel bych do diskuse o těch sporných momentech, ale v žádném případě bych Vás neobvinil z antičešství a nechtěl Vám sebrat prémie.

Mno, alespoň na té šedé kůře a smyslu celé té úžasné vědy se shodneme.
Obávám se, že je to opravdu to jediné. Myslím, že diskuse zde, při vší slušnosti, nemá cenu, protože svoje argumenty opakuji stále dokola (lehovi nejméně třikrát, bez výsledku) a nakonec mi Scooolie odpoví citátem, v němž se skví takořka všechny nešvary, o nichž se tu už třetí den snažím vést dialog. Je to ale dialog s hluchými. O argumentu paní Zoom, že vše vyřešila podpora, kterou Zídkovi vyjádřil Hamás, raději nebudu začínat diskusi vůbec.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #137 kdy: 19. Května 2008, 00:14:52 »
Pokud odpírá Zídek Židům právo na židovský stát v židovské svaté zemi, tak je článek protižidovský.
Izrael a Izraelci jsou nejen Židé, ale i Arabové a proti nim ten článek zaměřen není. Je zaměřen jen proti Židům.
Marnost nad marnost... :( :'(

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #138 kdy: 19. Května 2008, 00:19:08 »
Pokud odpírá Zídek Židům právo na židovský stát v židovské svaté zemi, tak je článek protižidovský.
Izrael a Izraelci jsou nejen Židé, ale i Arabové a proti nim ten článek zaměřen není. Je zaměřen jen proti Židům.
Marnost nad marnost... :( :'(

Prostě Vy v tom článku žádný zlý osten nevidíte, já ano. V podstatě jak psal Max - jsou tam selektivně vybírány argumenty jen proti existenci Izraele a naopak stavěny vzdušné zámky, jak by to bylo skvělé, kdyby Izrael nebyl. To samo o sobě je dostatečným důvode označit článek za jednostranně protižidovský. A navíc ten závěr  :P

Ne nadarmo je Zídek jediný oblíbený český novinář u Hamasu.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #139 kdy: 19. Května 2008, 01:08:12 »
Zdravím, nechtěl jsem již reagovat, protože vše podstatné jsem zdělil ve svém příspěvku.Ale nemohu jinak ,tolik na vysvětlenou.
                           1)Nepleťme si pojmy jako je demokracie a právo na svobodu projevu s popíráním morálky jako základního práva ve vyspělé demokracii.
                            2) Tu morálku p. redaktor Zídko porušil tím, že jako odpovědný redaktor polemizuje o vyně či nevyně Židů v kontextu se vznikem Státu Izrael.
                            3) Ta to úvaha je genocidní od samého počátku tedy chceteli ZLOČINNÁ.
                            4)To, že zde jsou síly ,které chtějí destabilizovat pol.situaci v neprospěch Státu Izrael je zjevné a zlomyslné.
                            5)Po zjištění některých skutečností se obávám,že podobné články mají vyvolat ideologický střet mezi civilizacemi a jejich hodnotami.
                            6) Koho chleba jíš, tak toho píseň spívej a to je ta správná cesta k vysvětlení rafinovaného článku.
                            7) Doporučoval bych ,aby jsme se již tím nezabívaly ,protože diskuze je monitorována jak našimi zpr. sl. Tak i muslimsko ter. bratrstvem v čele Al Kajdy.
                            8) Jejich cílem bylo zjistit reakce takz. lakmusový papírek.
                            9) Stanek (Fanuel          )
   

Yan

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #140 kdy: 19. Května 2008, 01:22:51 »
Ne nadarmo je Zídek jediný oblíbený český novinář u Hamasu.
K tomu by se taky dalo napsat že je jedinný český novinář který měl odvahu takovýhle kontroverzní článek napsat. Ostatní se předem zalekli problémů které by jim proizraelská loby byla schopna způsobit...... viz např. výzvy zde zveřejněné.
O tom že to neni marná obava svědčí i případ reklamy f.Mountfield a následné akce velvyslance Izraele........

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #141 kdy: 19. Května 2008, 09:07:46 »
Ne nadarmo je Zídek jediný oblíbený český novinář u Hamasu.
K tomu by se taky dalo napsat že je jedinný český novinář který měl odvahu takovýhle kontroverzní článek napsat. Ostatní se předem zalekli problémů které by jim proizraelská loby byla schopna způsobit...... viz např. výzvy zde zveřejněné.
O tom že to neni marná obava svědčí i případ reklamy f.Mountfield a následné akce velvyslance Izraele........

Jediný český novinář, který měl odvahu napsat takto špatný, jednostranně protiizraelsky vyvážený článek. Prosím pozor, já nemám nic proti spekulacím "co by kdyby", ale musí pracovat se známými fakty.

O žádných výzvách "zde zveřejněných" nic nevím. Pokud vím, tak se zde řeší konkrétní hloupý článek. Nikdo se k ničemu nevyzývá.

Reklama na Mountfield byla případem nešťastné reakce.

Elazar

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #142 kdy: 19. Května 2008, 09:34:41 »
Ale je jasný že protiizraelský by nevzbudilo takové pohoršení jaké vždy spolehlivě vzbudí slovo protižidovský....... tak proč ho nepoužít.

Milý Yane, to, že ten článek je protiizraelský, pravděpodobně nepopře ani Vodník. Tudíž o tom není potřeba diskutovat a psát články. To tě nenapadlo? :)

Yan

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #143 kdy: 19. Května 2008, 09:48:02 »
No Scooolie se třeba slůvka protiizraelský snadno vzdal ve prospěch termínu protižidovský......... přeci jen se to lépe propagandisticky dá zužitkovat, ovšem v tom odstavci sám užil 4x termín Izrael a jen 1x termín židovský stát  ;)

Elazar

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #144 kdy: 19. Května 2008, 09:50:50 »
Vodníku, uznávám, že se tady na vás sesypalo dost lidí, přesto bych byl rád, kdybyste si mě si ostatními nepletl.
Můj názor na sionismus a antisionismus byl před téměř rokem publikován zde:

https://eretz.cz/content/view/3172/71/

Já nikomu právo na jeho projev neupírám, nevyzývám ke stržení prémií a nezaměňuju.

Máte pravdu, že diskuze je jalová. Problém je ten, že děláte totéž, co vytýkáte svým oponentům. I když uvedu faktické údaje, nejsou pro vás až tak fakty - na což máte jistě právo, ale pak také vskutku není důvod se nadále o čemkoli bavit.
« Poslední změna: 19. Května 2008, 09:59:22 od Elazar »

Yan

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #145 kdy: 19. Května 2008, 09:56:36 »
.......O žádných výzvách "zde zveřejněných" nic nevím. Pokud vím, tak se zde řeší konkrétní hloupý článek. Nikdo se k ničemu nevyzývá......

jen v rychlosti, jsem našel třeba tohle

......Průšvih který by měl mít bych by podle mě měl být někde na hranici odebrání prémii a pověřením nějakým nepopulárním ale obtížným pracovním úkole, kdy by mu hlava zchladla......

Elazar

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #146 kdy: 19. Května 2008, 09:57:44 »
No Scooolie se třeba slůvka protiizraelský snadno vzdal ve prospěch termínu protižidovský......... přeci jen se to lépe propagandisticky dá zužitkovat, ovšem v tom odstavci sám užil 4x termín Izrael a jen 1x termín židovský stát  ;)

Tak ještě jednou: Pochybuje někdo, že článek Zídka je protiizraelský? Dobrá, možná Vodník, jen někdy a někde... Někdo jiný? A... asi nikdo. Fajn.
Článek je protiizraelský (to se nám sice nelíbí ale legálně je to naprosto v pořádku). Je nutné tedy v polemickém protičlánku klást otázku proč je článek protiizraelský? Ne, není. Je tedy důvod, proč by se měl Scoolieho článek jmenovat "Proč je Zídkův článek protiizraelský", když zrovna tohle je všem (nebo spíš skoro všem, evidentně kromě tebe) naprosto jasné? Ne, není.
Co se snaží Scoolie dokázat? Že článek sice vystupuje jako protiizraelský ale ve skutečnosi je protižidovský. Jak by tedy jinak měl nazvat svůj příspěvek, co myslíš?  ;) A s tou propagandou běž tam, kde má místo.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #147 kdy: 19. Května 2008, 10:08:30 »
Pane Elazare, nepletu si Vás s ostatními (ba ani s panem eleazarem ;)). Vím, že jste se vyslovil proti persekuci opačných názorů, ale jiní zase spíše souhlasili se Zoom. Nevím, co myslíte tím, že dělám totéž co ostatní, já jsem se prostě nechtěl a nechci bavit o situaci Israelci x Palestinci. Tj. "neberu" fakta ohledně tohoto problému, pouze fakta, týkající se svobody slova. Váš názor na antisionism jsem si přečetl a, jak si asi umíte představit, hluboce s ním nesouhlasím. Jinak děkuji za diskusi, oceňuji zdejší slušnost, jakkoli nevidím možnost, že bychom se shodli.
« Poslední změna: 21. Května 2008, 00:27:28 od Vodník »

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #148 kdy: 19. Května 2008, 21:10:03 »
Pratele, mam pocit, ze diskuze se jaksi "zacyklila"  ;) Nicmene kvituji vseobecnou slusnost, ovsem jiz 10 stran prispevku a zrejme se diskuze nepohla z mista  ;D To jen moje glosa

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #149 kdy: 19. Května 2008, 22:28:19 »
Tak tento příspěvek a slova paní Zoom, že ne nadarmo teroristé z Chamasu geniálního novináře a historika opěvovali osobně podepisuji.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15