Všeobecná kategorie > Historie Izraele

JEHUDA LAHAV

<< < (3/13) > >>

Samuel:
Ale ne Yane, vy přeci nikdy neděláte nic špatně :) Vy jste ani tou poznámkou, která v podstatě vůbec nesouvisí s tématem a je tedy tak trochu off topic, nechtěl rozproudit diskusi, ve které byste se vyžil. :)
Zkuste příště něco méně okatého. Většina zde diskutujících vás již zná. :)

Elazar:

--- Citace: Yan kdy 10. Dubna 2008, 18:23:19 ---
--- Citace: Vader kdy 10. Dubna 2008, 17:05:15 ---Jenomze Yan je stary rypal, toz to by bylo, aby to nezminil. Chci verit tomu, ze to nemyslel nijak zle a ze je jen tak trochu mimo  ;)

--- Ukončit citaci ---
Já to samozřejmě nijak zle nemínil. Stalo se to (to je neoddiskutovatelné), výročí bylo 9.4. (což je také neoddiskutovatelné), zoom se pozastavil nad souvislostí toho dne (s něčím jiným), tož jsem to připoměl.......... předpokládal jsem že se to může......... Nebo jsem snad udělal něco špatně?  :o

--- Ukončit citaci ---

 ;D ;D ;D Víš co Yane, já se nad tvými příspěvky bavím - ale nedělej prosím ze sebe s prominutím pitomce, ok?
Prostě jsi připsal větu, která byla totálně off topic - nijak nesouvisí se zoominým příspěvkem, už vůbec nesouvisí s článkem o Jehudovi Lahavovi a už vůbec nesuvisí s Jehudou Lahavem samotným, kvůli kterému by tento thread založen. Prostě jen plkáš, přiznej si to. Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam si poplač dle libosti (i když se osobně domnívám, že ti o utrpení těch lidí ani trochu nejde a jsi jen obyčejný pozér, co se nudí a chce si rýpnout).

Scooolie:
Já bych to neviděl tak černě. Berme to tak, že Yan nás upozornil, o čem bude psát náš oblíbený web Zoufalec zítra  ;)

Co se týče Lahava, tak případné příspěvky či reakce na jeho názory jsou, jak již bylo zmíněno, vítány.

Elazar:
Zpět k tématu - opravdu je nutné někoho, kdo zkrátka podporoval vyhnání/odsun z Guš katif a podporuje dvoustátní řešení, označovat ihned za "ultralevičáka" nebo "levicového extrémistu"? Co jsou pak Maki? A co je po tom tohle: https://www.ksm.cz/ ?
Jestli jsou lidé jako Lahav jen proto, že jejich postoje či názory nesdílím, označováni za "ultralevičáky" a házeni do stejného pytle s lidmi podporující "spravedlivý národně-osvobozenecký boj hizballáhu a hamasu", to to tedy demokratická společnost v Izraeli dopracovala...

Kdysi jsem si koupil Lahavovu knihu "Odvrácená tvář palestinsko-izraelských vztahů" (https://www.kosmas.cz/knihy/130424/odvracena-tvar-palestinsko-izraelskych-vztahu/) a nebylo tam nic, co by mě vysloveně pohoršovalo (když to porovnám s Noamem Chomskym, který měl zůstat na MIT a nezviditelňovat se v politicko-náboženských problémech, kterým nerozumí). Prostě obyčejné příběhy postavené vedle sebe, nic víc.

Scooolie:
Elazare, on soudruh Lahav má, jak již zmínil Max, poněkud delší vývoj. Je to kovaný komunista, bývalý dopisovatel Rudého práva v 50. letech, kdy plival na Izrael tak moc, jak to jen Žid musel dělat, aby mohl psát do Ruďase. A ani potom názory nezměnil.
Lidé, kteří aktivně podporovali zničení Guš Katif jsou nesporně levicoví lidé.

A Lahav nemá daleko třeba k Šalom Achšav (Mír nyní), což jsou prakticky vlastizrádci. Berou peníze od zahraničních vlád a provádějí za ně špionáž ("monitoring") izraelských civilních a vojenských osad, zátarasů, bezpečnostních stanovišť atd. v Judeji a Samaří, přičemž výsledky používají proti demokraticky zvolené vládě své země - a předávají je do ciziny. Kdyby tohle zkusila nějaká arabská skupina v libovolném arabském státě, skončili by v nejlepším případě na dlouho ve vězení. Anebo na šibenici anebo by prostě zmizeli.

Já neříkám, že Lahav neumí dobře psát. O tom není debata. Marie Majerová také pěkně psala.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi