Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

Israel a Evropa (EU)

<< < (2/11) > >>

eleazar:
Mně jsou sympatičtější Srbové. Jejich četnici, co já vím, rozhodně nebyli antisemiti, jako chorvatsko-muslimští ustašovci.
Navíc kosovští Albánci jsou vysoce zapletení do organizovaného zločinu (i v ČR) a terorismu. Že to nejsou fanatičtí muslimové, tak to možná někteří nejsou, ale to se může během jedné generace změnit. Al-Kajdá se v regionu už docela slušně etablovala, Usáma bin Ládin má bosenské státní občanství a neříkejte mi, že spousta místních mešit není financována z Arabského poloostrova.

gvodrazka:
 8)

Pořád se mluví o riziku precedentu v mezinárodním právu veřejném, co se týče Palestinců/Čečenců. V čem ho, prosím vás, všichni spatřujete?
Premisa: Republika Albánie, ležící na jihu suverénního území Srbské republiky, jménem Kosovo, kde část etnických Albánců vyhlašuje nezávislý státní útvar.
O precedens by se jednalo, kdyby:
nezávislost území obývaného Palestinci/Čečenci byla vyhlášena v blízkosti již existujícího státního palestinského/čečenského útvaru.
Tato situace však ani v palestinském případě ani v čečenském případě neexistuje, tedy jestliže ať se Palestinci/Čečenci zachovají jakkoliv státotvorně, nebude se jednat o situaci podobnou této a nebude možno na ni odkazovat jako na precedens.

Osobně jsou mi Srbové i Albánci lhostejní jen do té míry, dokud se z nich neetablují antisemité. Scoolieho názor je velmi, velmi zajímavý a otevírá další obzory a úhly pohledu.

Ale: opravdu se domníváte, že Íránci nebo Syřané (resp. jejich poradci) ještě v Albánii nejsou? Eleazar má dobré zprávy. Bylo by fakt hezké, vidět albánské ?syny orlů? jak sundávají bílé čepičky a bojují pod Old Glory. Skutečnost je ale jiná; už za Tita šilhali po Kosovu.

Aby pak EU nemuselo jednou zastavovat islám až u Vídně a hledat stratégy obdobného formátu jako Karla V.Lotrinského a Evžena Savojského (Habsburkové proti Turkům). Nebo si někdo myslí, že Američani budou opakovat nálety na Bělehrad a dívat se jak Hizballah nebo Al-Kaida v Albánii tleská?
Nechtěl bych být v pozici českých vojáků v Kosovu, protože budou v pozici jako ten vrchní, co držel od sebe dva hospodské rváče, kteří místo do sebe, tloukli z obou stran do něho...

Já netvrdím, že nám Rusko nějak výslovně bude pomáhat, ale chca nechca, pomáhaje Srbům, bude výrazně proti islámu ? a o to jde. A islám mu to nezapomene ? a na Kavkaze i Středním východě mu to vrátí. Aaaaaa ? o tom to je?


According to Professor Gerald Steinberg, Chairman of the Political Science Department at Bar Ilan University and renowned expert of ethno-national conflicts, the Kosovar situation may very well turn out to be problematic.
"This is the same exact strategy that Former Palestinian Authority Chairman Yasser Arafat had championed back in the day,? said Steinberg. ?He wanted UN forces to come into the Palestinian territories in order to pave the way for a unilateral declaration of independence?.. The Palestinians might see what is going on in Kosovo and wonder if it?s not worth another try, but it is a pretty unlikely scenario at the moment.?

Jde možná o stejný scénář, ale ne o o tytéž výchozí i konečné skutečnosti. Ostatně Palestinci už jednostranně nezávislost formálně vyhlásit mohli. A proč to neudělali? No, proč?

Velmi správné je rozhodnutí, prozatím vyčkat s uznáním.



 8)
gv

eleazar:
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

gvodrazka:
 ;D

 Viděl bych to na spojené chalífáty Drozdovo, Strnadovo, Strakapoudovo & Vrabcovo v oblasti Báb-el- Krušnija Horija s centrem v Rás al Teplicija.

 ;D
gv

Martin:
"Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace."

Dánsko mi připadá mezi snadno islamizovanými jako dosti silný úlet, dokonce bych neváhal zařadit ho do skupinky obtíženě islamizovatelných států 8) Nějak mi nepřipadá, že by dánští politici a už vůbec ne Dánové měli k islámu kladný vztah. Pravou je, že soudím jen na základě zpráv z novin, či  blogosféry.....

Čistě demograficky je tedy možné, že Dánsko je na tom zle....jenže ta atmosféra v zemi na základě mých zdrojů opravdu nevypadá islámu nakloněná, takže bych to viděl, že problematičtí muslimové půjdou do jim zaslíbených států. ať už jde o blízké Švédsko či Norsko, nebo o "starou dobrou" Anglii

Jiná věc je, že pokud by došlo na nejhorší, tak to Dánsko samotné prostě neustojí...........

Norsko bych se nebránil dát na roveň se Švédskem, ostatně nynější  levicová vládnoucí koalice (volby byly před nedávnem) by ráda získala nějaké ty imigranty, aby vyřešila problém s nedostatkem pracovních sil....jedná se s Tureckem a mělo by jít snad až o 100 000 imigrantů.....což je vzhledem k nepříliš velké populaci Norska celkem dost...........

Abych se vrátil ke Kosovu, nemám z toho radost, ale pokud to urychlí likvidaci EU a pokud to povede k osamostatnění Flander, Skostska, Baskicka, Katalánska a dalších států, jež si samostatnost zaslouží jistě více než kosovští Albánci, tak to nevidím tak zle....

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi