Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

Israel a Evropa (EU)

(1/11) > >>

Martin:
Pro začátek bych se rád pozeptal, jaké je vlastně stanovisko Israele ke vzniku samostatného Kosova...chystá se uznání?

Elazar:
Myslím, že ne. Poškodilo by to velmi zájmy s Ruskem.

Scooolie:
Izrael nemá důvod s uznáním chvátat.

Jednak zmíněný problém s Ruskem, resp. se Srbskem, s nímž má Izrael historicky dobré vztahy. Ale zejména - Kosovo je pro Izrael obrovsky nebezpečný precedent. Obdobně by totiž mohl být jednostranně vyhlášen nezávislý palestinskoarabský stát.

Nic na tom nemění, že Hasim Thaci se opakovaně vyslovuje o USA a také Izraeli obdivně a nadšeně. I ten tím sleduje své cílem. Získání podpory USA, která je pro nový evropský stát klíčová.

gvodrazka:
 8)

Zdravím všechny.
Ještě uvidíme, co všechno nastane. Odvažuji se tvrdit, že vyhlášení nezávislosti Kosova etnickými Albánci, jako provokace nějakého cowboye Thaciho, je srovnatelná se sarajevským atentátem. Srbové tam na 100% vlítnou a bude válka. Azbuky se podporují, takže za nimi více či méně latentně bude stát Kreml. Bush ani netuší co spustil, při své albánské návštěvě: neodůvodněný optimismus Abánců z podpory separatismu. Jde tu nikoliv o nezávislost Kosova,ale o přímou anexi kosovsko-albánského sektoru Albánií. A proto budou Srbové bojovat. Otázka nestojí: Rusko nebo U.S.A., ale americko-evropská civilizace nebo islám. Američané, vystupující militantně proti islámu takřka po celém Blízkém východě budou "hájit" zájmy albánských "muslimů", nad jejichž "islámem" kroutí hlavou celý ortodoxní Maghreb? V Izraeli je nutno se vždy ptát : je to dobré či špatné pro Izrael? Kdo bude skutečně podporovat albánské "muslimy"? Syrie, nebo Írán? Chápete, že z toho malého plivance někde na Balkáně může vzniknout obdobně jako v r.1914 slušný konflikt světového formátu? Evropa se musí konečně rozhodnout. Paradoxně s Ruskem proti islámu? To by mělo jednotit Rusy s Američany. Nejen v tomto (albánském) issue, ale i v iráckém a íránském. Protože pokud se Rusové (jako že ano) postaví za Srby, budou pronásledování po světě muslimy stejně jako Američané. Pokládám to za šikovný moment, jak vtáhnout do protiislámské koalice angažovaněji a výrazněji další velmoc - Rusko. Čert ví, kdo za Thacim stojí a kdo ho navedl?
 8)
gv

Scooolie:
Nestane se nic. Nic významného. Srbové už se poučili, jak to pro ně dopadne, když se snaží řešit věci silou. Pokud by zaútočili na Kosovo, neměli by při pozemní operaci skoro žádnou šanci a navíc by to vyvolalo opakované letecké údery na Bělehrad a další města. Pokud Srbskou nechce přijít ještě o novopazarský Sandžak a Vojvodinu, tak se bude držet zpátky.

K anexi zatím nedojde. Ani Albánie o Kosovo v jeho současné podobě, kdy vládnou guerillové gangy nestojí. Situace bude podobná vztahu Rumunska a Moldávie.

Při vší úctě - Srby a jejich civilizaci nepovažuji za nic více civilizovanou než Albánce a jejich islám. Co předváděla ta zvěř četnická v Chorvatsku, v Bosně i Kosovu dost vypovídá o nic samotných. Právě proto, že Albánci nejsou ortodoxní muslimové, je solidní šance, že se je podaří udržet na "naší" straně. Stejně, jako se to podařilo s Muslimy (Bosňáky) v BiH. Albánci se neobrátí na Írán nebo Sýrii, pokud se Evropa a USA neotočí k nim zády.

Rusové se staví za Srby jak z historických, tak současných důvodů. Kosovo je totiž velmi precedenční případ pro Čečensko...

Za Thačim stojí místní kosovská mafie a američtí poradci.

Jinak na Rusko bych nevsadil ani pětník. To si hájí svoje zájmy. Na nějaké široké koalice kašle. Klidně bude dodávat zbraně Íránu a Sýrii a masakrovat současně muslimy v Čečně. V tom není rozpor.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
Navštívit plnou verzi