Autor Téma: LETNÍ PARALYMPIÁDA 2020: TOKIO  (Přečteno 399 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 621
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
LETNÍ PARALYMPIÁDA 2020: TOKIO
« kdy: 23. Srpen 2021, 18:25:01 »
Termín 24/08-05/09/2021 - o rok posunuta kvůli covidu.

VÝSLEDKY IZRAELE
ATLETIKA
Koule - muži
Oleksandr Aliekseienko/Kategorie F34 ... nejdelší pokus 9,66 m - nejlepší výkon sezony - 9. místo (z deseti)
---
BADMINTON
Dvouhra - ženy
Nina Gorodetská/WH1

Zápasy ve skupině C
Gorodetská - Zhangová (ČLR) ... 11:21, 12:21
Gorodetská - Pookhamová (Thajsko) ... 4:21, 9:21
Mathezová (Švýcarsko) ... 15:21, 10:21
Gorodetská skončila 4. ve skupině C a byla z dalších bojů vyřazena
---
BOCCIA ("petanque na vozíku")
Mix - jednotlivci
Nadav Levi/BC2
Soupeři v základní skupině:
- De Faria (Brazílie) ... Levi zvítězil 8:0
- Fernandez (Portugalsko) ... Levi zvítězil 5:2
- Vongsa (Thajsko) ... Levi prohrál 0:10, ve skupině D skončil druhý a byl z dalších bojů vyřazen
---
GOALBALL (kopaná pro hráče s poruchami zraku)
Ženy
Základní skupina C
Izrael - Austrálie ... 11:1
Kanada - Izrael ...6:2
RPC (Rusky paralympijský výbor) - Izrael ... 3:8
Izrael - ČLR ... 1:4 - po tomto zápase si izraelské ženy zajistily postup do čtvrtfinále

Konečné pořadí ve skupině C
1. ČLR
2. Izrael
3. RPC
4. Austrálie
5. Kanada
Týmy 1 - 4 postoupily do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále
Izrael - Japonsko ... 1:4 - izraelské goalballistky vyřazeny
---
KANOISTIKA
Kajak - ženy
Pascale Bercovitchová/KL2 ... 5. místo v rozjížďkách, postup do semifinále: 5. místo, postup do finále B: 2. místo, celkově 10. místo
---
SILOVÝ TROJBOJ
Ženy
Polina Katsmanová/+86 kg ... 7. místo (z osmi)
---
VESLOVÁNÍ
Skif - muži
Šmulik Daniel - v rozjížďkách 3. místo, postup do opravných jízd: 2. místo - postup do finále A: 6. místo

Skif - ženy
Moran Samuelová - v rozjížďkách první misto s postupem do finále, ale později diskvalifikace kvůli údajně nesprávnému typu sedátka (které ale v minulosti nevadilo); přesunuta do opravných jízd: 1. místo - postup do finále A: STŘÍBRO

Smíšená čtyřka s kormidelníkem -  v rozjížďkách 3. místo, postup do opravných jízd: 2. místo - postup do finále A: 6. místo
---
STŘELBA
Muži
50 m malorážka 3 pozice
Doron Šaziri/SH1 ... 10. místo v kvalifikaci, do finále nepostoupil

Mix
50 m malorážka vleže
Doron Šaziri/SH1... 21. místo v kvalifikaci, do finále nepostoupil
Yulia Černoyová/SH1 ...10. místo v kvalifikaci, do finále nepostoupila

Mix
10 m vzduchová  pouška vleže
Yukia Černoyová/SH1 ...14. místo v kvalifikaci, do finále nepostoupila
---
PLAVÁNÍ
Muži
100 m znak
Iyad Šalabi/S1 - ZLATO
Pozn.: Iyad Šalabi patří do komunity izraelských Arabů.

100 m volný způsob
Ami Omer Dadaon/S5 - dikvalifikován v rozplavbách
Ariek Malyar/S4 - 9. místo v rozplavbách, do finále nepostoupil

200 m polohový závod
Mark Malyar/SM7 - 1. místo v rozplavbách, finále: ZLATO + SVĚTOVÝ REKORD (2:29,01 min)

150 m polohový závod
Ami Omer Dadaon/SM4  - 2. místo v rozplavbách, finále: STŘÍBRO

100 m prsa
Bašar Halabi/SB4 - 13. místo v rozplavbách, do finále nepostoupil

400 m volný způsob
Mark Malyar/S7 - 1. místo v rozplavbách, ve finále ZLATO + SVĚTOVÝ REKORD (4:31,06 min)

150 m polohový závod
Iyad Šalabi/SM3 - v rozplavbách 12. místo - do finále nepostoupil

200 m volný způsob
Ami Omer Dadaon/S4 ... první v rozplavbách, finále: ZLATO + SVĚTOVÝ REKORD  (2:44,84 min)
Ariel Malyar/S4 ... v rozplavbách 13. místo, do finále nepostoupil

100 m znak
Mark Malyar/S7 ... v rozplavbách 4. místo, finále: BRONZ

50 m volný způsob
Mark Malyar/S7 ... 5. místo v rozplavbách, finále: 6. místo

50 m volný způsob
Ami Omer Dadaon/S4 ... 2. místo v rozplavbách, finále: ZLATO + PARALYMPIJSKÝ REKORD (37,21 sec)

50 m znak
Iyad Šalabi/S1 ... finále: ZLATO

50 m znak
Ami Omer Dadaon/S4 ... 9. místo v rozplavbách, do finále nepostoupil
Ariel Malyar/S4 ... 15. místo v rozplavbách, do finále nepostoupil

50 m motýlek
Mark Malyar/S7 ... 12. místo v rozplavbách, do finále nepostoupil

Ženy
100 m volný způsob
Yulia Gordiyčuková/S9 - 10. místo v rozplavbách, do finále nepostoupila

150 m polohový závod
Veronika Guirenková/SM4 - 16. místo v rozplavbách, do finále nepostoupila

50 m znak
Veronika Guirenková/SB3 - v rozplavbách 10. místo, do finále nepostoupila

400 m volný způsob
Erel Haleviová/S7 - finále: 7. místo

100 m volný způsob
Veronika Guirenková/S3 ... v rozplavbách 11. místo, do finále nepostoupila

100 m znak
Erel Haleviová/S7 ... finále: 6. místo

400 m volný způsob
Yulia Gordiyčuková/S9 - v rozplavbách 10. místo, do finále nepostoupila

50 m prsa
Veronika Guirenková/SB3 - v rozplavbách 14. místo, do finále nepostoupila

200 m polohový závod
Yulia Gordiyčuková/SM9 - v rozplavbách 12. místo, do finále nepostoupila

100 m motýlek
Yulia Gordiyčuková/S9 - v rpzplavbách 6. místo, finále: 7. místo
---
STOLNÍ TENIS
Ženy - dvouhra
Caroline Tabibová/C5
Boje ve skupině:
- s Abuawadovou (Jordánsko) ... zvítězila 3:1
- se Sringhamovou (Thajsko) ... prohrála 0:3 - Tabibová do nadstavbové části nepostoupila
---
TENIS NA VOZÍKU
Muži
Dvouhra
1. kolo
Adam Berdiczewski (Izrael) - Weekes (Austrálie) ... 4:6, 2:6 - Berdiczewski vyřazen
Guy Sasson (Izrael) - Arai (Japonsko) ... 1:6, 1:6 - Sasson vyřazen

Čtyřhra
1. kolo
Berdiczewski/Sasson - Medeiros/Pomme (Brazílie) ... 6:1, 2:0 (skreč soupeře)

2. kolo (osmifinále)
Berdiczewski/Sasson - Egbering/Scheffers (Nizozemí) ... 1:6, 1:6 - Berdiczewski/Sasson vyřazeni

Quad
Dvouhra
1. kolo (osmifinále)
Yossi Saadon - Schröder (Nizozemí) ... 1:6, 2:6 - Saadon vyřazen
Šraga Weinberg - Vink (Nizozemí) ... 0:6, 3:6 - Weinberg vyřazen

Čtyřhra
1. kolo (čtvrtfinále)
Saadon/Weinberg - Moroiči/Sugeno (Japonsko) .. 5:7, 2:6 - Saadon/Weinberg vyřazeni

MEDAILOVÉ POŘADÍ
Izraelští paralympionici vybojovali v Tokiu 6 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V pořadí národů se umístili na 22. pozici mezi 86 zeměmi, jejichž sportovci obdrželi alespoň jednu medaili.

**
« Poslední změna: 5. Září 2021, 14:17:05 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 621
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Paralympiáda: Kompletní výsledky Izraele
« Odpověď #1 kdy: 5. Září 2021, 14:18:33 »
Viz výše ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14