Autor Téma: Zneužití zákona  (Přečteno 14421 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

leho

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #25 kdy: 26. Leden 2009, 00:02:17 »
Skvěle formulované leho, to jste snad musel od někoho opsat.  ;)

Děkuji za kompliment, neopsal jsem nic, pouze jsem použil myšlenky Šaranského a přepsal jsem je vlastními slovy. Vodník mimo jiné napsal:
Citovat
Že si nějací intelektuálové v SSSR vykonstruovali "universální morálku" je sice fajn, ale myslím, že ve většině světa by jim ji hodili na hlavu,tak jako se tam neuchytil vývozní artikl zvaný "demokracie".

On bez toho, aby si zjistil, co vlastně ta univerzální morálka neboli soubor morálních hodnot obsahuje, tak ji dopředu odsuzuje stejně jako demokracii a dokonce tvrdí, že se na Západě demokracie neuchytila. Nevím jak to nazvat: hloupost, ignorantství nebo se jedná o něco jiného? Před 2. Světovou válkou se vážně i v akademických kruzích debatovalo, zdali je demokracie reálná možnost a zdali má nějakou budoucnost. Tenkrát existovalo na celém světě všeho všudy asi 20 demokratických států. Dnes je jich monohonásobně více. Jedině v demokratických zemích se mohou lidé seberealizovat a jedině tam se lidé těší největšího blahobytu jak materielního tak duchovního. Odsuzovat demokracii jako takovou dnes vzdělaný člověk nemůže, pokud ovšem nemá cosi nepěkného za lubem. Možno navštívit diskuze na nacistické webu Zvědavec a posoudit, jaký vlastně Vodník je člověk. Už jenom z toho, že on nemá se zaměřením tohoto nacistického webu žádný problém, jsem si udělal naprosto jasný úsudek:
https://www.zvedavec.org/show_name.php?name=Vodn%C3%ADk&clanek=3005&id=182010
Citovat
Ad leho: nepřestávám se podivovat nad tím, jak je pro Vás všechno jednoduché - vztah Islám vs. Západ, morálka vs. demokracie a pro ty, kteří s Vámi nesouhlasí, máte vždy po ruce dvě nálepky: "nacista" a/nebo "kommunista".

O tomhle jsem vůbec ve svém příspěvku nepsal. Měl jsem na mysli jisté konkrétní myšlenky vyjádřené Šaranským. Snad jedině bych upřesnil: Systém univerzálních morálních hodnot pro všechny bez ohledu na kulturu, rasu či národ vychází z toho, že lidský život je to nejcennější co existuje a nesmí být nikdy předmětem pro manipulace ve prospěch nějaké ideologie či náboženství. Například v Islámu tomu tak není a rovněž v nacismu či komunismu, kde lidské životy jsou subjekty vyšších zájmů ať je to národ nebo náboženství či socialistická společnost. Pokud tohle někdo nerespektuje, tak se řadí někam mezi ty, které jsem vyjmenoval a je jedno zdali se mnou souhlasí či nikoli...
« Poslední změna: 26. Leden 2009, 00:23:17 od leho »

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #26 kdy: 26. Leden 2009, 00:47:08 »
On ... dokonce tvrdí, že se na Západě demokracie neuchytila. Nevím jak to nazvat: hloupost, ignorantství nebo se jedná o něco jiného?
A to jsem napsal kde? Napsal jsem, že "se tam neuchytil vývozní artikl zvaný »demokracie«." Jestli demokracii vyváží někam Západ, tak to "tam" určitě nebude na Západě, že? Nevím jak to nazvat: hloupost, ignorantství nebo se jedná o něco jiného?

Citovat
Odsuzovat demokracii jako takovou dnes vzdělaný člověk nemůže, pokud ovšem nemá cosi nepěkného za lubem.
To opravdu nevím proč! Znám dost vzdělaných lidí, kteří jsou například monarchisty, nic nekalého za lubem nemají a demokracii odsuzují; smiřují se s ní jako s nejmenším zlem...

Citovat
Systém univerzálních morálních hodnot pro všechny bez ohledu na kulturu, rasu či národ vychází z toho, že lidský život je to nejcennější co existuje a nesmí být nikdy předmětem pro manipulace ve prospěch nějaké ideologie či náboženství. Například v Islámu tomu tak není a rovněž v nacismu či komunismu, kde lidské životy jsou subjekty vyšších zájmů ať je to národ nebo náboženství či socialistická společnost. Pokud tohle někdo nerespektuje, tak se řadí někam mezi ty, které jsem vyjmenoval a je jedno zdali se mnou souhlasí či nikoli...
Ve většině náboženství (ba řekl bych ve všech) lidský život není to nejcennější, co existuje. Myslíte, že takhle uvažovali křesťanští mučedníci? A nebo - abych Vám dal bližší příklad - obránci Massady? Nejcennější je pouze v anomální západní civilisaci, která ve jménu "humanismu" odsunula Boha do pozadí. V nacismu nebo kommunismu jsou právě tyto stránky (tj. hodnoty cennější než lidský život) quasináboženské. To ale neznamená, že kommunismus je něco jako křesťanství! >:( To byste rovnou mohl říct, že halacha je něco jako nacismus... >:( Takže ano, já to nerespektuji a rád se nechám Vámi zařadit po bok křesťanských mučedníků nebo obránců Massady. Jestli k nám řadíte i nacisty a kommunisty, to je Váš problém...

Citovat
Možno navštívit diskuze na nacistické webu Zvědavec a posoudit, jaký vlastně Vodník je člověk. Už jenom z toho, že on nemá se zaměřením tohoto nacistického webu žádný problém, jsem si udělal naprosto jasný úsudek:
https://www.zvedavec.org/show_name.php?name=Vodn%C3%ADk&clanek=3005&id=182010
Tenhle odkaz už jsme tu viděli několikrát. Takže stálí místní uživatelé mají přehled o frekvenci a zaměření mých příspěvků na Zvědavci. Ti noví ať si poslouží. Jako by o kvalitě kommentátorů mělo něco vypovídat to, na jaké weby přispívají! ::) Nemohu za to, že jste frustrován z toho, že tam nemůžete psát. Ale nezoufejte: pořád je mých příspěvků třikrát míň než Vašich.

achab

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #27 kdy: 26. Leden 2009, 01:47:12 »
Ve většině náboženství (ba řekl bych ve všech) lidský život není to nejcennější, co existuje. Myslíte, že takhle uvažovali křesťanští mučedníci? A nebo - abych Vám dal bližší příklad - obránci Massady?

Vodníku, máte štěstí, že jidiškajt není náboženství, jinak byste jste dopustil velkého bludu.  V jidiškajt to nejcennější je skutečně lidský život, jinak by nemělo pro Vznešeného vůbec smysl tvořit  člověka a svět. Ostatně zřetelně o tom mluví závěrečné stati Devarim / Deuteronomia.  "Položil jsem před vás ..."
Vznešený si nevytvořil panáčky slouhy, aby mu posluhovali, to by nebyl Vznešený - vytvořil a stvořil si partnery v díle Stvoření (abychom je dělali...).

S klukama na Massadě jsem nebyl, ani se žádným z těch, kdo v jidiškajt "posvětili Jméno", ale stejně jako vy v nich vidíte paralelu ke křest. mučedníkům, já jsem zase hluboce přesvědčen, že život byl pro ně cenný, ne-li nejcennější. Proč by jinak tak dlouho odolávali? Jenomže "aby život měli a hojnost měli" museli respektovat cosi, čemu se mj. říká  vedle řady jiných teologických termínů také *musar. Pro jiné je to jen "přikázání tory", což je sice vyprázdnění té nádhery, ale i tak, je to dost...

A jelikož jsou tu názor proti názoru, a svědkové už dávno pod drnem, musíme to holt nechat až do fronty na mesiáše... dřív to asi nerozkrojíme.  Postačí jen si uvědomit že a/ jidiškajt není náboženství b/ život je to, co bychom si měli vybrat (žalmy, Dt apod.)  c/ jde o to, co je to za život takový život bez B*ha anebo proti B*hu...

A jsme hned obratem zpátky u toho, co je to a do jaké míry je to ta "demoška"  - tj. demokracie :o))


daniel lehotsky

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #28 kdy: 26. Leden 2009, 07:30:18 »
K otazke ,,ludskeho zivota"a jeho hodnoty si treba asi najprv,,zadefinovat"co to vlastne je.Lebo clovek moze ..psychicky"umriet este pred svojim telom,takze sa stava,,slupkou" osoby.A to nemusime ist pre priklad do blaznincov,ale staci navstivit politikum,umenie a apod.Ze by animalne automaty: ;).Lebo volte zivot moze znamenat navrat dom. ;).

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #29 kdy: 26. Leden 2009, 13:21:30 »
K otazke ,,ludskeho zivota"a jeho hodnoty si treba asi najprv,,zadefinovat"co to vlastne je.Lebo clovek moze ..psychicky"umriet este pred svojim telom,takze sa stava,,slupkou" osoby.A to nemusime ist pre priklad do blaznincov,ale staci navstivit politikum,umenie a apod.Ze by animalne automaty: ;).Lebo volte zivot moze znamenat navrat dom. ;).
Samozrejme. To je bez debaty. Nakonec se toho dotkl ve svém kommentáři i Achab.

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #30 kdy: 26. Leden 2009, 13:45:04 »
Vodníku, máte štěstí, že jidiškajt není náboženství, jinak byste jste dopustil velkého bludu.
No tak to mi hlava nebere! Já předpokládám, že Vy mi namítnete, že jidiškajt je identita, život, konání atd., ale to lze říct o řadě dalších náboženství rovněž. Jistě, museli bychom definovat, co to je náboženství (v podstatě by každou seriosní diskussi mělo předcházet obsáhlé definování, jež by nepochybně bylo delší než sama diskusse ;) ). Nebo možná spíš religio, abychom zahrnuli i "atheistický" buddhismus. Ale v určitém momentu se slovíčkaření stává překážkou a prostředkem rozdrobení diskusse. Mám pocit, že námitka "jidiškajt není náboženství" (v protikladu ke křesťanství, Islámu nebo hinduismu) na tomto místě není smysluplná.

Citovat
V jidiškajt to nejcennější je skutečně lidský život, jinak by nemělo pro Vznešeného vůbec smysl tvořit  člověka a svět. Ostatně zřetelně o tom mluví závěrečné stati Devarim / Deuteronomia.  "Položil jsem před vás ..."
Vznešený si nevytvořil panáčky slouhy, aby mu posluhovali, to by nebyl Vznešený - vytvořil a stvořil si partnery v díle Stvoření (abychom je dělali...).
Tohle ale platí i v křesťanství! Já židovství opravdu neznám dobře a proto o něm s Vámi těžko můžu diskutovat. Myslím, že důležitá je námitka Daniela Lehotského, kterou jste nastínil sám: "jde o to, co je to za život takový život bez B*ha anebo proti B*hu..." Pokud připouštíte tohle dělení, tak připouštíte - Vy i jidiškajt - že lidský život za určitých okolností (tj. proti Bohu) není tou nejvyšší hodnotou. Jinak by totiž na těch okolnostech nemohlo záležet a lidský život by měl vždy nejvyšší hodnotu, Hospodin - neHospodin, *musar - ne*musar...

Máme tedy 4 varianty:

1. Jidiškajt je náboženství a lidský život v něm nemá tu nejvyšší hodnotu (můj předpoklad)
2. Jidiškajt je náboženství a lidský život v něm má tu nejvyšší hodnotu (mnou připuštěná výjimka z předpokladu)
3. Jidiškajt není náboženství a lidský život v něm má tu nejvyšší hodnotu (Váš předpoklad, který nepopírá to, co tvrdím o {většině} náboženství)
4. Jidiškajt není náboženství a lidský život v něm nemá tu nejvyšší hodnotu (tato verse prosakuje i z Vašeho textu, mým předpokladům v námitkách lehovi nijak neodporuje)
« Poslední změna: 28. Leden 2009, 01:27:59 od Vodník »

sad

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #31 kdy: 26. Leden 2009, 17:53:26 »
Vazeny Vodniku,
"prolistovala" jsem Zvedavce a veru to nebylo pekne cteni, ale k veci: Byt s Vasimi nazory mnohdy nesouhlasim, ocenuji mimo jine Vasi snahu o nezaujaty a nezavisly pohled na ruzne fenomeny. Nehodlam se nyni zabyvat nazorovou orientaci Zvedavce... samozrejme je Vasim nezadatelnym pravem publikovat kdekoliv a cokoliv. Nicmene, velice me zarazilo nasledujici: Jeden z prispevatelu se jal velmi "zasvecene" hovoriti o modlitbe Kol nidrej –www.zvedavec.org/nazory-2258.htm ; proc jste nepozdvihl Vas hlas a nerekl: "Toto a toto neni pravda"...
Vy, ktery pozvedate hlas na obranu utlacovanych, perete se za svobodu projevu a usilujete o Pravdu...

Zatimco budeme vest zanicene debaty o podstate demokracie, muze se stat, ze nam tato unikne mezi prsty... predivem lzi, ktere se na prvni pohled zdaji neskodne a "nepodstatne".

Zustavam s uctou.
 Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #32 kdy: 26. Leden 2009, 18:25:55 »
proc jste nepozdvihl Vas hlas a nerekl: "Toto a toto neni pravda"...
Vy, ktery pozvedate hlas na obranu utlacovanych, perete se za svobodu projevu a usilujete o Pravdu..
Těší mě, že máte o mně takovou představu, ale zas takový opravdu nejsem jednoznačně vždy a všude...(ale je fakt, že se o to - někdy, jak to jde - snažím).

Na Vaše "proč" je jednoduchá odpověď: protože jsem tu debatu nesledoval - nebo ne podrobně. Pokud jste si z lehova odkazu zkontrolovala data mých kommentářů, zjistila jste, že tam přispívám poměrně zřídka. Rozhodně nepatřím mezi "skalní Zvědavce", jakého se ze mě snaží dělat moji nepřátelé, protože vědí, že takové fungování na onom webu nemá v očích mnoha lidí dobrý zvuk (často oni sami mají příspěvků na tomto webu několikanásobně víc). Někdy mne debata zaujme a vkročím do ní, není to ale pokaždé. Svého času mi tam debaty opravdu vyhovovaly: bylo tam dost pestré názorové spektrum, censura pouze pro trolly (a skutečné antisemity!) a ne 60 příspěvků za minutu jako na Novinkách.

O té modlitbě ale nevím nic, takže v tomto konkrétním případě bych patrně nezasáhl ani kdybych to četl. Resp. moje reakce by mohla být ještě méně "zasvěcená" než ten kommentář.

sad

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #33 kdy: 26. Leden 2009, 18:46:50 »
Skoda...

Tez by me zajimal rozdil mezi "skutecnym" a "neskutecnym" antisemitou, respektive jak a podle ceho moderatori Zvedavce takoveho cloveka rozpoznaji... ale to uz je opravdu jen poznamka na okraj...

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #34 kdy: 26. Leden 2009, 19:00:15 »
Tez by me zajimal rozdil mezi "skutecnym" a "neskutecnym" antisemitou, respektive jak a podle ceho moderatori Zvedavce takoveho cloveka rozpoznaji... ale to uz je opravdu jen poznamka na okraj...
Oproti "skutečný" bych postavil spíš "domnělý". Na redakční politiku Zvědavce se musíte zeptat jeho editora, já jen dělám závěry z pravidelně se opakující poznámky: "Smazáno editorem. Protižidovské." apod.

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 624
 • Pohlaví: Mužské
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #35 kdy: 26. Leden 2009, 23:32:53 »
Ehm... Vodniku, vy vite, ze si vas vazim, ale neobjevily se poznamky "smazano, antisemitske" az po te, co pan Stwora za mucednickeho halasu oznamil, ze je trestne stihan ? Ne ze bych na Zvedavce chodil co tyden, ale muj bot mi obcas neco napraska...

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #36 kdy: 26. Leden 2009, 23:36:22 »
Vader: nevím, je to možné. To "trestní stíhání" nakonec zas tak horké nebylo, pokud si vzpomínám. P. Stworu neznám a neznám ani jeho motivace k tomuto kroku. O to tady ale nejde, že...

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 624
 • Pohlaví: Mužské
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #37 kdy: 26. Leden 2009, 23:43:02 »
O to tady ale nejde, že...

Ale ano, o to tady take jde. Lide vas tu (alespon vetsina) bere vazne a jako seriozniho partnera v diskusi - jen s urcitym stigmatem. A v kontradikci k vasemu nazoru, ze nezalezi na tom, jake weby a fora clovek navstevuje - zalezi na tom, moc na tom zalezi. Bral byste me vazne, kdybych dejme tomu navstevoval weby se zamerenim na sex se zviratky a bavil se o tom, jestli je lepsi krecek nebo koza ?

Vodník

 • Host
Re: Zneužití zákona
« Odpověď #38 kdy: 27. Leden 2009, 00:07:04 »
Ne, nejde o to. Jde o to, že někdo tu opakovaně uvádí "Vodník přispívá na Zvědavce" s určitým úmyslem, který ani mně ani Vám není neznám... :(

Že Vámi navštěvované weby o Vás vypovídají pramálo, na tom trvám. Pravda, chronická návštěvnost nějakého animal sex webu je jistě vypovídající, ale to je opravdu extrémní případ. Stejně tak by mě někdo mohl vydávat za sionistu, protože diskutuji zde. Nebo za modrého ptáka, protože chodím na Neviditelného psa (pokud tam nejsem zrovna zabanován jako právě teď  ;) ). Na Zvědavce přispívala jeden čas celá parta slovenských Židů z Israele. S některými se dalo mluvit celkem dobře, s jinými hůře. A tak je to skoro všude.

Ale i kdybyste na tom fiktivním webu diskutoval o erotických přednostech kozy, nevylučovalo by Vás to z debaty o atomové fysice, politice nebo jazykovědě.
« Poslední změna: 27. Leden 2009, 00:08:39 od Vodník »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14