Určeny jsou pro sportovce s duševním postižením.
Termín: 25/07-02/08/2015
Místo: Los Angeles, Kalifornie, USA
MEDAILE PRO IZRAEL
Byla to doslova medailová žeň. Dle webu olympiády vybojovali Izraelci více než sedm desítek medailí. Tady je přehled všech, kdo se o ně zasloužili:
Mužský basketbalový tým
Složení: Jossi Abutbul, Nir Ben varon, Ido Grossfeld, Jakov Hamama, Alijahu Levi, Din Ohajon, Šimon Pelah, Nizan Šamis, Ben Šapira a Elijahu Somer.
ZLATÁ MEDAILE
Bowling
Debl - ženy
Sigal Amitajová ... 1x BRONZ
Muži - debl
Eden Caspi ... 1x STŘÍBRO
Šlomo Ohajon ... 1x STŘÍBRO
Lin Kornhauserová
Ženy - debl ... 1x BRONZ
Ženy - jednotlivkyně ... 1x ZLATO
Cyklistika žen
Silniční závod 10 km
Noa Attaliová ... 1x BRONZ
Maja Hertzová
10 km silniční závod ... 1x ZLATO
5 km silniční závod ... 1x BRONZ
Cyklistika mužů
Alon Dolev
5 km časovka ... 1x STŘÍBRO
10 km časovka ... 1x STŘÍBRO
10 km silniční závod ... 1x BRONZ
Din Milachi
15 km silniční závod ... 1x ZLATO
Tal Rozenfeld
40 km silniční závod ... 1x BRONZ
Idan Šalom
15 km silniční závod ... 1x BRONZ
10 km silniční závod ... 1x STŘÍBRO
25 km silniční závod ... 1x STŘÍBRO
Bocce
Bat-el Mutzafiová
Debl ženy 4x BRONZ
Ziv Rabian
Debl muži ... 4x BRONZ
Tenis
Dvouhra žen
Ofir Avišajová ... 2x ZLATO
Smíšená čtyřhra
Ofir Avišajová ... 2x STŘÍBRO
Nadav Safrati
Dvouhra muži ... 2x ZLATO
Čtyřhra muži ... 1x STŘÍBRO
Čtyřhra mix ... 1x STŘÍBRO
Plavání
Sivan Tsurová
4x25 m mix štafeta volný způsob ... 1x ZLATO
25 m motýlek ženy ... 1x BRONZ
Juval Tamirová
4x25 m mix štafeta volný způsob ... 1x ZLATO
50 m volný způsob ženy ... 1x ZLATO
100 m volný způsob ... 1x STŘÍBRO
Tamir Rozenzweig
25 m znak muži ... 1x BRONZ
4x 25 m mix štafeta volný způsob ... 1x ZLATO
25 m volný způsob ... 1x ZLATO
Oren Mattetyahu
800 m volný způsob muži ... 1x ZLATO
1500 m ... 1x BRONZ
Idan Erlij
100 m volný způsob muži ... 1x ZLATO
4x 25 m mix štafeta volný způsob ... 1x ZLATO
Turistika
Ejal Geva
500 m muži ... 1x BRONZ
Dalit Kamratová
500 m dvojice ... 1x STŘÍBRO
200 m jednotlivkyně ... 1x ZLATO
200 m dvojice ... 1x STŘÍBRO
Dor Levit
500 m muži ... 1x BRONZ
Noa Šovalová
200 m dvojice ženy ... 1x STŘÍBRO
500 m dvojice ženy ... 1x STŘÍBRO
Atletika
Šlomi Gibli
Hod softbalovým míčem ... 1x BRONZ
Skok daleký z místa ... 1x BRONZ
Adi Madmonová
Skok daleký ženy ... 1x STŘÍBRO
Běžecká štafeta 4x100 m mix ... 1x STŘÍBRO
Běh 100 m ... 1x BRONZ
Jadid Nisanov
Skok do dálky z místa muži ... 1x BRONZ
Itaj Salman
Běh 200 m ... 1x ZLATO
4x 100 m mix štafeta ... 1x STŘÍBRO
Ron Segal
Běh 100 m ... 1x BRONZ
4x100 m mix štafeta ... 1x STŘÍBRO
Almog Tajebová
Skok do dálky ženy ... 1x STŘÍBRO
4x100 m mix štafeta ... 1x STŘÍBRO
**