Judaismus > Obecná náboženská debata

Anjeli ako súčasť biblického zjavenia.

<< < (7/7)

talarich:
Váš názor vám neberu, ačkoliv já mám názor odlišný. Podle mě je to jako se světlem a tmou. Světlo prostě nemůže být tam, kde je tma. Takže světlo NIKDY nebude "ve tmě", protože okamžitě mění tmu ve světlo. Pro mě je Ten Jediný světlem a světlo je všude, kde je On. A také světlo není tam, kde On není. Takže existují oblasti, které nazýváme Tmou a dle výše dané definice je to místo, kde On není. Proto podle mě nemůže být v obou krajinách, protože jestliže by On vstoupil do oné krajiny Temnoty, učinil by z ní krajinu světla, protože to je zkrátka přirozenost jeho osobnosti.

cogavec:
Představme si obrovský prostor,něco jako náš vesmír.Pro zjednodušení tam umístíme jedno slunce,které září do temného prostoru.To jestli vidíme světlo,záleží na tom,jak jsme otočeni.Pokud se díváme na slunce,vidíme velkou záři.Pokud se otočíme ke slunci zády,vidíme "nekonečnou tmu",přestože se prostorem šíří světlo.(Obrazné vyjádření).

talarich:
V tom velkém prostoru je vzdálené světlo pouhým bodem a není pro mě ničím než směrovkou, kterou se musím vydat, pokud chci jednou žít ve světle. Jinak jsem stále ve tmě.
Ale představte si prostor, který je oddělený přepážkami. V takovém prostoru v jedné místnosti světlo září plně a v druhém (pouhých pár centimetrů vzdáleném) je obrovská a neprostupná tma.

cogavec:

--- Citace: talarich kdy 10. Prosince 2014, 19:54:07 ---Váš názor vám neberu, ačkoliv já mám názor odlišný. Podle mě je to jako se světlem a tmou. Světlo prostě nemůže být tam, kde je tma. Takže světlo NIKDY nebude "ve tmě", protože okamžitě mění tmu ve světlo. Pro mě je Ten Jediný světlem a světlo je všude, kde je On. A také světlo není tam, kde On není. Takže existují oblasti, které nazýváme Tmou a dle výše dané definice je to místo, kde On není. Proto podle mě nemůže být v obou krajinách, protože jestliže by On vstoupil do oné krajiny Temnoty, učinil by z ní krajinu světla, protože to je zkrátka přirozenost jeho osobnosti.

--- Ukončit citaci ---


Před Hospodinem není možné se skrýt v nějaké tmě,jelikož je všude: Kdybych řekl:Snad mě přikryje tma,i noc kolem mne se stane světlem.Žádná tma pro tebe není temná:noc jako den svítí,temnota je jako světlo. Žl 139,11-12

talarich:
Ano, to určitě platí. Ale to přece není v rozporu s tím, co jsem napsal já.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi