Termín: 26. až 28. 4. 2012
Místo: Čeljabinsk, Rusko
Izraelská účast
Muži
Artiom Aršansky ... kategorie do 60 kg
Golan Pollack ... do 66 kg
Iosef Palelašvili ... do 73 kg
Ariel Zeevi ... do 100 kg
Or Sasson ... nad 100 kg
Ženy
Roni Schwartzová ... do 48 kg
Jarden Gerbiová ... do 63 kg
Alice Schlesingerová ... do 63 kg
Zkratky v záznamech:
I ... Ippon
W ... Waza-ari
Y ... Yuko
K ... Koka
Izraelské výsledky
Aršansky
Skupina C
1. kolo - porazil Jokinena (Finsko)
Záznam (IWYK-Penal.) Aršansky - soupeř ....0010-X vs 0000-2
Postoupil ze skupiny do 2. kola (osmifinále)
2. kolo - podlehl Papinašvilimu (Gruzie)
Záznam Aršansky - soupeř ... 0000-1 vs 1010-X - Artiom vyřazen
---
Pollack
Skupina C - přímý postup do 2. kola
2. kolo - porazil Krassasa (řecká část Kypru)
Záznam Polack - soupeř ... 0010-X - 0000-2
Postoupil do 3. kola (osmifinále)
Osmifinále - podlehl Draksicovi (Slovinsko)
Záznam Pollack - soupeř ... 0000-1 vs 1010-X - Golan vyřazen
---
Palelašvili
Skupina D - přímý postup do 2. kola
2. kolo - porazil Pinu (Portugalsko)
Záznam Palelašvili - soupeř ... 0100-1 vs 0000-1
Postoupil do 3. kola (osmifinále)
Osmifinále - porazil Bonhomma (Francie)
Záznam Palelašvili - soupeř ... 0010-X vs 0000-2
Postoupil do čtvrtfinále
Čtvrtfinále - prohrál s Adamiecem (Polsko)
Záznam Palelašvili - soupeř ... 0000-1 vs 0101-X
Postoupil do opravých zápasů
Opravné zápasy
1. kolo - porazil Isajeva (Riusko)
Záznam Palelašvili - soupeř ... 0010-X vs 0000-2
Postoupil do 2. semifinále - zápasu o 3. místo
Zápas o 3. místo - porazil di Crista (Itálie)
Záznam Palelašvili - soupeř ... 1110-X vs 0000-X
Iosef Palelašvili vybojovol pro Izrael v kategorii do 73 kg bronzovou medaili.
---
Zeevi
Skupina S
1. kolo - porazil Siomačkina (Bělorusko)
Záznam Zeevi - soupeř ... 0100-1 vs 0000-3 - postoupil do 2. kola (osmifinále)
Osmifinále - porazile Paceka (Švédsko)
Záznam: Zeevi - soupeř ... 1110-1 vs 0100-2 - postoupil do čtvrtfinále
Čtvrtfinále - porazil Tsirekidzeho (Gruzie)
Záznam Zeevi - soupeř ... 0000-1 - 0000-1 - postoupil do 1. semifinálle
1. Semifinále - porazil Machmadova (Rusko)
Záznam Zeevi - soupeř ... 0110-1 vs 0000-1 - postoupil do finále
Finále - porazil Zhorzholianiho (Gruzie)
Záznam Zeevi - soupeř ... 0100-1 vs 0000-X
Ariel Zeevi vybojoval pro Izrael v kategorii do 100 kg zlatou medaili.
---
Sasson
Skupina C
1. kolo - porazil Subotice (BaH)
Záznam Sasson - soupeř ... 0101-X vs 0000-X - postoupil do druhého kola (osmifinále)
Osmifinále - poražen Michajlovem (Rusko)
Záznam Sasson - soupeř ... 0000-1 vs 1000-X - Or vyřazen
---
Schwartzová
Skupina A
1. kolo - poražena Jossinetovou (Francie)
Záznam Schwartzová - soupeřka ... 0000-1 vs 1000-X - Roni vyřazena
---
Schlesingerová
Skupina B
1. kolo - porazila Salles Lopezovou (Andorra)
Záznam Schlesingerová - soupeřka ... 1020-X vs 0000-1 - postoupila do 2. kola (osmifinále)
Osmifinále - porazila Karadagovou (Turecko)
Záznam Schlesingerová - soupeřka ... 0100-1 vs 0000-1 - postoupila do čtvrtfinále
Čtvrtfinále - porazila Ylinenovou (Finsko)
Záznam Schlesingerová - soupeřka ... 0110-2 vs 0010-2
Postoupila do semifinále
Semifinále - prohrála s Emaneovou (Francie)
Záznam Schlesingerová - spoupeřka ... 0000-1 vs 1000-X
Postoupila do 2. semifinále - zápasu o 3. místo
Zápas o 3. místo - porazila Zolnirovou (Slovinsko)
Záznam Schlesingerová - soupeřka ... 1000-1 vs 0000-X
Alice Schlesingerová vybojovala pro Izrael v kategorii do 63 kg bronzovou medaili.
---
Gerbiová
Skupina C
1. kolo - porazila Trajdosovou (SRN)
Záznam Gerbiová - soupeřka ... 1000-1 vs 0000-X - postoupila do 2. kola (osmifinále)
Osmifinále - porazila Miskovicovou (Chorvatsko)
Záznam Gerbová - soupeřka ... 1000-X - 0000-X - postoupila do čtvrtfinále
Čtvrtfinále - porazila Zolnirovou (Slovinsko)
Záznam Gerbiová - soupeřka ... 0010-1 vs 0000-X
Postoupila do 1. semifinále
1. Semifinále - porazila Agbegnenouovou (Francie)
Záznam Gerbiová - soupeřka ... 1010-X vs 0000-X
Postoupila do finále
Finále - prohrála s Emaneovou (Fancie)
Záznam Gerbiová - soupeřka ... 0000-2 vs 0010-1
Jarden Gerbiová vybojovala pro Izrael v kategorii do 63 kg stříbrnou medaili.
*
Pohled zpět
V porovnání s předchozím šampionátem 2011, který hostil turecký Istanbul, byli tentokrát Izraelci mnohem lépe připraveni. Medailová žeň kontrastuje se dvě ma pátými (Gerbiová a Schlesingerová) a dvěma sedmými (Asaf, Zeevi) místy z loňského roku.
Pořadí Izraele v přehledu medailových zemí (celkový počet: 22)
Zlato - stříbro - bronz
1. Rusko ... 5 3 1
2. Francie ... 2 1 3
3. Gruzie ... 2 1 2
5. Izrael ... 1 1 2
PŘÍLOHA
Medailové úspěchy Izraele na ME v judu od roku 1990
ME 1990 – Frankfurt n/M, SRN
Bez medaile
ME 1991 – Praha, Československo
Jael Aradová (kategorie -61 kg) … bronz
ME 1992 – Paříž, Francie
Šaj-oren Smadja (-71) … bronz
ME 1993 – Atény, Řecko
Jael Aradová (-61) … zlato
ME 1994 – Gdaňsk, Polsko
Bez medaile
ME 1995 – Birmingham, Spojené království
Ejnat Jaronová (-56) … bronz
ME 1996/1997/1998 – Haag, Nizozemí/Ostende, Belgie/ Oviedo Španělsko
Bez medaile
ME 1999 – Bratislava, SR
Ariel Zeevi (-100) – bronz
ME 2000 – Vratislav, Polsko
Bez medaile
ME 2001 – Paříž, Francie
Ariel Zeevi (-100) … zlato
ME 2002 –Maribor, Slovinsko
Bez medaile
ME 2003 – Düsseldorf, SRN
Ariel Zeevi (-100) … zlato
ME 2004 – Bukurešť, Rumunsko
Ariel Zeevi (-100) …zlato
Joel Razvozov (-73) … stříbro
ME 2005 – Rotterdam, Nizozemí
Joel Razvozov (-73) … stříbro
Ariel Zeevi (-100) … stříbro
Andrian Kordon (+100) … bronz
ME 2006 – Tampere, Finsko
Bez medaile
ME 2007 – Bělehrad, Srbsko
Ariel Zeevi (-100) … bronz
ME 2008 – Lisabon, Portugalsko
Ariel Zeevi (-100) … bronz
Alice Schlesingerová (-63) … bronz
ME 2009 – Tbilisi, Gruzie
Alice Schlesingerová (-63) … bronz
ME 2010 – Vídeň, Rakousko
Alice Schlesingerová (-63) … bronz
ME 2011 – Istanbul, Turecko
Bez medaile
ME 2012 – Čeljabinsk, Rusko – viz výše
Přehled medailových úspěchů Ariela Zeeviho (kromě ME uvedených výše)
Rok 2001
Mistrovství světa, kategorie Open Weight – Mnichov, SRN
Stříbrná medaile
Rok 2004
Turnaj olympijské kvalifikace – Paříž, Francie
První místo
Hry letní olympiády – Atény, Řecko
Bronzová olympijská medaile
Rok 2005
Světový pohár – Tallin, Estonsko
Bronzová medaile
Rok 2008
World Cup Tour – Praha, ČR
Zlatá medaile
Rok 2010
Grand Slam – Tokio, Japonsko
Stříbrná medaile
Rok 2011
Grand Slam – Moskva, Rusko
Zlatá medaile
**