Rozděleno je na plavání, synchronizované plavání a skoky do vody. Pořadatelskými městy jsou Helsinki a Tampere ve Finsku.
ZÁVODY V PLAVÁNÍ
Helsinki, 14 až 18. července 2010
Izraelská účast a výsledky jednotlivých reprezentantů:
JAKOV-JAN TOUMARKIN (*1992)
100 m znak
nejlepší čas v rozplavbách ... 26,59 sec - postoupil
v semifinále opět nejlepší čas ... 55,59 sec - postoupil
ve finále zvítězil ... čas 55,20 a získal pro Izrael ZLATOU JUNIORSKOU MEDAILI
200 m znak
čas v rozplavně ... 2:05,53 min - postoupil
semifinále ... třetí nejlepší čas ... 2:03,04 min - postoupil
ve finále: třetí místo, čas ... 2:01,14 min - BRONZOVÁ JUNIORSKÁ MEDAILE
200 m polohový závod
druhý nejlepší čas v rozplavbách ... 2:03,98 - postoupil
semifinále ... třetí nejlepší čas - postoupil
ve finále doplaval na třetí pozici, ale následně diskvalifikován kvůli špatné obrátce
---
ŠIR WASSERMANOVÁ (*1995)
50 m motýlek
čas v rozplavbě ... 29,27sec - do semifinále nepostoupila
100 m motýlek
čas v rozplavbě ... 1:03,24 min - postup
semifinále: 14. místo z dvaceti, čas 1:03,02 min - do finále nepostoupila
200 m motýlek
čas v rozplavbě ... 2:18,22 min -postup
semifinále: 9. místo z devatenácti, čas 2:19,29 min - postoupila
finále: 8. místo z deseti, čas 2:18,15 min
200 m polohový závod
v rozplavbách předposlední (40.) místo, čas ... 2:30, 42 - do semifinále nepostoupila
---
NICOL SAMSONIKOVÁ (*1994)
50 m volný způsob
sedmý nejlepší čas v rozplavbě ... 26,59 sec - postoupila
semifinále: 9. místo, čas ... 26,47 sec - postoupila
finále: 6. místo z deseti, čas ... 26,45 sec
100 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 58,12 sec - postoupila
semifinále: 14. místo z dvaceti, čas 58,01 sec - do finále nepostoupila
200 volný způsob
čas v rozplavbě ... 2:11,74 min - do semifinále nepostoupila
50 m motýlek
čas v rozplavbě ... 29,69 sec - do semifinále nepostoupila
---
DIANA SARICHEVOVÁ (*1994)
50 m prsa
v rozplavbě 22. místo, čas ... 34,94 sec - do semifinále nepostoupila, pouze figurovala jako 1. náhradnice
100 m prsa
čas v rozplavbě ... 1:17:43 min - do semifinále nepostoupila
200 m prsa
čas v rozplavbě ... 2:47,42 - předposlední, do semifinále nepostoupila
---
JAHAV ŠAHAV (* 1993)
50 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 24,02 sec - postoupil
semifinále: 14. místo z dvaceti, čas ...23,79 - do finále nepostoupil
50 m prsa
čas v rozplavbě 29,53 sec - postoupil
semifinále: předposlední, čas 29,92 sec - do finále nepostoupil
100 m prsa
v rozplavbě diskvalifikován
---
DAVID GAMBURG (*1993)
50 m znak
čas v rozplavbě ... 27,124 sec - postoupil
semifinále: čas 27,01 - do finále nepostoupil
100 m znak
6. nejlepší čas v rozplavbách ... 57,54 sec - postoupil
semifinále: 2. místo ... čas 56,61 sec - postoupil
finále: čas 56,58 sec - třetí místo, BRONZOVÁ JUNIORSKÁ MEDAILE
200 m znak
čas v rozplavbách ... 2:07,63 min - postoupil
semifinále: 12. místo z dvaceti, čas ... 2:05,35 min - do finále nepostoupil, ale figuruje jako druhý náhradník pro finálovou soutěž
---
GANIEL IMRI (*1992)
50 m prsa
čas v rozplavbách ... 29,53 sec - postoupil
semifinále: 15. místo z dvaceti, čas ... 29,53 sec - do finále nepostoupil
100 m prsa
čas v rozplavbě ... 1:04,85 min - postoupil
semifinále: 12. místo ... čas 1:03,76 min - do finále nepostoupil, ale figuruje jako 2. náhradník
200 m prsa
čas v rozplavbách ... 2:18,87 min - postoupil
semifinále: poslední místo (20.), čas ... 2:20,39 min - do finále nepostoupil
---
HANANI TAL (*1993)
400 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 4:11,20 min - do semifinále nepostoupil
200 m polohový závod
čas v rozplavbě ... 2:08,55 min - do semifinále nepostoupil
400 m polohový závod
čas v rozplavbě ... 4:36,20 min - do semifinále nepostoupil
---
DORON OŠER LEVYOVÁ (*1994)
50 m volný způsob
poslední v rozplavbách, čas ... 32,45 - nepostoupila
50 m znak
čas v rozplavbě ... 31,28 sec - do semifinále nepostoupila
100 m znak
čas v rozplavbě ... 1:08,17 min - do semifinále nepostoupila
50 m motýlek
čas v rozplavbě ... 30,47 sec - do semifinále nepostoupila
---
MARTINA MARKSOVÁ (*1995)
100 m volný způsob
čas v rozhlavbě ... 58,83 sec - do semifinále nepostoupila
200 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 2:07,89 min - do semifinále nepostoupila
400 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 4:39,03 min - do semifinále nepostoupila
---
ALMOG OLSHTEIN (*1993)
50 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 23,75 - postoupil
semifinále: 17. místo z dvaceti, čas ... 23,83 sec - do finále nepostoupil
100 m volný způsob
čas v rozplavbě ... 52,51 sec - do semifinále nepostoupil
50 m motýlek
čas v rozplavbě ... 25,97 - do semifinále nepostoupil
100 m motýlek
čas v rozplavbě ... 56,91 sec - do semifinále nepostoupil
---
*
Izraelské štafety:
Štafeta IZRAEL 1 ... junioři 4 x 100 m polohový závod
složení: Gamburg/Ganiel/Toumarkin/Olshtein
čas v rozplavbě ... 3:52,09 min
výsledek: 13. místo z dvaadvaceti - do finále kvarteto nepostoupilo
štafeta IZRAEL 1 ... juniorky 4 x 100 m polohový závod
složení: Levyová/Sarichevová/Wassermanová/Samsoniková
čas v rozplavbě ... 4:29,94 min
výsledek: předposlední (11.) místo, bez postupu do finále, kvarteto figuruje pouze jako 1. náhradní tým pro finále
**
ZÁVODY V SYNCHRONIZOVANÉM PLAVÁNÍ
Tampere, 7. až 11. července 2010
Finálové výsledky izraelských juniorek
Soutěž jednotlivkyň
ALEKSANDRA KUNINOVÁ (*1993)
Technické hodnocení od jednotlivých rozhodčí (TH): 8,1 - 7,8 - 8,0 - 8,2 - 7,9 - 7,7 - 7,9 ... celkově TH 39,7
Známky za umělecký dojem od jednotlivých rozhočí (UD): 8,1 - 8,0 - 8,1 - 8,0 - 7,5 - 8,0 - 8,0 ... celkem za UD ... 40,1
Známky pro Aleksandru celkem ... 79,8
Konečné pořadí: 8. místo z dvanácti finalistek
Zajímavost: Česká reprezentantka Aneta Koubková skončila devátá.
Soutěž dvojic
ALEKSANDRA KUNINOVÁ (*1993)
DIANA DILANOVÁ (*1992)
TH: 8,1 - 8,0 - 7,8 - 8,0 - 8,0 - 8,1 - 8,0 ... celkově TH 40,1
UD: 8,1 - 8,0 - 8,0 - 7,7 - 8,0 - 8,0 - 7,8 ...celkem za UD 39,8
Známky pro obě celkem ... 79,9
Konečné pořadí: 10. místo z dvanácti finalistek
Zajímavost: Česká dvojice Koubková/Holubová skončila předposlední.
**
ZÁVODY VE SKOCÍCH DO VODY
Helsinki, 9. až 13. července 2010
Bez izraelské účasti.
***
Stručné ohlédnutí za plaveckými závody
Jedna zlatá a dvě bronzové medaile, takovou podobu má izraelský úspěch v Helsinkách. Izrael tak skončil v konkurenci 44 zemí na velmi dobrém jedenáctém místě. Jenom pro srovnání: Plavci ČR ani SR nepřivezli medaili žádnou.
Nestává se často, aby na slavnostním ceremoniálu odměňování těch nejlepších, při hraní Hatikvy, stoupaly vzhůru dvě izraelské vlajky. V Helsinkách se to jednou povedlo - při nástupu medaslistů po závodě juniorů na 100 m znak, v němž Toumarkin skončil první a Gamburk třetí.
Jakov J. Toumarkin se díky zisku dvou medailí, zlaté na 100m znak a bronzové na dvojnásobné trati téhož stylu, zařadilpo bok dalších tří izraelských plavců, kterým se to v minulosti na junuiorském evropském šampionátu podařilo. Připomeňme si je:
- Adi Bichman - MEJ v Moskvě 1999 ... bronz v závodě na 800 m volný způsopb a 400 m polohového závodu;
- Vered Borochovská - na stejném šampionátu ... střínro na 100 m motýlek a bronz na 50 m motýlek;
- Nimrod Šapira Bar-Or - MEJ v Antverpách 2007 ... stříbro na 200 m volný způsob a bronz na dvojnásobné trati stejným stylem;
V dívčí části závodu potěšily obě závodnice, které se dostaly až do finále. Nadějné je šesté místo Nicol Samsonitové na 50 m volný způsob i osmá pozice Šir Wassermanové na 200 m motýlek;
****