Autor Téma: Hezká duchovní cesta! ;-)  (Přečteno 27244 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Hezká duchovní cesta! ;-)
« kdy: 22. Června 2010, 13:18:18 »
Další anglikánský duchovní konvertoval ke katolictví
https://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=12965

Paul Chaim Schenk se narodil v židovské rodině a křesťanství přijal roku 1974 jako 16letý spolu se svým bratrem-dvojčetem Robertem. Oba konvertité označují sami sebe za žido-křesťany. Oba se také zapojili do hnutí Pro život a stali se protestantskými duchovními. Před 15 lety pak Paul přešel do reformované episkopální církve. Během své činnosti v hnutí na obranu lidského života se přiblížil ke katolické církvi a roku 2004 přešel spolu se ženou Rebekou i celou rodinou na katolickou víru. Před dvěma roky se ujal vedení jednoho z center tohoto hnutí v Harrisburgu u Filadelfie, v jejíž diecézi se nyní stal knězem.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #1 kdy: 22. Června 2010, 13:26:27 »
Co mu brání, aby konvertoval z katolictví k judaismu? ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #2 kdy: 22. Června 2010, 13:55:17 »
Technicky vzato asi nic. Katolíci stále ještě nedospěli k vydání fatwy o nutné anihilaci odpadlíků  ;D

Nicméně z hlediska pohledu na svět mu v tom zřejmě (mimo jiné) brání důsledný pro-life náhled na svět...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #3 kdy: 22. Června 2010, 14:24:15 »
"Důsledného pro - life náhledu" už si užil dost na ekumenickém dvorku, ne? ;D
Jak to vypadá "za zrcadlem" nám bude referovat po absolvování chazara be t´šuva... :P


chaje

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #4 kdy: 22. Června 2010, 18:19:05 »
když je žid, tak nepotřebuje k judaismu konvertovat,může se prostě vrátit k víře svých předků...jinak tu duchovní cestu považuju spíš za smutné bloudění

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #5 kdy: 22. Června 2010, 18:52:29 »
No určitou formu konverze by asi musel podstoupit, protože se duchovně dost "ušmudlal" .

daniel lehotsky

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #6 kdy: 22. Června 2010, 19:28:07 »
doteraz som si myslel ze knaz zenaty moze byt len u starokatolikov. :o

chaje

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #7 kdy: 22. Června 2010, 20:00:43 »
doteraz som si myslel ze knaz zenaty moze byt len u starokatolikov. :o

pokud je mi známo, u všech protestantských denominací (všichni kromě katolíků a pravoslavných)

daniel lehotsky

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #8 kdy: 22. Června 2010, 21:33:18 »
presne tak,ale 2004 presiel aj s rodinou ku katolikom a vo filadelfskej dieceze sa mal stat knazom/ak som spravne pochopil informaciu).

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #9 kdy: 24. Června 2010, 07:17:17 »
No, vidíte scooolie, další který pochopil, že originál je lepší než kopie a to i v oblasti křesťanství. ;)

« Poslední změna: 24. Června 2010, 07:24:23 od martindeporres »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #10 kdy: 24. Června 2010, 16:29:04 »
Pokud ovšem chce být katolickým knězem, tak se jedná o docela šikovný způsob jak se zbavit manželky.  :o

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #11 kdy: 24. Června 2010, 22:49:58 »
Vy jste ten článek nečetli celý, že? On samozřejmě manželku a děti mít může... Stal se katolíkem až poté, takže se ho celibát netýká. Koneckonců řeckokatolíci celibát kněží neznají...


Elazar

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #12 kdy: 24. Června 2010, 23:06:39 »
Pokud se nekatolický kněz (teba evangelík) stane katolíkem (římským) a má už předtím rodinu a děti, nemusí je opuštět a celibát se na něj nevztahuje.

Což nic nemění na tom, že ten člověk je hodně duchovně vykořeněn a další díl bude dle mého odhadu sunna a nakonec šía nebo možná baháí nebo aláwité..  ;D

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #13 kdy: 25. Června 2010, 06:58:19 »
Vy jste ten článek nečetli celý, že? On samozřejmě manželku a děti mít může... Stal se katolíkem až poté, takže se ho celibát netýká. Koneckonců řeckokatolíci celibát kněží neznají...


Přitom, jak mi tvrdil jeden kněz, je to prý to nejlepší, co na ženách může být.  :D A jelikož  ho dlouho a  dobře znám a vážím si ho, vím že mluvil z osobní zkušenosti. A s tím duchovním vykořeněním trefil Elazar hlavičkou o hřebíček nebo tak nějak.

chaje

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #14 kdy: 25. Června 2010, 12:42:23 »
Vy jste ten článek nečetli celý, že? On samozřejmě manželku a děti mít může... Stal se katolíkem až poté, takže se ho celibát netýká. Koneckonců řeckokatolíci celibát kněží neznají...


Přitom, jak mi tvrdil jeden kněz, je to prý to nejlepší, co na ženách může být.  :D A jelikož  ho dlouho a  dobře znám a vážím si ho, vím že mluvil z osobní zkušenosti. A s tím duchovním vykořeněním trefil Elazar hlavičkou o hřebíček nebo tak nějak.

ani po třetím přečtení mi nedošlo, co že je tedy na ženách to nejlepší...můžete nechápavou uvést do obrazu?  :o

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #15 kdy: 25. Června 2010, 14:41:43 »
chaje: řeč byla o celibátu  :)

chaje

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #16 kdy: 25. Června 2010, 14:53:35 »
chaje: řeč byla o celibátu  :)

celibát je na ženách nejlepší? přeloženo, ženy jsou vhodné akorát k tomu, aby se jim muži vyhýbali? pozitivní na tom je, že tahle stupidita se nemůže předávat z otce na syna :-)
(za předpokladu, že se dotyčný drží svéh přesvědčení)

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #17 kdy: 25. Června 2010, 18:26:09 »
chaje: řeč byla o celibátu  :)

celibát je na ženách nejlepší? přeloženo, ženy jsou vhodné akorát k tomu, aby se jim muži vyhýbali? pozitivní na tom je, že tahle stupidita se nemůže předávat z otce na syna :-)
(za předpokladu, že se dotyčný drží svéh přesvědčení)
Vystačí-li si člověk s láskou Stvořitelovou, nepotřebuje lásku ženy. Ale není to cesta pro každého. A věděl jsem dopředu, že mě nepochopíte. Proto jsem to také dále nerozebíral a čekal na vaši reakci. ;)

chaje

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #18 kdy: 25. Června 2010, 18:52:50 »
vy jste nějakej chytrej, když dopředu víte, jak já jsem blbá... ;D

to, že si někteří vystačí s láskou Stvořitelovou je jasné...vzhledem ke své profesi bych o tom i něco mohla vědět...to nic nemění na hlouposti formulace, jak jste ji uvedl výše...

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #19 kdy: 25. Června 2010, 23:04:19 »
vy jste nějakej chytrej, když dopředu víte, jak já jsem blbá... ;D

to, že si někteří vystačí s láskou Stvořitelovou je jasné...vzhledem ke své profesi bych o tom i něco mohla vědět...to nic nemění na hlouposti formulace, jak jste ji uvedl výše...
spíše jsem kalkuloval s tou malinkou kapkou vaší ženské ješitnosti, která byla cítit ve vašich předchozích příspěvcích.  :)  Samozřejmě uznávám, že způsob, jak jsem to formuloval byla tak trochu nadsázka, nebo i hloupost, ať je po vašem. Ale byla to ode mne tak trochu udička, kdo se chytí. Asi vám unikl ten smajlík za tím.

sad

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #20 kdy: 21. Července 2010, 13:14:25 »
Tady nejde o ješitnost, ale o skutečnost, že celibát je dle Tóry proti B-hu.
Jinak popřejme náboženskému turistovi cestu, jakou si zvolil a hodně odznáčků na holi :).

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #21 kdy: 21. Července 2010, 17:33:42 »
Ono je to milá sad asi trochu i o tom, že každý člověk je jedinečný, tedy i jeho duchovní cesta je jedinečná. A co když třeba Nejvyšší někomu ten celibát zvolí jako jeho duchovní cestu? A někomu ji může připravit klidně od hinduismu přes budhismus až ke křesťanství nebo k judaismu. Nebo nemůže? Jeho cesty a záměry s námi jsou nevyzpytatelné. Lze pochopit mechanismus celibátu a i to, proč je, a lze pochopit i to, že ho někdo odmítá. A opět vám řeknu, že i zastánci i odpůrci mají pravdu. ;)

sad

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #22 kdy: 21. Července 2010, 19:04:48 »
Zajisté. Ale ohledně judaismu bych byla opravdu hodně opatrná.
Navíc, co znamená, že si někdo vystačí s B-ží láskou? Je snad málo intenzivní, nebo až příliš?
B-ží láska a B-ží spravedlnost je tu pro všechny.
Myslíte si, snad, že člověk, jenž celibát nedodržuje, je duchovní nedochůdče atp.? Zajisté ne.
Takže si užijte celibát (nebo třeba taky ne – co já vím?), ale s Tórou a židovstvím jej nespojujte.

Jsem s přátelským pozdravem.

Elazar

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #23 kdy: 21. Července 2010, 19:35:35 »
Ono je to milá sad asi trochu i o tom, že každý člověk je jedinečný, tedy i jeho duchovní cesta je jedinečná. A co když třeba Nejvyšší někomu ten celibát zvolí jako jeho duchovní cestu? A někomu ji může připravit klidně od hinduismu přes budhismus až ke křesťanství nebo k judaismu. Nebo nemůže? Jeho cesty a záměry s námi jsou nevyzpytatelné. Lze pochopit mechanismus celibátu a i to, proč je, a lze pochopit i to, že ho někdo odmítá. A opět vám řeknu, že i zastánci i odpůrci mají pravdu. ;)

Mechanismus celibátu lze pochopit velmi snadno, nemá však nic společného ani s B-hem, ani s bohem, ani s Ježíšem, ani s Novým zákonem, možná při troše té úplně nejlepší vůle lze cosi odvodit, byť ne tak kategoricky, z Pavla, avšak vůbec nic ohledně celibátu kněží. Celibát je lidský vynález vytvořený proto, by se zabránilo dědičnosti církevních úřadů a statků. Rozuměj: kdyby mohl být pontifem maximem (ježto jako "římský velekněz" z dob císařsko-pohanských je titulem papeže) jen Petrův potomek (podobně jako tomu bylo v případě Aharona a původního, skutečného kněžství), pak by všichni Italové přišli zkrátka  ;)

Jinak popřejme náboženskému turistovi cestu, jakou si zvolil a hodně odznáčků na holi :).

A razítek do památníčku  :D

martindeporres

  • Host
Re: Hezká duchovní cesta! ;-)
« Odpověď #24 kdy: 22. Července 2010, 19:21:02 »
A představte si, milý Elazare, že s B.hem i mít může.  Jde v podstatě o to, přesunout tu část energie z těch částí těla, která nám slouží ke spojení se ženami do jiných oblastí těla, které ná slouží ke spojení s Nejvyšším. Prostá mechanika. A nemusí to mít vůbec nic společného s nějakými církevními statky a úřady. Jsou i tací, kteří si ho zvolili dobrovolně ač kněží nejsou. A naopak jsou kněží, kteří dodržují stejně přísný celibát jako jejich otcové a dědové.  ;)
Milá sad: řeč tady byla o přestupu anglikánského kněze na katolictví , celibát a judaismus jste začala spojovat vy, nikoliv já. A rozhodně si nemyslím, že lidi v celibátu nežijící jsou duchovní nedochůdčata. To jste zase napsala vy, já tohle neřekl a ani nemyslím.  Já jen napsal že chápu ty, kteří se pro něj rozhodli a chápu i jeho odpůrce.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15