Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

PALESTÍNSKY ŠTÁT.

<< < (17/17)

gvodrazka:
To my dear Scooolie: :D
 
V této chvíli existují jen samá špatná řešení. Přerušení (rozuměj: utlumení, minimalizace) dodávek je zatím nejlepší z těch všech špatných řešení.
 
Co se týče vztahu dětí k rodičům:
Řekl bych asi toto - milý synu, oženil si se s svůdným přeludem nacionálního sebeurčení a tím okamžikem pro tebe končí bydlení v Hotelu "Máma". Ukaž svému novému idolu, jak si soběstačný, zdatný a chlapácký. ...a budeš-li se chtít někdy pozvat na večeři, avizuj to minimálně měsíc dopředu... By,by, black bird... 8) 

Samuel:
Víte, já mám obavu z toho, že nejvíc humanistů včetně obsazení Nejvyššího soudu se najde právě v Israeli. Pokud by se Israel opravdu sjednotil na tvrdém a jednoznačném postupu vůči potenciálně vzniklému "Palestinskému státu" požehnanému Valným shromážděním OSN a odstřihl jej od dodávek z Israele, mohli by se všichni třeba zbláznit. Opravdu nevím, jaké mezinárodní judikáty by mohly donutit jeden stát dodávat cokoli ze své produkce (voda, elektřina, zboží) do jiného státu, pokud to není v zájmu dodavatele a neexistují na takové dodávky žádné platné smlouvy.
Pak by se mohly ty státy, které v OSN budou hlasovat pro vznik "Palestinského státu" dohodnout na tom, jak budou dál ty Araby živit a zásobovat vším potřebným.
Zajímalo by mě, jak dlouho by je to v období narůstající recese bavilo strkat peníze do černé díry.

gvodrazka:
Žádný judikát mezinárodního práva neurčuje nucené dodávky na pomoc jinému státu. Nevěřím, že Nejvyšší soud by se snížil do pozice prachpitomé bolševické hospodářské arbitráže, předepisující, že jeden podnik má povinně dodávat jinému podniku...  :D
Ano, ti krasoduši, kteří v UN budou hlasovat pro Palestinský stát, nechť za toto své špatné rozhodnutí nesou plnou odpovědost a živí dále své miláčky. (Zejména zábavné je strkat peníze do Palestinců právě v období současné finanční krize v EU.) Jinými slovy: ať je od nynějška vykrmuje kdo chce, Izrael to nebude. A když, tak se budou realizovat dodávky za velmi, velmi výraznější ceny oproti minulosti.  :P

santos:
Preberám z:
https://www.sme.sk/c/6049560/palestincania-idu-do-osn-ich-stat-vsak-neprejde.html

Slovensko je viac na izraelskej strane  Slovenská diplomacia sa nechystá podporiť palestínsku iniciatívu vo Valnom zhromaždení OSN.
BRATISLAVA. Aj slovenská diplomacia by podobne ako Washington bola najradšej, keby Palestínčania svoju iniciatívu v OSN odložili na neskôr, keď sa pohnú mierové rokovania.
Ak predsa len bude na Valnom zhromaždení OSN hlasovanie o pozorovateľskom statuse palestínskeho štátu, Slovensko sa zatiaľ nechystá hlasovať za.
Taká nálada panuje na ministerstve zahraničných vecí necelé dva týždne pred začatím rokovania Valného zhromaždenia OSN, kde sa chystá slovenská premiérka Iveta Radičová.
„Palestínčania sa z New Yorku určite nevrátia zvrchovaní,“ povedal SME vysokopostavený slovenský diplomat s narážkou na očakávané americké veto v Bezpečnostnej rade. Ministerstvo zahraničných vecí sa prikláňa k tomu, aby „bol vznik palestínskeho štátu výsledkom dohody oboch zainteresovaných strán a obe strany konfliktu sa vyvarovali jednostranných krokov“.
Akákoľvek dohoda je však vzhľadom na nezhody medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi momentálne nepredstaviteľná.

talarich:
Samostatný palestinský stát nevznikne, protože tím by zároveň uznali, že tam, kde není palestinský stát, tak je Izrael. A Izrael uznat nemůžou a nesmí, neboť by tím dokázali, že Alláh není všemohoucí. Proto jim ani žádné Oslí dohody nebudou stačit. Oni berou buď všechno nebo nic. Bibi je si toho vědom, a tak klidně navrhuje dvoustátní řešení, protože se nemusí bát, že by k tomu někdy došlo.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi