Autor Téma: O KOM SE MLUVÍ: DUDI SELA (k)  (Přečteno 4477 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 921
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
O KOM SE MLUVÍ: DUDI SELA (k)
« kdy: 26. Října 2009, 11:45:31 »
Podíváme-li se do přehledu výsledků velkých ATP turnajů, shledáme, že v minulých týdnech se izraelskému tenistovi Dudimu Selovi příliš nedařilo. Poslední větší úspěch zaznamenal  na konci července 2009 v Los Angeles,  kde se dostal do čtvrtfinále – a pak následovala jedna porážka v úvodním nebo druhém kole za druhou.

Ve Washingtonu DC postoupil sice do prvního kola, ale v druhém byl vyřazen Australanem Hewittem. V Montrealu vypadl na začátku turnaje dvouhry s Kolumbijcem Fallou. Na US Open ho v prvním kole vyřadil Američan Kim, v Tokiu Švýcar Chiundelli a neblahou bilanci uzavřel  na říjnovém turnaji v Šanghaji, kde ho v prvním kolem přehrál domácí Zeng. Touto porážkou od tenisty, kterým byl k poražení, se Dudi dotkl samotného dna neúspěchu.

Situace volala po změně.

Jestliže vážení čtenáři sportovních stránek tohoto serveru postřehli, že Dudi chyběl na posledních několika turnajích, jmenovitě ve Stockholmu, Moskvě a nejnověji v Petrohradu, pak i to je součást oné změny. Nejlepší izraelský singltenista cítil, že si musí dát pauzu.

Dobře ale věděl, že vynechání několika turnajů může posloužit k načerpání sil, ale samo o sobě  jeho problém s výkonností nevyřeší. Proto  se rozhodl pro něco ještě závažnějšího:  změnu trenéra. Přesněji řečeno, zvolil nový systém přípravy, kdy odborníků kolem sebe bude mít víc.

V roce 2010 už nebude jeho koučem  Joav Šav, s nímž se po dvou letech rozchází. Nový trenérský tým budou tvořit Amos Mansdorf (mnozí ho pamatujeme z Hradce Králové 1987 jako člena vítězného daviscupového družstva Izraele, které porazilo Československo 3:2), trenér fedcupového družstva Oded Jacob a  Andy Zigman.

*

Příznivci izraelského tenisu budou jistě se zájmem sledovat, jak se tyto změny projeví ve výsledcích Dudiho Sely, zejména na turnajích ATP.  Patřičná pozornost jim bude věnována i na sportovních stránkách tohoto serveru. S přáním, aby byla splněna očekávání, která do tak  důležitého rozhodnutí své sportovní kariéry Dudi Sela vložil.
« Poslední změna: 10. Prosince 2009, 00:08:36 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15