Autor Téma: ARCHIV: IZRAELSKÁ DEVČATA NA SOUTĚŽÍCH MISS (od roku 1950)  (Přečteno 4263 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Stránka je ve výstavbě


V tomto příspěvku se vrátíme k jednotlivým ročníkům soutěže Miss Izraele od jejího vzniku a  seznámíme se s tím, jak uspěly nejkrásnější dívky Země Izrael na mezinárodní  soutěžích Miss World, Miss Universe, Miss International a Miss Earth, případně Miss Young International.

Základní  chronologické údaje:

Soutěž Miss Israel vznikla v roce 1950. O rok později  se konal první ročník přehlídky Miss World, ve dvaapadesátem byla založena Miss Universe. Roku 1960 byla přehlídka ženské krásy rozšířena o další podnik – Miss International.  V letech 1970-1983 existovala další souzěž – Miss Young International. Nejmladší soutěží je Miss Earth, což je jediný podnik z  výše zmíněných, který vznikl až v tomto století -  v roce 2001.


Miss Izraele – 5o. léta

Premiérový ročník 1950
V padesátých letech byl udělován pouze jeden titul, a to Malkat Hajofi, anglicky Israel´s Beauty Queen (IBQ) – český ekvivalent: Královna krásy. Jeho první nositelkou byla  MIRIAM JARONOVÁ, která se může pyšnit též  mezinárodní cenou 2. vicemiss Spojených národů.

1951
Titul IBQ získala MICHAL HARELOVÁ, která se však nově zřízené soutěže Miss World nezúčastnila a ani nemohla, protože izraelské klání o královnu krásy se konalo o dva měsíce později než londýnská premiéra světové soutěže Miss World …

1952
IBQ se stala ORA VEREDOVÁ, která byla vyslána na premiérový ročník Miss Universe do Long Beach v Kalifornii. Úspěšná nebyla, žádné ocenění nepřivezla.

1953
Čerstvá nositelka titulu IBQ  HAVACELET DROROVÁ měla tu čest být první izraelskou královnou krásy, která zastupovala svoji zemi na Miss World  pořádané v Londýně. Ani ona žádné ocenění neobdržela.

1954
Ze soutěže Miss Izraele konané v tomto roce  se mohly rekrutovat dvě reprezentantky, jež by zastupovaly  krásu židovských dívek na obou prestižních soutěžích.  Žel, do zahraničí byla vyslána pouze jedna – nositelka titulu IBQ AVIVA  PEEROVÁ.  O  přízeň poroty se ucházela na Miss Universe v Kalifornii, ovšem marně: žádného ocenění se nedočkala.  Tou druhou byla 1. vicemiss roku 1954 MALKA ROZENBLATOVÁ, která měla putovat na Miss World  do Londýna. Byla však diskvalifikovaná, když se zjistilo, že je provdaná ...

1955
Královnou krásy IBQ se stala ILANA CARMELOVÁ, jejíž další cesta vedla na Miss Univerese, již stále hostila Kalifornie (až do roku 1964).  Její 1. vicemiss  MIRIAM KOTLEROVÁ se vydala do britské metropole na Miss World. Ani jedna z obou Izraelek  ze základního kola nepostoupila.

1956
V roce druhé války Izraele s Egyptem se izraelská krása dočkala prvního ocenění na probíhajících mezinárodních soutěžích. SARA TALOVÁ (IBQ) se na Miss Universe probojovala do semifinále a první izraelská vicemiss  RINA WEISSOVÁ skončila na londýnské Miss World jako druhá světová vicemiss. V Londýně i Kalifornii se začalo pozvolna blýskat na lepší časy.

1957
Ovšem zklamáním pro novopečenou IBQ  ATARU BARTILAJOVOU bylo účinkování na Miss Universe, kde vyšla naprázdno. Lépe se vedlo 1. izraelské vicemiss SÁŘE ELIMOROVÉ na MISS WORLD,  stále pořádané v Londýně (až do roku 1988), kde skončila mezi finalistkami jako 6. světová vicemiss.

1958
IBQ MIRIAM HADAROVÁ  se představila na Miss Universe, kde se probojovala mezi semifinalistky. Zajímavostí tohoto ročníku bylo, že na  Miss World nebyla nominována 1. izraelská vicemiss, ale dívka s  výjimečně uděleným titulem Miss desetiletí -  RACHEL ŠAFRIROVÁ.  Z Anglie ovšem žádné ocenění nepřivezla.

1959
Přehlídka v posledním roce  páté dekády se odehrála ve známé režii, pro příští desetiletí poslední. Vítězka soutěže, tedy Israel Beauty Queen,  zamířila na Miss Universe.  Jmenovala se RINA JICCHAKOVOVÁ a  v Kalifornii postoupila do semifinále. První izraelská vicemiss ZIVA ŠOMRATOVÁ byla v Londýně na Miss World ještě úpěšnější. Domů se vrátila jako druhá světová vicemiss.Rok 1960 přinesl zásadní změnu, tedy vlastně dvě. Kromě vzniku soutěže  Miss International na mezinárodní úrovni také zavedení nového titulu v domácí přehlídce: Naarat Israel čili anglicky Israel´s Maiden of Beauty (IMB) český ekvivalent Dívka Izraele


Miss Izraele – 6o. léta


1960
Korunku  IBQ  obdržela  ALIZA GUROVÁ – reprezentovala zemi na Miss Universe, která se poprvé konala nikoli v Kalifornii,  nýbrž v Miami Beach na Floridě. Dostala se mezi semifinalistky.

První vicemiss v soutěži IBQ byla GILA GOLANOVÁ – jejím úkolem bylo reprezentovat krásu žen země Šalomounovy na Miss World v Londýně.  Zde dosáhla skvělého úspěchu: domů se vracela s titulem první vicemiss.

Druhou vicemiss v soutěži IBQ byla zvolena  LILI DAJANIOVÁ. Ta měla tu čest zúčastnit se premiérového ročníku přehlídky Miss International.  Hostitelským městem bylo Long Beach v Kalifornii, Lili postoupila mezi semifinalistky.

Historicky první nositelkou ocenění  Dívka Izraele - Israel´s Maiden of Beauty (IMB) byla ŠULAMIT ŠAVITOVÁ. Izrael na žádné zahraniční soutěži nezastupovala.


1961
Královna IBQ pro tento rok měla jméno DALIA LIONOVÁ  a Izrael zastupovala na soutěži Miss International.  V Long Beach se dostala do semifinále.

První vicemiss IBQ ERELA HODOVÁ cestovala do Londýna na Miss World, kde se žádného ocenění nedočkala.

V tomto roce zastupovala Izrael na Miss Universe ATIDA PISANTIOVÁ.  V domácích soutěžích nebodovala, ale v Miami se dostala do semifinále.

1962
Titul IBQ získala JEHUDIT MAZOROVÁ – na Miss Universe v Miami Beach se dostala do semifinále.

Vicemiss IBQ se stala ILANA PORATOVÁ – na Miss World v Londýně se taktéž dostala do semifinále.

V semifinále soutěže Miss International  v Long Beach skončila také vítězka titulu Dívka Izraele (IMB)  NURIT NEEMANOVÁ.


1963
ESTHER KFIROVÁ vyhrála soutěž IBQ a  odcestovala do Kalifornie na přehlídku Miss International, kde žádné ocenění nezískala.

Zajímavá situace nastala ve dvou zbývajících domácích kláních – ano dvou, protože na scéně se objevuje další titul: Malkat Hachen, v angličtině Israel´s Queen of Grace (IQG) – český ekvivalent: Královna grácie.

Takže pěkně popořádku.

Korunku IBM obdržela ŠERIN IBRAHIMOVÁ. Ta odcestovala na Miss Universe na Floridu, kde  sice ze základní skupiny dívek nepostoupila, ale získala ocenění za nejlepší národní kostým. Její vicemiss  MIRIAM TALMIOVÁ zamířila do Anglie na Miss World – nikoli jako soutěžící, ale jako doprovod své sestry – dvojčete, která se stala první izraelskou nositelkou titulu Královna grácie (IQG). Ze světové přehlídky v Londýně se ovšem vrátila s prázdnou.

1964
Také tento ročník přinesl jisté vybočení ze zaběhnutých pravidel. Na přehlídku Miss International  byla vyslána dívka nikoli z celostátní, ale regionální izraelské soutěže. Stala se jí DAFNA NOJOVÁ, vítězka přehlídky Miss Jeruzalém.  V Long Beach se probojovala do semifinále.

Další zajímavost se týká přehlídky  IMB. Její vítězka OFIRA MARGALITOVÁ nemohla odcestovat do Británie na Miss World, protože vykonávala činnost, kterou si obvykle spojujeme pouze s muži – vojenskou službu. Ne tak ovšem v Izraeli, jak čtenáři Eretzu samozřejmě dobře vědí. Buď jak buď – obrana Zaslíbené země především ...

Vítězkou přehlídky IBQ 1964 se stala RONIT RINATOVÁ. Úspěšná byla i na Floridě na Miss Universe,  odkud se vrátila jako 2. vicemiss.


1965
Královnou krásy se stala  ALIZA SADEHOVÁ. Vyslána byla na Miss Universe, jež se konala  v Miami Beach, kde skončila v semifinále.

Dívka Izraele toho roku se jmenovala  IRIS BAR-OROVÁ. Izrael reprezentovala na Miss International v kalifornském Long Beach, kde se rovněž probojovala do finále.

Na Miss World v Londýně  zastupovala Izrael ŠLOMIT GATOVÁ, vítězka soutěže Královna grácie. Žádné ocenění nepřivezla.


1966
AVIVA ISRAELI se stala Královnou krásy, která na Miss Universe na Floridě obsadila post 4. vicemiss a nadto obdržela ocenění za nejlepší národní kostým.

Dívkou Izraele byla  JAFFA ŠARIROVÁ.  Na Miss International v Kalifornii se těšila z vynikajícího ocenění, když  byla korunována jako 1. vicemiss. Nestalo se tak ale v roce 1966,  nýbrž na následujícím ročníku.  Roční posun se pak týkal i dalších  soutěží, jak uvidíme níže.

SEGULA GOHROVÁ zvítězila v soutěži Královna grácie. Odletěla do Londýna na Miss World; domů se však vrátila s prázdnou.


1967
Královna krásy se jmenovala BATJA KABIRIOVÁ a na Miss Universe na Floridě  se stala nástupkyní Avivy Israeli – pro Izrael onhájila post čtvrté vicemiss.

Dívka Izraele tentokrát nezamířila na Miss International, ale Miss World. V Londýně byla úspěšná:  stala se 3. vicemiss. Její jméno: DALIA REGEVOVÁ.

Na Miss International, a to ročník 1968, zamířila tentokrát vítězka přehlídky Královna grácie.  Stala se jí DANIELA HODOVÁ a místa na západ se vydala do země vycházejícího slunce. Miss International se poprvé konala v jiné zemi než v USA. Novým hostitelským městem se stalo Tokio. Daniela postoupila do semifinále.

1968
Další změna. Královna krásy, kterou se v tom roce stala MIRI ZAMIROVÁ, neletěla na Miss Universe, jak bylo dosud obvyklé, ale do Londýna na Miss World.  Mise to byla úspěšná, Miri skončila jako 2. světová vicemiss.

Dívkou Izraele se stala MIRIAM PERIOVÁ. V zahraničí soutěžila na Miss Universe – v Londýně, kde postoupila do semifinále.

Královnou Grácie byla zvolena SARA DVIROVÁ. Byla odeslána do Tokia na Miss Universe, na jejímž webu v přehledu účastnic ovšem nefiguruje.


1969
Od tohoto ročníku se v průběhu tří  let konaly každý rok soutěže dvě.  Během první byla zvolena Královna krásy (v roce 1971 také Královna grácie), na druhé přehlídce, které se mohly zúčastnit dívky z první soutěže kromě nově zvolené Královny krásy,  byly rozdány  další  korunky (viz níže v přehledu). Proto mohly být některé dívky korunovány vícekrát.

První soutěž
Královna krásy … CHAVA LEVYOVÁ – zastupovala Izrael na Miss Universe (Miami Beach), kde se stala 3. vicemiss;

Druhá soutěž
Dívka Izraele … TEHILA SELAHOVÁ – zastupovala Izrael na Miss World (Londýn), kde se dostala do semifinále;
Královna Grácie … ORIT PELEGOVÁ – dle webu Miss Israel zastupovala zemi na Miss Young International 1970 (na webu Miss International, ročník 1970,  není jméno izraelské účastnice uvedeno);

Miss Izraele - 7o. léta


1970
První soutěž
Královna krásy … MOŠIT CIPORINOVÁ – odcestovala na Miss Universe na Floridu, kde žádné ocenění nezískala.

V rámci první soutěže bylo zvoleno také několik regionálních královen krásy, z nichž Miss Jihu CARMELA MANOVÁ  byla odeslána na  Miss International 1971 (opět v Kalifornii), kde se dostala do semifinále.

Druhá soutěž
Dívka roku … IRIT LAVIOVÁ – odjela do Londýna na Miss World, kde  se umístila jako 2. světová vicemiss.

Královna grácie … Miri Kacová – Izrael v žádné zahraniční soutěži nezastupovala.


1971
K dosavadním titulům přibyl další – hebrejsky Malkat Hajofi-Esreh, v anglické verzi Teen Queen, česká verze titulu : Miss Teenager.

První soutěž
Královna krásy …  ESTER ORGADOVÁ – odeslána  na Floridu na Miss Universe, kde skončila v semofinále.

Královna grácie … PNINA ALONOVÁ – nemohla se zúčastnit soutěže Miss International kvůli  službě v Obranném vojsku Izraele.

Druhá soutěž
Dívka Izraele … MIRI BEN DAVIDOVÁ – na Miss World v Londýně se probojovala do semifinále.

Premiérovou Miss Teenager se stala ORLY GORENOVÁ – reprezentovala Izrael na Miss Young International v Japonsku, bez postupu.


1972
Počínaje tímto ročníkem vrátili se organizátoři k jedné společné soutěži,  kde byly uděleny všechny celostátní i regionální tituly.

Královna krásy … ILANA GORENOVÁ – reprezentovala zemi na Miss Universe v Portoriku, skončila na pozici třetí vicemiss.

Dívka roku … HANNA URDANOVÁ – odcestovala do Londýna na Miss World, kde získala titul 2. světové vicemiss.

Královna grácie … RONIT GAFNIOVÁ – soutěže Miss International se z bezpečnostních důvodů nezúčastnila.

Miss teenager – ŠOŠI MAZOROVÁ – soutěžila na Miss Young International v Japonsku, kde se dostala do semifinále.


1973
Královna krásy ... LIMOR ŠARIROVÁ  -  soutěžila za Izrael na Miss Universe v Aténách, kde skončila jako 4. vicemiss.

Dívka Izraele … CHAJA KACIROVÁ – na Miss World se umístila jako 3. vicemiss.

Královna grácie … AVIVA MAGOROVÁ

Miss Teenager – ELINA PAZOVÁ


1974
Královna krásy …  EDNA LEVYOVÁ – vyslána na Miss Universe na Filipíny, kde se neumístila.

Dívka Izraele … LEA KEINANOVÁ – 2. vicemiss na Miss World v Londýně.

Královna Grácie … NURIT BAROVÁ

Titul Miss Teenager se neuděloval.


1975
Královna krásy … ORIT COOPEROVÁ – semifinalistka na Miss Universe v Salvádoru.

Dívka Izraele … Atida MOROVÁ – zúčastnila se Miss World v Londýně, bez úspěchu.

Královna grácie … PAZIT LIAD

O tři dny později byla na samostatné soutěži zvolena Miss Teenager. Stala se jí PAZIT ERANOVÁ, která pak zastupovala Izrael na Miss Teeange International.


1976 – úspěšný rok pro izraelskou krásu
Královna krásy … RINA MOROVÁ – vítězka soutěže Miss Universe v Hongkongu!

Dívka Izraele … LEVANA ABARBANEL – semifinále Miss World v Londýně.

Královna grácie ... JIFAT NECEROVÁ – 3. vicemiss na Miss Asie.

Miss Teenager … NURIT AMIROVÁ – účast na Miss Young International v Japonsku, bez postupu.


1977
Královna krásy … ZEHAVA VARDIOVÁ – účast na Miss Universe v Dominikánské republice, bez postupu.

Dívka Izraele … JAEL HOVAVOVÁ … účast na Miss World v Londýně, bez postupu.

Královna  grácie … RONIT MAKOVEROVÁ … účast na Miss International v Tokiu, bez postupu.

Miss Teenager … SARA HENOVÁ – účast na Miss Young International v Japonsku, bez postupu.


1978
Královna krásy … DORIT JELLINEKOVÁ – soutěžila na Miss Universe v Mexiku, kde skončila v semifinále

Dívka Izraele … SARI ALONOVÁ – soutěžila na Miss World v Londýně, bez postupu.

Královna grácie … LEA AVGIOVÁ – soutěžila na Miss  International, bez postupu.

Titul Miss Teenager udělen nebyl.


1979 – přibyl další titul: Princezna krásy
Královna krásy … VERED POLGAROVÁ – účast na Miss Universe v australském Perthu, bez postupu

Dívka Izraele … DANA PELEROVÁ – účast na Miss World v Londýně, bez postupu

Královna grácie … HELLY BEN-DAVIDOVÁ, účast na Miss International v Tokiu (dle serveru Pageantopolis.com, ovšem server Jimmyspageantpage.com uvádí, že této soutěže se zúčastnila Racheli Ajzenštadtová – o ní viz informaci níže).

Miss Teenager … RONIT BEN BASSATOVÁ – účast na Miss Young Internationalv Japonsku, bez postupu

Princezna krásy … RACHELI AJZENŠTADTOVÁ – dle serveru Pageantopolis.com soutěžila na Miss Asie, bez postupu.

Miss Izraele -8o. léta

1980
Královna krásy … ILANA ŠUŠANOVÁ – účast na Miss Universe v korejském Soulu, bez postupu.

Dívka Izraele … ANAT ZAMIROVÁ – účast na Miss World v Londýně, skončila jako 3. vicemiss.

Královna grácie …  IRIT ALTMANNOVÁ – účast na Miss International v Tokiu, bez postupu.

Princenzna krásy … NINA FERDEROVÁ – účast na Miss Asie, bez postupu.

Miss Teenager … LEA BARKAIOVÁ – účast na Miss Young International, bez postupu

1981
Královna krásy … DANA WEXLEROVÁ – účast na Miss Universe v New Yorku, bez postupu.

Dívka Izraele … NINNETTE ASUROVÁ – účast na Miss World v Londýně.

Královna grácie … LIORA AKOKAOVÁ – nezískala nominaci na Miss International v Japonsku (místo ní tam dle jednoho zdroje jela LIORA GOLDBERGOVÁ, 2. vicemiss  na přehlídce Miss Teenager, avšak dle jiného zdroje figuruje v seznamu účastnic na této soutěži za Izrael Dana Wexlerová) a nemohla odcestovat ani na Miss Asie do Malajsie, protože tato země neudržovala s Izraelem diplomatické styky (řečeno kulantně).

Miss Teenager … SARIT AGIVOVÁ – účast na  Miss Young International, bez postupu.

1982
Královna  krásy … DEBORAH HESSOVÁ – účast na Miss Universe v peruánské Limě, bez postupu.

Dívka Izraele … ANAT KEREMOVÁ – účast na Miss World, bez postupu.

Miss Teenager … RINAT ELDAROVÁ – měla se zúčastnit Miss Young International, ale soutěž se v tomto roce nekonala.

Princezna krásy … JAEL MILOVÁ – měla se zúčastnit Miss Asie v Malajsii, ale neodcestovala ze stejného důvodu jako Liora Akokaová v rok dříve.

1983
Královna krásy … ŠIMONA HOLLANDEROVÁ – účast na Miss Universe v St. Louis, USA, bez postupu.

Dívka Izraele … JIFAT  ŠECHTEROVÁ – účast na Miss World v Londýně, kde postoupila do semifinále a obdržela kontinentální titul Královna Asie (nezaměňovat s oceněním Miss Asie).

Královna grácie … SIGAL FOGELOVÁ – účast na Miss International v japonské Ósace, bez postupu.

Miss Teenager … DORIT FARKAŠOVÁ – účast na historicky poslední přehlídce Miss Young International, kde postoupila do semifinále.

Princezna krásy … ANAT CACHOROVÁ – z této soutěže ale odletěla  na Miss Asie 2. vicemiss DORIT KADOŠOVÁ, která se vrátila s titulem 1. vicemiss. Proč k tomu došlo?  Anat, ve své době známá modelka a herečka, byla všeobecně považována za vítězku celé přehlídky, tedy za novou nositelku nejprestižnějšího titulu Královna krásy. Když však zjistila,  obdrží pouze ocenění Princezna krásy, které je v žebříčku oblíbenosti na pátém místě, ztropila při korunovaci na pódiu skandál a na Miss Asie odmítla odcestovat.

1984
Královna krásy … SAPIR KOFFMANN – účast na Miss Universe v Miami na Floridě, bez postupu, a rovněž v izraelské premiéře na Miss Europe 1985.

Dívka Izraele … IRIS LOOKOVÁ – účast na Miss World v Londýně, kde postoupila do semifinále a obdržela kontinentální titul Královna Asie.

Královna grácie … PAZIT COHENOVÁ – účast na Miss International v japonské Jokohamě, kde postoupila do semifinále.

Miss Teenager … LIAT COHENOVÁ – měla odjet na Miss Young International, ale tato soutěž byla s definitivní platností zrušena.

Princezna krásy … RINAT HADAŠIOVÁ – účast na Miss Asie, kde skončila jako 3. vicemiss.

 
Pokračování příště

« Poslední změna: 25. Října 2009, 20:43:20 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15