Autor Téma: FLAGFOTBAL: TURNAJ BIG BOWL III VE WALLDORFU - muži a ženy (k)  (Přečteno 3237 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Ve dnech 12. až 14. června se konal v německém Walldorfu u Frankrurtu n/M nejvýznamnější turnaj flagfotbalové sezony (flagfotbal je varianta amerického fotbalu) v evropském sportovním kalendáři - Big Bowl III. Jedná se o třetí ročník tohoto turnaje v u nás málo rozšířeném sportu, do jehož průběhu významně zasáhla izraelská ženská reprezentace, když vyhrála premiérovou soutěž Big Bowl I v roce 2007. Tehdy ve finále porazila rakouský národní tým, třetí skončil  francouzský celek Le Havre Salamandres.

Zvláštností turnaje je, že se ho účastní jak jednotlivé flagfotbalové kluby (většinou), tak národní reprezentace, což je i případ Izraele v mužské i ženské kategorii.

Hostitelem turnaje je celek Walldorf Wonderers - jak jinak než z Walldorfu, který najdeme na mapě Spolkové republiky mezi Frankfurtem nad Mohanem a Darmstadtem.

Při premiérových zápasech o "Velkou mísu" - Big Bowl I v roce 2007 si špatně nevedla ani izraelská  mužská reprezentace. V konkurenci 27 celků skončila šestá.

V roce 2008 se Izraelci, myšleno muži ani dívky, zápasů o Big Bowl II nezúčastnili.


TURNAJ 2009 - IZRAELSKÝ TRIUMF

Ačkoliv to ve sportu nebývá pravidlem, dáme přednost ženám. Z jednoduchého důvodu: izraelská děvčata odjížděla do Německá v roli favoritek a očekávání nezklamala. V soutěži žen obsadila první místo a letošní Velká mísa je jejich.

Na YouTube je zachycen krátký okamžik radosti za následného  zpěvu Hatikvy. Oč skromnější, o to významnější chvíle pro izraelský národní tým. ZDE je odkaz https://www.youtube.com/watch?v=CjEpA-_c8BA

Ženská část se hrála pouze v jedné skupině za účasti sedmi týmů. Hostitelé na svých webových stránkách neopomněli zdůraznit, že izraelský národní tým obsadil na mistrovství světa v Kanadě 2008 páté místo. (Šampionát figuruje v naší  sportovní sekci jako samostatné téma. Viz odkaz zde: https://forum.eretz.cz/index.php/topic,515.msg7535.html#msg7535)

Mužská reprezentace Erec Jisrael pojala walldorfský turnaj především jako přípravu na letošní flagfotbalový šampionát Euro 09, který se bude konat v Severním Irsku. Ačkoli také patřila mezi favority, spokojit se nakonec musela s šestým místem. Umístila se tedy stejně jako v roce 2007.  Letošního turnaje se zúčastnilo 24 celků rozdělených do čtyř skupin po šesti.

**
« Poslední změna: 21. Června 2009, 15:34:39 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15