Autor Téma: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze  (Přečteno 6370 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michall

  • Host
Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
« kdy: 18. Června 2009, 19:16:14 »
dost nákladné komplety, skoro 1000 dollars. Vyhledavač nabízí cosi zdarma v Linuxu, ale nikdo se toho nechce ujmout, aby to vyzkoušel. Třeba někde něco šlape. Přepisovat první je moc práce, druhé ani neumím. Pilným i odměna jistě vítaná v našem čase kruté nezaměstanosti.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
« Odpověď #1 kdy: 18. Června 2009, 20:45:20 »
Ocr já používám program ligatura, je to ale finančně náročnější program zato stále se zdokonalující. Je i program zdarma, jeho jméno zná Vader nicméně za jeho zdraví se modleme, jakmile to bude v jeho silách jistě jméno programu doplní, já jej nestihl vyskoušet také si jej znovu nastavím, když mi jej poslal lehl windous a již se nezachránil. Zatím tedy pouze tolik.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
« Odpověď #2 kdy: 18. Června 2009, 22:11:12 »
Pokud pouzivate nejake distro Linuxu, tak zkuste HOCR (hodte to do Googlu a on uz vam to najde), ale neni to moc dobry program.
Pro Windows zkuste QHOCR, s tim jsem pomerne spokojeny, najdete ho na https://code.google.com/p/qhocr/
Preju hodne stesti.

BTW pokud pouzijete apt-get v Debianu nebo jeho derivatech, kupodivu nestahne vsechny knihovny, proto jsem radil spise rucni hledani a pak make, nebo dpkg debianiho baliku s parametrem. Rozhozhodne nedoporucuju stahovat RPM, pokud to pro vas neni nativni format, nekdy holt alien nejenze nezabere, ale i skodi.
« Poslední změna: 21. Června 2009, 12:59:51 od Vader »

Michall

  • Host
bylo CD a ve Wordu okénko scaner atd. Jinak mi to přijde dost praktické, číst třeba zběžně i "utajené" texty. Jak jinak si my poddaní Hradu pod komorníkem panem Hájkem to máme vysvětlit, když se bortí Dvojčata, než, že je v tom nějaké zakletí. Dokonce i seriozní obcinst na to pořádá besedu.To turci latinku prozíravě zavedli již dávno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15