Autor Téma: TAEKWONDO - ME JUNIORŮ 2009 (k)  (Přečteno 2928 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 812
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
TAEKWONDO - ME JUNIORŮ 2009 (k)
« kdy: 4. Června 2009, 21:11:42 »
Na konci května 2009, od  pětadvacátého do třicátého, pořádalo pětadvacetitisícové město Trelleborg na samotném jihu Švédska evropský šampionát juniorů v  bojovém sportu taekwondo.


DALŠÍ PROTIIZRAELSKÁ PROVOKACE?

Podíváme-li se na webové stránky šampionátu, najdeme tam vlajky zúčastněných zemí. Ať počítáme jak počítáme, dojdeme k číslu třicet osm.

A to přesto, že se mistrovství zúčastnilo (minimálně) o jednu zemi více.

A ať se díváme  jak se díváme, vlajku s Davidovou hvězdou mezi nimi nenalezneme. A to přesto, že izraelská reprezentace  byla na tomto podniku  přítomna a dokonce vybojovala zlatou (!) medaili.

Proč tedy musela být na úvodní webové stránce (https://www.europeanjuniortkd2009.com/
účast židovského státu utajena?  Že by další  nechutný projev  politické korektnosti, úlitba ve prospěch švédské muslimské komunity? Anebo že by šlo o zvláštní příspěvek k bezpečnosti izraelské výpravy? Vzpomeňme na březnový daviscupový  duel Švédsko-Izrael, který se hrál před prázdnými tribunami. Jak se v tom vyznat?


GILI HAIMOVIC - STOPA V DĚJINÁCH

Buď jak buď, důležité je, že v Trelleborgu zněla Hatikva. Na počest vítěze, šestnáctiletého Giliho Haimovice.  Z  reprezentačního tria Země Izrael  byl nejúspěšnější. Kromě něj  nastoupil také Liran Malachi (do 59 kg) a Moty Lugasi (do 55 kg). Oba skončili na páté pozici.

Gili bojoval v kategorii do 45 kg. Jeho cesta do finále vedla přes Pareklisitise z Kypru, ve čtvrtfinále zdolal Španěla Gonzálese, v semifinále porazil Němce Gökmena a v boji o zlato zvítězil nad Larinem z Ruska.

Je to historicky první vítězství izraelského taekwondisty na evropském šampionátu. Nepřítomnost vlajky se dvěma pruhy a šesticípou hvězdou na jeho  internetové  stránce tomu - naštěstí - nemohla zabránit.« Poslední změna: 6. Června 2009, 20:39:06 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15