Autor Téma: Basketbalový chuligán potrestán  (Přečteno 4194 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 880
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Basketbalový chuligán potrestán
« kdy: 17. Září 2008, 10:03:44 »
Možná si na ten případ ještě vzpomenete.  Psal se 11. listopad 2007,  jeruzalémská  Malcha Arena hostila účastníky třetího kola nejvyšší ligy – Hapoel Jeruzalém a Holon.  O tom, co se tehdy stalo, jsme v příslušném sportovním tématu informovali takto:

„Ve 39. minutě zápasu mezi Jeruzalémem a Holonem hodil jeden z diváků na hrací plochu výbušnou prskavku(dělbuch). Když jej   přítomný  zaměstnanec bezpečnostní agentury  uchopil a chtěl odhodit,  dělbuch explodoval a   utrhl mu tři prsty na ruce.  Zápas byl okamžitě přerušen a rozhodčí vzápětí rozhodli, že se v něm pokračovat již nebude.“

Dnes můžeme k této kauze přidat další podrobnosti.  Postiženým zaměstnancem ochranné služby v hale byl  Joav Glitzenstein. Nakonec nepřišel o tři prsty, ale jen o dva – jeden se podařilo zachránit. Tím ovšem není jeho osobní tragédie  o nic menší.

Známe i jméno chuligána. Jmenuje se Jossi Malach. V pondělí 15. září 2008 byl u distriktního soudu v Jeruzalémě odsouzen. Soudce Nava Ben-Or  vynesl verdikt ztráty svodody – tři roky vězení s podmíněným odkladem na jeden rok. A také trest peněžité kompenzace.  Malach musí postiženému zaplatit 150 tisíc nových izraelských šekelů(dle kurzu platného v době psaní článku to bylo 724 tisíc českých korun).

Ve zdůvodnění rozsudku soudce Ben-Or uvedl, že  postižený Glitzenstein je jedním z těch, kdo ponesou následky po celý zbytek života.  Trest proto musí mít odstrašující účinek.  Podle něj  nešlo o hloupou klukovinu, ale o projev chuligánství a násilí.

Joav Glitzenstein k tomu dodal:  „Je to vzkaz všem dětem, které přicházejí do arén s pyrotechnikou.  Lidé si musí uvědomit důsledky toho, jak si počínají.  Ten člověk zničil můj život.“
« Poslední změna: 17. Září 2008, 10:07:42 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15