Autor Téma: OLYMPIJSKÉ HRY: PEKING 2008 (II)  (Přečteno 4641 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 857
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
OLYMPIJSKÉ HRY: PEKING 2008 (II)
« kdy: 5. Srpna 2008, 13:14:15 »
Tato rubrika volně navazuje na předchozí Olympijské hry: Peking 2008 (I) a přináší informace z dějiště OH(kromě výsledků, kterým je věnováno samostatné téma)Telegraficky k programu prezidenta Perese na OH v prvních dnech
Ut/05082008-Odlet v noci na středu(6. 8.), ve čtvrtek návštěva izraelské olympijské vesnice, pak v rezidenci izraelského velvyslance setkání s čínskými  byznysmeny. V pátek chatování  s čínskými internetovými surfaři na serveru www.sohu.com, následovat bude rozhovor s prezidentem kontinentální Číny Chu Ťin-tchaem, kde by se na přetřes měla  dostat otázka íránského jaderného programu, poté účast v talk show státní televize CCTV News.  Do pátečního programu kromě přítomnosti na vlastním zahájení her patří  návštěva státní recepce pořádané prezidentem země, kam mj. zamíří  G. Bush, N. Sarkozy nebo V. Putin. V sobotu vzhledem k šabatu volný den, později večer účast  na bohoslužbě u příležitosti svátku Tiša B´Av  vedené rabínem  Šimonem Freundlichem, kde budou na zničení Prvního a Druhého chrámu vzpomínat také izraelský velvyslanec Amos Nadai a vedoucí činitelé izraelské olympijské výpravy.

*
První zprávy z olympijské vesnice
Čt/07082008---Izraelská delegace hlásí naprostou spokojenost s ubytováním, přípravou her a přístupem pořadatelů. - Generální tajemník Izraelského olympijského výboru v Pekingu řekl, že pokud se Izarelci vrátí bez medaile, bude to považováno za velký neúspěch.  Důvod je jasný: od zisku první medaile v roce 1992 v Barceloně se výprava židovské republiky vracela do Erec Jisreal alespoň s jedním olympijským kovem. --- Šéf  Střediska vrcholového sportu Izraele(Elite Sport Department) oznámil, že sportovci jsou v olympijské vesnici již zabydleni a nejsou hlášena žádná nová zranění.  šermířka Hatuelová se úspěšně zotavuje ze zranění kolena, které utrpěla minulý měsíc, a normálně trénuje. V dobré formě je rovněž sportovní gymnasta Šatilov, který se potýkal se zraněním prstu.

*

Tragédie v rodině plavce Mandela
Čt/07082008---Sotva se plavec Allon Mandel zabydlel v olympijské vesnici, přišla z Netanya, bydliště jeho rodiny, zpráva z nejhorších. Allonův otec Costa si přivodil smrtelné zranění při pádu z žebříku během opravy domu.  Allon byl postaven před obtížné rozhodnutí, co dál. Nakonec se ale - i na přímluvu matky - rozhodl v Pekingu zůstat.  Dospěl k názoru, že památku svého otce, který jej v jeho sportovním úsilí dostat se na OH maximálně podporoval, uctí nejlépe tím, když zůstane a pokusí se v olympijském bazénu co neúspěšněji reprezentovat svoji zemi.

Ze zahajovacího ceremoniálu 8. 8. 2008:
*

Vlajkonosič pro závěrečný ceremoniál
Ne24082008--- Rozhodnutí nemohlo být jiné. Během závěrečného ceremoniálu na OH 2008 byl poctěn úkolem nést izraelskou státní vlajku jediný medailista výpravy, bronzový surfař Šahar Cuberi.

**


« Poslední změna: 24. Srpna 2008, 13:56:38 od mrstejskal »

Online mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 857
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
OH: Vlajkonosič pro závěrečný ceremoniál
« Odpověď #1 kdy: 24. Srpna 2008, 13:57:22 »
Viz výše ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15