Autor Téma: Írán: Nehorázné vyjádření nejvyššího vůdce  (Přečteno 707 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 924
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Írán: Nehorázné vyjádření nejvyššího vůdce
« kdy: 4. Června 2024, 12:08:44 »
V pondělí 3. června uplynulo 35let od úmrtí člověka, který stál u zrodu jedné z nejhorších diktatur současnosti. Íránského ajatolláha Chomejního.

Po pádu režimu šáhovské monarchie v roce 1979 a ustavení islámské republiky se stal Chomejní jejím nejvyšším vůdcem. Jak píše íránský exilový spisovatel a politolog Amir Taheri v knize „Holy Terror: Inside the World of Islamic Terrorism“, jedním z cílů Chomejního bylo ovládnutí světa silami islámu. Vyjádřil se, že islám nařizuje všem způsobilým a schopným dospělým mužům povinnost připravit se na dobytí ostatních zemí, aby islám byl nastolen ve všech státech světa.

Za použití této a podobné ideologie vytvořili ajatolláhové v čele s Chomejním gangsterský režim, plně podporující islámský terorismus v regionu i mimo něj. Příkladem budiž zločinné přepadení amerického velvyslanectví zfanatizovanými prorežimními studenty na začátku listopadu 1979, přičemž přes padesát členů jeho personálu bylo více než rok drženo jako rukojmí. Propuštěni byli až s nástupem Ronalda Reagana do Bílého domu 20. ledna 1980. Kdyby nic jiného, tak tato zrůdná událost je důkazem toho, jak zvrhlý a nebezpečný nynější íránský režim je. Nebyl to ale jediný zločin režimu teheránských mocipánů. Kromě brutálního potlačování lidských práv a omezování svobody vlastních občanů je to všemožná podpora teroristů - v Libanonu, Iráku, Sýrii, Pásmu Gazy a Jemenu.

Argentinci také viní Írán, že stál za bombovými útoky v Buenos Aires v 90. letech. V roce 1992 byla terčem izraelská ambasáda (29 mrtvých) a o dva roky židovské centrum AMIA (85 mrtvých). Tím se dostáváme k tomu, co je v íránské politické klíčové. Patologická nenávist vůči Státu Izrael. Nejen kvůli jeho politice, ale kvůli jeho samotné existenci. Ajatolláhové a vysocí političtí představitelé režimu se opakovaně veřejně vyjádřili, že jejich cílem je likvidace židovského státu a jeho nahrazení státem arabským, Palestinou.

Bezpočtukrát jsem se sám sebe ptal, jak je možné, že tato zrůdná politika, která si v ničem nezadá s nacistickými architekty holocaustu, zpovykaným antiizraelským demonstrantům nevadí. A nejen jim. Nezaznamenal jsem, že kvůli této genocidní politice by byl Teherán na pranýři alespoň z poloviny tak jako Izrael. Jak je vůbec možné, že stát, který usiluje o zničení členského státu OSN, je sám stále jejím členem a součástí mezinárodního společenství? Jak je možné, že se jednomu ze zemřelých představitelů tohoto režimu, prezidentu Raísímu, vzdávala nedávno pocta v Radě bezpečnosti OSN?

I NĚKTEŘÍ PALESTINŠTÍ ARABOVÉ MAJÍ VÍC ROZUMU
Ajatolláh Chameneí u příležitosti 35. výročí úmrtí svého předchůdce držel 3. června řeč v jeho mauzoleu na okraji Teheránu. Při té příležitosti se opět přihlásil k politice teroru a to tak, že vyjádřil
plnou podporu krvavému masakru, který Hamas spáchal na jihu Izraele loni 7. října. Podle serveru Tehran Times před několika tisíci posluchači řekl, že „operace Al Aksa (kódové označení teroristů pro masakr ze 7. října) dotlačila sionistický režim (rozuměj: Izrael) do té míry ke koronerovi, že už neexistuje způsob, jak ho zachránit“. Masakr Hamasu pochválil, že přišel v pravý čas a způsobil Izraeli velkou ránu, která změnila jeho osud. „Bouře Al Aksa přivedla sionistický režim na cestu, jejímž výsledkem není nic jiného než zánik a destrukce,“ tvrdil Chameneí a dodal: „Sionistický režim, navzdory propagandistickým kampaním Západu, se rozpouští před očima světové veřejnosti a tuto skutečnost si uvědomily nejen národy, ale i mnozí zahraniční politici a dokonce i sami sionisté.“ Lživé přání otcem lživé myšlenky.

Chameneí také připomněl, že zesnulý Chomejní Palestincům navrhl, aby získali svá práva zpět na bojišti a donutili sionistický režim k ústupu. „Co imám Chomejní předpověděl o budoucnosti Palestiny, to se dnes realizuje.“

Tyto nehorázné pasáže nejvyššího vůdce íránské revoluce, v nichž vyzývá k boji (rozuměj: teroru) proti Izraeli a vychvaluje barbarský masakr Hamasu ze 7. října, přiměly umírněné palestinské Araby k odmítavé reakci. Podle portálu The Times of Israel úřad předsedy Palestinské autonomie Mahmúda Abbáse uvedl, že „palestinský lid nepotřebuje války, které neslouží jeho ambicím získat svobodu a nezávislost“ a že „takové poznámky jsou jasně zaměřeny na obětování palestinské krve a nemohou vést k vytvoření nezávislého palestinského státu“.

Jak patrno, proklamace teheránského režimu jsou natolik skandální a vymykající se normálnímu uvažování lidí v civilizovaném světě, že jsou nepřijatelná i pro tu část reprezentace palestinských Arabů, která vládne na Západním břehu a láskou k Izraeli se rozhodně nevyznačuje. Každého kdekoli na Západě, na prvním místě v samotném Iztraei, musí přece děsit skutečnost, že ty věty nepronesl nějaký propagandou naočkovaný obyčejný Íránec na teheránské ulici, ale nejvyšší představitel státu, který usiluje o získání jaderných zbraní a jehož slovo má v íránské politice zásadní váhu.

Jak dlouho si svobodný svět nechá tuto opovážlivost líbit?

ZDROJE
https://www.tehrantimes.com/news/499386/Zionist-regime-is-melting-down-Ayatollah-Khamenei

https://www.timesofisrael.com/after-khamenei-praises-october-7-pa-says-the-war-wont-help-it-gain-independence/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15