Autor Téma: Sportovní lezení: Další diskriminace Izraele  (Přečteno 534 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 856
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Sportovní lezení: Další diskriminace Izraele
« kdy: 24. Ledna 2024, 18:42:28 »
Nizozemská královská asociace pro lezení a horské sporty (NKBV) pořádá v utrechtské lezeckém centru Boulderhal Energiehaven mezibnárodní soutěž Dock Masters 2024. Konat se bude poslední lednový víkend, 27. a 28. 1. 2024.

Zúčastnit se měla také izraelská výprava včetně Ayal Keremové, nejlepší sportovní lezkyně své země. V úterý 23. ledna ale přišla studená sprcha. Nizozemští pořadatelé oznámili, že Izraelcům nebude povoleno akce se zúčastnit. Zákaz je reakcí na potenciální bezpečnostní hrozby. NKBV tvrdí, že nemůže garantovat izraelskému národnímu týmu bezpečnost, a proto „s hlubokou lítostí“ sdělila, že účast Izraele musela zrušit. Obzvlášť bolestné je to pro Ayal Keremovou, která má šanci zúčastnit se nadcházejících OH v Paříži a neúčast v Utrechtu by mohla tuto její šanci ohrozit.

Tento případ znovu nám znovu připomíná, jak dalekosáhlé neblahé důsledky má agrese Hamasu protiu Izraeli ze 7. října 2023. Nejenže izraelské kluby a reprezentace nemohou hrát domácí zápasy v Izraeli a některé celky musely nedlouho po zahájení agrese z mezinárodních soutěží odstoupit, ale jiným je s poukazem na bezpečnost zakazováno účastnit se akcí v zahraničí i v té to době. Vzpomeňme na zákaz účasti pro izraelskou hokejovou dvacítku na MS Divize IIIA, který byl odvolán až po patřičném tlaku z Izraele a ze zahraničí, zatímco oficiálně stále visí otazník nad účastí seniorské reprezentace Izraele na dubnovém MS Divize II v Srbsku. V obou případech argumentovaly nadřízené orgány obavami o bezpečnost.

Je to jenom spekulace, al za zamyšlení stojí, nakolik je to celé způsobené společenskou atmosférou v té které zemi, přičemž protiizraelské postoje a z nich vyplývající hrozby nemusejí nutně pocházet výlučně od původních občanů.

Za zamyšlení stojí, jestli zákaz účasti Izraelců na mezinárodních sportovních akcích není další fatálně chybný ústupek islámskému terorismu, což je přesně to, o co nepřátelé naší civilizace usilují. (Zdroj: Jpost.com)

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15