Autor Téma: Turecká Superliga: Nehoráznost v Istanbulu  (Přečteno 684 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 856
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Turecká Superliga: Nehoráznost v Istanbulu
« kdy: 3. Prosince 2023, 14:15:13 »
Neuvěřitelné! Hráč, který v nejprestižnější evropské basketbalové soutěži necelé dvě sekundy před koncem prodloužení zajistí vítězství svého týmu nad vedoucím klubem tabulky, málem přijde v domácí soutěži o oko.

Kde? V Turecku.

Zdá se, že Erdoganova nenávistná protiizraelská kampaň úspěšně zapouští kořeny mezi tamními fanoušky. Ale popořádku.

Ve čtvrtek 30. listopadu se hrálo 11. kolo basketbalové Euroligy. Istanbulský celek Fenerbahce hostil Real Madrid, toho času v čele tabulky. Duel to byl vyrovnaný a o to v závěru dramatičtější. Po skončení základní hrací doby skončil 87:87, na řadu přišlo prodloužení.

Do kádru Fenerbahce patří rozehrávač s číslem 41. Jam Madar, Izraelec. To jemu se podařil famózní kousek. Za stavu 98:99, kdy časomíra ukazovala necelé čtyři sekundy do konce, dostal míč od Guduriče (Srbsko), zamířil na koš – a neminul. Pak už se ozvala siréna. klub Fenerbahce porazil Real Madrid 100:99. Basketbalová fantazie pro domácí.

Střih, posuňme se v čase o dva dny. Sobota 2. prosince, hraje se 10. kolo nejvyšší turecké basketbalové ligy (Süper Ligi) Mezi istanbulskými týmy Besiktas (domácí) a Fenerbahce. Publikum hostitelského celku je naladěné – proti Jamu Madarovi. Pokřikují nenávistná hesla a před koncem druhé čtvrtiny házejí na palubovku předměty. Jeden z nich zasáhne Izraelce a roztrhne mu obočí. Madar si lehá na zem, hra je přerušena.

Zraněný hráč odchází na ošetření do šaten, záhy se ale vrací. Zápas pokračuje. Domácí vítězí 68:64.

Po duelu řecký kouč Fenerbahce Dimitris Itoudis neskrývá své rozhořčení. Něco takového je nepřijatelné! Vždyť Madar mohl přijít o oko. Všude jinde by byl zápas ukončen. Viníka je nutné najít a přísně potrestat. V Evropě by následovala přísná sankce. Bohužel turecká Superliga něco takového toleruje.

V rozjitřené protiizraelské atmosféře, která je podněcována z nejvyšších míst, v zemi, jejíž prezident se po tom všem, co se stalo 7. října nestydí veřejně hlásat, že Hamas není teroristická organizace, ale musí být brán jako partner pro jakákoli budoucí jednání mezi Izraelem a palestinskými Araby, a že Izrael, který se brání teroru, provádí genocidu a jeho premiér je válečný zločinec je podobné nehorázné jednání fanoušků pouhou ozvěnou toho, co lidé slyší z oficiálních míst.

Jak Erdogan do lesa volá, tak z něj Turci odpovídají. A my můžeme s úžasem sledovat, jak je to Západu jedno.

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15