Autor Téma: Neuvěřitelný fanatismus hraničící se zdravým rozumem  (Přečteno 168 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 810
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Neuvěřitelný fanatismus hraničící se zdravým rozumem
« kdy: 18. Října 2023, 22:33:33 »
Letos od 16. do 24. září se konalo v Bělehradě MS v zápase. Jeho součástí bylo ocenění někdejších dlouholetých rozhodčí v zápase, kteří obdrželi pamětní list. Byl mezi nimi i Aviram Šmueli, v New Yorku žijící Izraelec, občanským povoláním zubní lékař, a Mohammad Ebrahim Emami z Íránu.

Aviram Šmueli je synovcem někdejšího izraelského reprezentanta v zápase  Mošeho Weinberga, jednoho z těch, které zavraždili palestinští teroristé na OH v Mnichově v roce 1972. Tím, že se dal na dráhu zápasnického rozhodčího chtěl uctít Weinbergovu památku a navázat na jeho odkaz. Působil jako mezinárodní rozhodčí 17 let, aktivní činnost ukončil po OH v Tokiu v roce 2021.

Během ceremonie v Bělehradě došlo také na focení. Tři ocenění rozhodčí stáli vedle sebe na pódiu, Íránec ob jednoho kolegu s Izraelcem. Co je na tom, řeknete si. V normálním světě vůbec nic. Ne tak ovšem v Íránu.

Ono i stát na takovéto mezinárodní akci na stejném pódium s Izraelcem je v očích ajatolláhů zločin, který musí být nějak postižen. Až do takovýchto absurdních výšin se může dostat zavilý antiizraelský fanatismus.

A jak 18. října upozornil izraelský server Ynet, objevil se na íránském instagramovém účtu Iranintlsport následující příspěvek datovaný o den dříve. Vedle fota všech tří oceněných je tento text:  „M. Ebrahim Emami, bývalý šéf komise rozhodčích a mluvčí zápasnické federace, rezignoval na svou funkci. Po mistrovství světa v Bělehradě byl zveřejněn  snímek, na němž během slavnostního ocenění od organizace United World Wrestling stojí vedle izraelského rozhodčího.“

Aviram Šmueli, který se s Emamim během kariéry rozhodčího na světových akcích mnohokrát setkal, k tomu dodal, že vztahy byly vždy korektní a pracovní. „Vím, že to není moje chyba, ale je mi smutno z toho, že přišel o místo kvůli fotce se mnou a doufám, že je v pořádku,“ dodal k této absurdní situaci Šmueli.

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15