Autor Téma: Volejbal: Maccabi Tel Aviv ve finále Challenge Cupu (k)  (Přečteno 1522 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 859
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
Volejbal: Maccabi Tel Aviv ve finále Challenge Cupu (k)
« kdy: 4. Března 2023, 19:56:54 »
Izraelský klubový volejbal se v evropských soutěžích žádnými extra úspěchy pochlubit nemůže. Málo platné, volejbal není v zemi tak populární jako třeba basketbal nebo kopaná. V této sezoně ale štěstí ukázalo vlídnou tvář.

CEV Challenge Cup je třetí výkonnostní úroveň evropského mužského klubového volejbalu. V sezoně 2022/2023 reprezentovaly izraelské barvy tři kluby: Hapoel Kfar Saba ze středního Izraele (vyřazen v 16finále), Maccabi Mate Ašer ze severu země (vypadl v 8finále) – a úřadující mistr Maccabi Tel Aviv. Ten má hvězdné období: probojoval se do finále!

K tomu, aby k takové senzaci mohlo dojít, museli žlutomodří (oficiální barvy Maccabi) zdolat hned pět týmů. Podařilo se:
- v kvalifikačním kole porazil telavivský klub  Ferizai z Kosova,
- v 16finále VRC Kazincbarciku z Maďarska,
- v 8finále PAOK Tessaloniku z Řecka,
- ve čtvrtfinále celek Omonia Nikósie z Kypru,
- v semifinále AJ Fonte Bastardos z Azorských ostrovů (Portugalsko).

Euforie byla nepopsatelná.  Záhy se ale ukázalo, že k případnému zisku historické trofeje bude muset Maccabi Tel Aviv překonat nikoli jednu, ale hned dvě překážky. Jednak porazit ve dvou kolech mimořádně těžkého soupeře, kterým není nikdo jiný než suverénně nejlepší celek nejvyšší řecké volejbalové soutěže – slavný Olympiacos Pireus; druhou překážkou byla nečekaná finanční komplikace.

Koncem února se totiž na webu izraelské sportovní televize Sport 5 objevila zpráva, že Maccabi má problém ufinancovat první finálové kolo, které se bude konat v Tel Avivu. Kromě částky 350 tisíc nových šekelů (NIS), což jsou organizační náklady na pořádání akce, bude muset být vynaloženo dodatečných 130 tisíc na bezpečnostní zajištění utkání, což pro volejbalovou sekci Maccabi představuje problém. V jejím prohlášení citovaném televizí Sport 5 se vážně uvažovalo o tom, že telavivský klub z finálového měření sil odstoupí. Zadní vrátka zůstala nicméně otevřena: pokud požadovanou částku sekce nesežene. Pro srovnání: Maccabi uvedlo, že dosud (v předchozích kolech) představovaly náklady na zajištění  bezpečnosti  cca 50 tisíc NIS, nyní je to více než 2,5krát více.

Konání prvního finálového kola bylo stanoveno na neděli 5. března, hostit duel má Shlomo Group Arena (domácí stánek basketbalového klubu Hapoel Tel Aviv; světoznámý basketbalový tým Maccabi Tel Aviv sídlí  v Menora Mivtachim Areně asi devět kilometrů jižněji).

BUDE SE HRÁT? NEBUDE?
Informace zveřejněná na internetových stránkách Izraelského volejbalové svazu v sobotu 4. března se ani náznakem nezmiňovala o tom, že by se finále konat nemělo.  Pozvánka obsahovala všechny potřebné údaje, které jsou  sdělovány v případě, že se sportovní akce mimo jakékoli pochyby uskuteční: čas, místo, oznámení televize, která  bude přenos vysílat, a odbornou předzápasovou analýzu.

Odpověď tedy zní: hrát se nejspíš bude.

PROGRAM FINÁLE
Zápas 1
Neděle 05/03/2023
Maccabi Tel Aviv – Olympiacos Pireus ... 0:3 (20:25/23:25/14:25)

A aby toho nebylo málo, způsobila "inteligentní" část fanoušků Maccabi TA svému klubu další vydání. V hale Shlomo Group Arena poničili asi sto sedaček, způsobili škodu na toaletách a "prostor arény "vyzdobili" nápisy jako "Smrt Arabům, " Hapoel Rakovina" nebo "Pouze Ben Gvir". Výsledek tohoto řádění  byl vyčíslen na víc než 100 tisíc nových šekelů. Inu, pitomce najdeme všude.

Odveta
Středa 15/03/2023
Olympiacos Pireus – Maccabi TA  ... 3:0 (25:16/25:21/25:16)

Ačkoli úplná senzace se nekonala a telavivský klub Maccabi v Challenge Cupu netriumfoval, je účast ve finále a konečná stříbrná pozice je vynikajícím úspěchem!

**
« Poslední změna: 15. Března 2023, 21:06:55 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 859
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
Volejbalový Challenge Cup
« Odpověď #1 kdy: 15. Března 2023, 21:07:46 »
Klub Maccabi TA skončil na stříbrné pozici!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15