Autor Téma: Manor Solomon je zpět v Izraeli  (Přečteno 759 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 810
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Manor Solomon je zpět v Izraeli
« kdy: 27. Února 2022, 13:15:38 »
 Hrůznou  odyseu má za sebou Manor Solomon, izraelský fotbalista působící v Šachtaru Doněck.  Vzhledem k situaci na východě Ukrajiny sídlí tento tým tamní Premier League od roku 2020 v Kyjevě, kde na stadionu Olympijskyj hraje domácí zápasy.


Salomon serveru Ynet řekl, že ještě ve středu 23. února  byl běžný den. Čtyřiadvacátého v pět ráno ho probudil zvuk výbuchů – a tak jako milionům lidí v zemi, i jemu se život obrátil na ruby. Bylo jasné, že se musí vrátit do Izraele. Ukrajinská Premier League byla pozastavena; Šachtar je po osmnácti zápasech v čele tabulky. To ale není od 24. února to nejpodstatnější.

 
Salomon sehnal auto s řidičem a večer v půl sedmé se vydal na 15hodinovou cestu k polským hranicím. Jízda přes Žitomir a Lvov trvající dle serveru Mapy.cz nějakých osm hodin se protáhla na patnáct. Pak ještě desetihodinové čekání na hranicích na jiné auto s řidičem, které zajistily izraelské úřady přes svoji ambasádu v Polsku. Následoval odvoz do Varšavy. V neděli 27. února ráno přistál Solomon na Ben Gurionově letišti u Tel Avivu.

 
Svoji zkušenost popsal slovy: Byly to nejhorší dny mého života.

 
Z televizních záběrů chápeme proč. Víme, co tam ti lidé zažívají. Nekonečné fronty, nekončící čekání, zima, hlad, okamžiky beznaděje a zoufalství – a to snad nejhorší: utrpení malých dětí. Humanitární krize.

 
Ano, Manor Solomon měl štěstí v neštěstí. Je VIP, jeho stát se o něj postaral, ale i tak si prožil své. Ale co tisíce a tisíce obyčejných Ukrajinců?

 
A kdo takto brutálně zasáhl do života těchto lidí? Jeden kazisvět, Vladimir Putin. Na to nelze zapomenout.

 
Solomon hrál naposledy za Šachtar 11. února. Jeho klub byl hostem na hřišti středoukrajinské Oleksandrije a zvítězil 2:1; jedním gólem přispěl k vítězství Manor. Otázka zní, kdy se bude moci znovu postavit na ukrajinský trávník. Až  agresor dovolí?


**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15