Autor Téma: Izrael má juniorskou mistryni světa 2021 v kiteboardingu!  (Přečteno 1036 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 810
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Izrael má juniorskou mistryni světa 2021 v kiteboardingu!
« kdy: 26. Prosince 2021, 17:04:05 »
A protože se světový šampionát konal v arabské zemi, neobešlo se to bez další protiizraelské hanebnosti.

Nejprve základní fakta:
Akce ... Junorské mistrovství světa v jachtingu (World Sailing)
Termín ... 13-17/12/2021
Místo ... komplex Millennium Resort Musannah, Omán

ÚSPĚCHY IZRAELE
Třída Formula Kite (kiteboarding)
Gal Zukermanová ... ZLATO

Třída 420 (jachting)
Roy Levy/Ariel Gal ... BRONZ

Komentář moderátora: OMÁNSKÉ ZKLAMÁNÍ
Zukermanová  reprezentovala v kiteboardingu - ve třídě Formula Kite, což je jízda na speciálním prkně opatřeném hydrofoilem („kuří nohou“), pohyb zajišťuje tažný drak. Vedla si excelentně: suverénně vyhrála všechny rozjížďky (!) a zaslouženě vybojovala zlato.

Pak by se slušelo, aby na stupních vítězů nechyběla izraelská vlajka a areálem zazněla izraelská hymna Hatikva.

Ovšem nic takového. Šampionát se  přece konal v arabské zemi, která neudržuje s Izraelem diplomatické vztahy, třebaže se spekuluje o tom, že dalším státem, který tak učiní, bude právě Omán. A že tedy projevem dobré vůle by mohl být respekt k izraelským státním symbolům, pakliže izraelská sportovkyně získala v Ománu zlato na mistrovství světa.

Podle svědectví samotné Zukermanové publikované na serveru The Times of Israel 25/12/2021 dělali pořadatelé všechno pro to, aby izraelský tým  byl „under the radar“, tedy maximálně nepovšimnut. To platí i o vítězství Zukermanové. „Když bylo jasné, že vyhraju, byly kvůli mně zrušeny všechny hymny (aby se nemusela hrát izraelská – pozn.moderátora)“, říká kiteboardistka. Kromě  toho jí bylo  zakázáno prezentovat se s izraelskou vlajkou.

Krátký klip z předávání medailí, který Zukermanová zveřejnila na svém Instagramu ukazuje, že zatímco stříbrná Polka Damasiewitzová a bronzová Pégourieová z Francie stály na „na bedně“ zahaleny do vlajky své země, jediná Zukermanová tu svoji neměla – nesměla mít. A hymna se samozřejmě také nehrála.

Organizátoři si vymínili, jako podmínku, aby Izraelci vůbec mohli do země přijet a šampionátu se zúčastnit, že se budou v dějišti pohybovat bez své vlajky, což platilo i pro případ, že by se dostali na stupně vítězů.

A tak jediným místem, kde bylo možné spatřit izraelskou vlajku, byla spodní část prkna závodnice.

Je to další ze série hanebností, urážlivých jednání a ponižování, jakých se v arabském světě izraelským sportovcům dostává. V tomto případě je to navíc infantilní. Pořadatelé se zachovali jako děti, které si zakryjí rukama oči a myslí si, že nejsou vidět.

Pozoruhodné jsou také dvě reakce na Instagramu Zukermanové, které ilustrují, kudy vede dělicí čára mezi Araby.

Zatímco jeden přispěvatel napsal „Jste v Ománu srdečně vítána, máme vás rádi. Vítejte u svých vzdálených bratranců,“ další oponoval: „Není vítána a pochybuji, že jste Ománec. Do Ománu vůbec neměla přijet a ománské úřady by neměly dovolit lupičům půdy a vrahům dětí vstoupit na ománskou půdu. Nemůžeme si podávat ruce se zabijáky.“

Kolik půdy uloupila a kolik dítek asi zabila juniorská mistryně světa v kiteboardingu Gal Zukermanová?

Píšu v nadpisu komentáře  o zklamání. Ano, očekával jsem, že země, která se postavila kladně k Abrahamovským dohodám, jmenovitě k normalizaci vztahů mezi Izraelem na jedné a Emiráty a Bahrajnem na druhé straně a o níž se má za to, že by je mohla následovat, zaujme přece jenom jiný postoj. Takový, jaký platí v celém civilizovaném světě: vítěz na světovém šampionátu má právo, aby při udělování medailí byla vyvěšena vlajka jeho země a hrána její hymna.

Je tak těžké toto pravidlo respektovat také v případě Izraele?

**
« Poslední změna: 27. Prosince 2021, 22:24:17 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15