Autor Téma: OH v Tokiu: První protiizraelská hanebnost  (Přečteno 3845 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 896
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
OH v Tokiu: První protiizraelská hanebnost
« kdy: 22. Července 2021, 22:27:46 »
Letní hry  v Tokiu ještě nezačaly a už jsme se stali svědky poplivání olympijských principů. Politika opět  vítězí nad sportem. Znovu se prodrala na povrch zavilá protiizraelská nenávist. Stačilo k tomu jedno losování.

Týká se juda a mužské kategorie do 73 kilogramů. Los úvodního kola měl přivést na tatami dva borce z arabských zemí – Alžířana  Nourineho a Súdánce Abdalrasoola. V tom problém není: nachází se o kolo výše. Do něj byl nalosován Tohar Butbul, reprezentant Izraele. Pavouk stanovil, že vítěz duelu Nourine – Abdalrasool se v druhém kole poolu D utká s Butbulem.

Normálně uvažujícího sportovce nemůže nenapadnout nic jiného, než snažit se porazit soupeře v úvodním kole a poté v kole druhém Izraelce. O tom a především o tom hry jsou.

Ovšem sportovec naočkovaný protiizraelskou nenávistí uvažuje a chová se docela jinak. Pro něj měření sil se reprezentantem Izraele představuje cosi jako smrtelný hřích. Proto raději zahodí léta přípravy a než by se se „sionistickým soupeřem“ utkal a ve férovém boji se pokusil zvítězit, raději ještě před zahájením her z olympijského klání odstoupí.

Přesně to udělal Alžířan Nourine. Jistě nikoli sám od sebe, ale po poradě s celým týmem. Před sportem upřednostnil politiku, prohlásil (dle webu El Khabar), že případný souboj s judistou ze „sionistické entity“  by byl podporou  normalizace s uzurpujícím subjektem; svým odchodem z OH vyjadřuje solidaritu s bratry v okupované Palestině.

Podle webu televize KAN 11 řekl alžírské televizi: „Neuznáváme izraelskou vlajku a nehodláme se s ní špúinit ruce. Odstoupení z olympiády je to nejmenší, co mohu pro palestinskou věc udělat.“

Trenér alžírského judisty Amar Ben Yaklef se vyjádřil souhlasně, i když více diplomaticky: „V losování jsme neměli štěstí. Dostali jsme izraelského soupeře, a proto jsme museli odejít. Je to správné rozhodnutí.“

Štěstí možná neměli, ale rohodnutí je to navýsost špatné. Jde o vědomé poplivání elementárních principů olympismu, na které by měla příslušná místa reagovat.  Pokud jedna výprtava hodlá politicky kádrovat a na základě toho bojkotovat jiné účaestníky her, nemá na olympiádě co pohledávat.

Závěrem otázka: Proč nejsou na OH v Tokiu judisté Íránu? Odpověď: Protože se v minulosti zachovali vůči Izraelcům stejně hanebně jako nyní Alžířané.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15