Autor Téma: SPORTOVNÍ GYMNASTIKA 2021  (Přečteno 1232 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 788
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA 2021
« kdy: 25. Června 2021, 21:13:35 »
Světový pohár - série 2021
Dauhá, Katar


IZRAELSKÉ VÝSLEDKY
Muži
Finále prostných*)
Artem Dolgopyat ... 15.033 bodů - ZLATO

Finále přeskoku
Andrey Medvedev ... 14.733 bodů - BRONZ

*) Moderátor stránek připojuje text k tomuto tématu, který zveřejnil 26/06/2021 na svém blogi na iDNES:

Je to až směšné

V katarském hlavním městě Dauhá se koná od 23. do 26. června 2021 Světový pohár ve sportovní gymnastice. Jde o kvalifikační závody na tokijskou olympiádu, nicméně akce je zajímavá ještě z jednoho hlediska.

Koná se v zemi, která nemá diplomatické styky s Izraelem, nicméně k izraelskému státu se nechová tak zavile nepřátelsky jako například Írán.

O to víc překvapí jeden zdánlivý detail. Katar nemá problém s tím, aby o izraelském reprezentantovi XY napsal, že jde o izraelského reprezentanta, stejně tak ve startovní a výsledkové listině přiřazuje ke jménům izraelských sportovců také jejich národní vlajku (což  až donedávna nebylo v arabském světě tak samozřejmé, jak by mělo být).

Na současném Světovém poháru soutěží v kategorii prostných také izraelský gymnasta Artem Dolgopyat.

Když web soutěže (Dohagym.com) informoval v rubrice „News“ o výsledcích kvalifikace prostných, zachoval se nepochopitelně.

Článek Mohammada Amina je pozoruhodný už svým nadpisem:

MAG Floor: Kazakhstan's Karimi earns qualifiers spot.

Volně přeloženo: V mužských prostných se dostal do finále Kazachstánec Karimi.

Pozoruhodný je ten titulek proto, že obvykle se uvádí, kdo byl v kvalifikaci nejlepší. V tomto případě skončil na prvním místě Izraelec Dolgopyat – a to byl zřejmě pro redaktora webu Mohammada Amina problém.

Po odkliknutí nadpisu se v samotném článku čtenáři dozvěděli další podrobnosti o Karimim, nicméně to podstatné bylo zakódováno do tajemné formulace:

Karimi finished behind Artem Dolgopyat (14.900) and Rayderley Zapata (ESP).

Tedy: Karimi skončil za Artemem Dolgopyatem a Rayderleyem Zapatou. Zatímco u Zapaty na druhém místě se čtenáři dozvěděli, že jde o Španěla,  v případě vítěze kvalifikace Dolgopyata je v závorce místo označení státu uveden počet bodů, kterým byl v kvalifikaci jeho výkon oceněn. Že jde o Izraelce z toho údaje zřejmé není.

Přitom  u dalších šesti gymnastů, kteří do finále prostných  postoupili, je za jejich jménem uvedena zkratka země, nikoli počet bodů:

Antonios Tantalidis (Greece), Ilyaz Azizov (KAZ), Adem Asil (TUR), Petro Pakhniuk (Ukraine) and Ahmet Onder (Turkey) are the others who made it to the finals.

Pro úplnost dodejme, že Izraelec Dolgopyat v Dauhá prostná vyhrál a tuto skutečnost web soutěže uvedl bez problémů ve výsledkové listině. A redaktorem protěžovaný Karimi skončil ve finále až pátý.

Je možné namítnout, proč je z mé strany tolik povyku, když se návštěvníci webu Dohagym.com pravdu tak jako tak dozvěděli.

Dovolím si otázku otočit. Proč redaktor Amin dělal ve svém článku takové tajnosti kolem identifikace izraelského vítěze kvalifikace prostných, když se čtenáři pravdu  o tom, o koho se jedná, tak jako tak dozvěděli.
Pokračování příště ...
« Poslední změna: 26. Června 2021, 21:29:36 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 788
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
Zlato a bronz na SP ve sportovní gymnastice v Kataru
« Odpověď #1 kdy: 26. Června 2021, 21:30:46 »
Viz výše ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14