Autor Téma: Izraelci na Dakaru 2021  (Přečteno 1034 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 788
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Izraelci na Dakaru 2021
« kdy: 18. Ledna 2021, 22:18:36 »
Přísně tajná návštěva Tak nazvala izraelská internetová televize ILTV přítomnost izraelských účastníků na nedávno skončené Rallye Dakar 2021, kterou hostila Saúdská Arábie. Skutečně: Izraelci na saúdském Dakaru soutěžili.

Navzdory tomu, že mezi oběma zeměmi neexistují oficiální kontakty a lidé s izraelskými pasy nemají vstup do monarchie povolen.

Abychom ale vše uvedli na pravou míru.  Izraelci nesoutěžili jako reprezentanti svého státu, ale pod vlajkami Belgie a USA. Přesto byli údajně, jak uvádí izraelské armádní rádio Galei Tzahal, někteří členové izraelského týmu, vpuštěni do země s izraelskými pasy, aniž by jim v tom Saúdové bránili.

Další náznak tání ledů? Doufejme.

O KOHO ŠLO?

V kategorii kamionů brázdili poloostrov Aviv Kadšai, Izhar Harmony a Maoz Vilder. Pilotovali DAF CF a byli součástí amerického týmu CRV.

V kategorii SSV (buginy) soutěžili Danny Pearl a Charly Kotlib, ovšem v rámci belgického týmu  FN Speed Team. Jejich sponzorem byla sociální síť MyHeritage; tým doprovázela dr. Nirit Ofirová, výzkumná pracovnce Haifské univerzity. Na jednom ze snímků pózuje se saúdským řidičem Salehem Al Saifem.

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14