Autor Téma: Fotbalový Bejtar Jeruzalém se zaregistroval do LM Evropské federace malé kopané  (Přečteno 1830 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
7. října 2020 se na webové stránce Bejtaru objevila informace, že klub se zaregistroval do Ligy mistrů  Evropské federace malé kopané (EMF). Zjevně s cílem prolomit koronavirovou uzávěru a mít možnost trénovat, což je nyní vládním rozhodnutím zakázáno.

Ve zprávě je dále uvedeno, že klub by měl začít s tréninkem ve středu 7. října 2020 v odpoledních hodinách, pokud budou v pořádku všechny formální náležitosti.

V květnu 2021 by se měl konat mezinárodní (regionální) turnaj družstev za účasti klubů z Izraele, Kypru a Turecka, který bude pojat jako kvalifikace na finálový turnaj. Ten by měla v srpnu 2021 Itálie.

Web Bejtaru dále hlásí, že do Ligy mistrů  EMF se rovněž zaregistroval  tým FC Ašdod.

*

09/10/2020

Prvoligový Bejtar začal  opravdu trénovat, a to navzdory celostátnímu lockdownu, čímž vyvolal konflikt  s vedení správy izraelských fotbalových lig. Její šéf Erez Kalfon má za to, že trénink týmů, které nehrají mezinárodní soutěže odporuje pravidlům uzávěry a hrozí klubům finančním postihem. Proti tomu se ostře ohradil Moše Hogg, který argumentuje tím, že Bejtar  se zaregistroval do malé kopané na evropské úrovni (viz výše) a musí trénovat vzhledem ke svému očekávanému zapojení do regionálního turnaje, který se má konat v květnu 2021 za účasti týmů z Izraele, Kypru a Turecka. Kalfona vyzval k odstoupení: chce, aby ve vedení fotbalových soutěží stanul někdo, kdo bude mít k tréninku a obnovení soutěží vstřícnější přístup. Načež vedení reagovalo tím, že Bejtaru za údajně neoprávněnou tréninkovou činnost udělilo pokutu 100 tisíc nových izraelských šekelů. To se stalo poté, kdy Bejtar svolal hráče k dalšímu tréninku v pátek 9. října dopoledne.

10/10/2020

Majitel klubu Bejtar Jeruzalém Moše Hogg oznámil, že do 14. října přestane jeho tým trénovat a omluvil se za předchozí slovní útoky na Ereze Kalfona.  Zdůvodnil to ujednáním s ministerstvem zdravotnictví, podle kterého by měla být  onoho 14. října obnovena "plná aktivita" a kluby by měly dostat za dobu lockdownu finanční kompenzaci.
« Poslední změna: 10. Října 2020, 21:57:38 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15