Autor Téma: SPORT A ZPŘÍSNĚNÁ UZÁVĚRA  (Přečteno 1804 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 856
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
SPORT A ZPŘÍSNĚNÁ UZÁVĚRA
« kdy: 25. Září 2020, 08:02:54 »
V Izraeli platí od 25/09/2020 (14:00 izraelského letního času) zpřísněná celostátní protikoronavirová karanténa (lockdown). Týká se prakticky všech oblasti života izraelské společnosti - a také sportu. Domácí sportovní akce jsou pozastaveny, výjimku mají mezinárodní utkání. Uzávěra se dotkne i námi sledovaných soutěží, mimo jiné nejvyšší fotbalové ligy nebo basketbalového superligového poháru (nejvyšší basketbalová liga by měla začít až 18. října).

Lockdown byl vyhlášen do konce svátku Sukot, resp. do svátečního dne Simchat Tóra. Podrobnosti o konání jednotlivých utkání přinášíme na  stránkách sportovní sekce  věnovaných konkrétnímu sportovnímu odvětví.

**


25/10/2020
Server Ynet informoval, že  fotbalové a  basketbalové profesionální kluby se budou moci vrátit do plného tréninku v úterý po svátku Yom Kipur, tedy 29. září 2020. Budou tak připraveny obnovit nebo zahájit své soutěže co nejdříve poté, co to bude  úředně povoleno. V případě nejvyšší fotbalové ligy to znamerná, že nebude nutné odložit její pokračování o dva týdny a zkrátit tak soutěž z 36 na 33 kol.  Termíny pokračování nejvyšší fotbalové ligy a basketbalového superligového poháru, jakož zahájení basketbalové superligy budou oznámeny později.

27/09/2020

ZMĚNA. Server Ynet píše, že fotbalové a basketbalové kluby  v době přísné karantény nebudou moci trénovat - s výjimkou těch, které jsou zapojeny do mezinárodních (evropských) utkání. Z toho plyne, že není jasné, kdy přesně bude obnovena nejvyšší fotbalová soutěž a kdy začne basketbaloová superliga a bude pokračovat basketbalovcý superligový pohár. Týmy s výjimkou: Fotbal - reprezentační výběr, Maccabi Tel Avi, Maccabi Haifa a Hapoel Beerševa; basketbal - Maccabi Tel Aviv, Hapoel Jeruzalém a Hapoel Holon. Ty by měly, pokud jde o trénink, oproti ostatním celkům výhodu, proto  bude muset být mezi povolením soutěží a jejich skutečným začátkem určitá doba,  aby hráči z týmů bez výjimky obnovili fyzickou kondici a sehranost.

01/10/2020

Ze zprávy serveru Ynet. Výbor Knesetu pro ústavu, právo a spravedlnost by měl dnes rozhodnout, zda bude povolen trénink profesionálních klubů od příštího týdne.  Zatím je  v rámci přísné celostátní uzávěry zakázán (s výjimkou klubů hrajících mezinárodní utkání). --- K nejvyšší fotbalové lize: Pokud trénink příští týden obnoven nebude (myšleno od neděle 4. října) a nebude-li Ligat Haal zahájena nejpozději 24. října, bude se muset o tři kola zkrátit. Vysocí činovníci fotbalu se snaži za obovení tréninku maximální možné míře lobovat, ale jsou skeptičtí. Vývoj dále sledujeme. --- AKTUALIZACE: 1. října večer přines Ynet zprávu, že tréninková činnost povolena nebude, a to minimálně do 14. října. Výše zmíněný výbor Knesetu se postavil těsnou většinou proti.

12/10/2020
DVOJÍ APEL. Šéfové nejvyšších ligových soutěží fotbalu a basketbalu, Erez Kalfon a Šmuel Frenkel, se obrátili dopisem na premiéra Netanjahua a ministry financí, zdravotnictví a sportu - Katze, Edelsteina a Troopera -, aby byla umožněna klubům tréninková činnost po 14. říjnu, kdy by měla skončit celostátní uzávěra (ovšem neví se, zda to tak opravdu bude). Smyslem jejich apelu je dosáhnout toho, aby  za další dva týdny, to je na konci října, bylo možné obnovit, případně zahájit fotbalové a basketbalové soutěže. S podobnou výzvou se na  Netanjahua a Edelsteina obrátili také kapitáni mužstev nejvyšší fotbalové ligy.
12/10/2020
PRŮLOM. V 19:49 SELČ bylo na webu Ynet oznámeno, že ministerstvo sportu se dohodlo s ministerstvem zdravotnictví, že tréninková činnost fotbalových a basketbalových klubů bude obnovena ve středu 14. října 2020 za přísných podmínek, k nimž patří důsledná domácí izolace hráčů a ostatních členů týmu.

14/10/2020
Tréninková činnost  v nejvyšší fotbalové a basketbalové lize byla obnovena, satejně tak jako v nejvyšších soutěžích dalších sporetů (házena, volejbal), 2. národní fotbalová liga by se měla vrátit k tréninku 19. října. Předběžně se počítá s tím, že nejvyšší fotbalová liga bude obnovena 31. října.

25/10/2020
Nejvyšší fotbalová liga obnovena jedním zápasem 5. kola. Basketbalová superliga bude mít premiéru 1. listopadu 2020. Více na stránkách obou soutěží.

**
« Poslední změna: 23. Listopadu 2020, 20:38:14 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15