Autor Téma: CYKLISTIKA 2020: O IZRAELSKÉ STÁJI V EMIRÁTECH  (Přečteno 2010 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 856
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
CYKLISTIKA 2020: O IZRAELSKÉ STÁJI V EMIRÁTECH
« kdy: 23. Února 2020, 08:20:16 »
UAE Tour je jeden ze špičkových silničních závodů pořádaných Mezinárodní cyklistickou unií (UCI). Jde o jediný podnik této úrovně konaný na  Střední východě, ve Spojených arabských emirátech.

Pro lepší představu: jde o stejnou sérii (UCI World Tour), jejíž součásti jsou prestižní závody jako Giro d´Italia, Tour de France nebo španělská Vuelta.

Tato Tour v Emirátech je nový podnik, poprvé se jel v roce 2019 předtím se jezdila Abu Dhabi Tour). Letošní začíná v neděli 23. února, rozdělena je do sedmi etap (4 rovinaté, 2 horské, 1 kopcoviá; celkem 1120 km). Když jsem se díval do seznamu účastníků, našel jsem mezi nimi jednoho Čecha – Jana Hirta reprezentujícího stáj CCC.

Letošní UCI Tour v Emirátech je v jednom ohledu unikátní a historická. Zúčastní se jí také izraelský tým ISRAEL START UP NATION. Což není vůbec samozřejmé, neboť Emiráty izraelský stát neuznávají, neudržují s ním žádné oficiální styky a ještě relativně nedávno nesměli izraelští sportovci v Emirátech soutěžit, neboť úřady této arabské země jim odmítaly  vydávat vstupní víza. To se ale postupně mění k lepšímu a skutečnost, že jezdci této stáje budou mít na trikotech velký nápis ISRAEL (viz videoodkaz) je velkým krokem vpřed.

Je ovšem pravda, že stáj ISRAEL START UP NATION není tvořena pouze izraelskými cyklisty, ale jde o mezinárodní tým. Podobně jsou ostatně složeny i další týmy v rámci UCI World Tour.

ISRAEL START-UP NATION:   

BARBIER Rudy/Francie
BRÄNDLE Matthias/Rakousko
CATAFORD Alexander/Kanada   
DOWSETT Alex/Velká Británie
GOLDSTEIN Omer/Izrael
NAVARRO GARCIA Daniel/Španělsko
ZABEL Rick/SRN


Omer Goldstein, izraelský člen stáje ISRAEL STAND UP NATION, řekl, že soutěžit v SAE s tímto  týmovým  dresem je inspirující okamžik. „Do nedávna by něco takého vypadalo jako nereálný sen. Pro mě jde o vítězství sportu, a to že jsem tady je toho důkazem.“

Jen tak dál.

*

TELEGRAFICKY ze závodu

23/02/2020
Etapa 1
Na třetím místě dojel Barbier z izraelského týmu, v celkovém pořadí je čtvrtý, stejně tak v bodovaném pořadí. Goldstein je v celkovém pořadí 49., hodnocen je i v kategorii mladých jezdců, kde je po úvodní etapě třináctý (z třiceti). Celkový počet účastníků je 20 týámů po sedmi = 140.

Za zmínku stojí, že na webu UAE Tour 2020 je v jednotlivých tabulkách ukazujících pořadí u všech cyklistů vyobrazena vedle jejich jména také malá vlaječka,  ovšem s jedinou výjimkou - u jména Golstein je napsáno ISR, ale vlaječka chybí. Věřme, že jde o technické nedopatření, když v seznamu týmů u izraelského zobrazena je. --- Upřesnění: Zřejmě jde o technický problém, protože později se místo vlaječek objevily zkratky názvů i u jiných států.
--- 
24/02/2020
Etapa 2
Z izraelského týmu byl nejrychlejší Rick Zabel, který dojel pátý. V celkovém pořadí je po dvou etapách na osmém místě a stal se nejvýše postaveným závodníkem týmu. V bodovém hodnocení je po dvou etapách nejlepší Barbier na sedmé příčce  s 12 body. Goldstein dojel v 2. etapě na 70. pozici, celkově je šedesátý šestý; v hodnocení mladých jezdců je celkově osmnáctý.

Shrnutí po dvou etapách: v obou se do Top 5 dostal člen stáje Israel Start Up Nation. Skvělé.
---
25/02/2020
Etapa 3
Nejrychlejší z izraelské stáje byl tentokrát Navarro Garcia - dojel na 20. místě a takové je i jeho celkové pořadí, aktuálně nejlepší z týmu. V bodovém hodocení jednotlivců stáje stojí nejvýše   Barbier: 12 bodů/11. pozice. Goldstejn dojel na 59. místě, tuto pozici drží i v celkovém hodocení; v soutěži mladých je patnáctý.
---
26/02/2020
Etapa 4
Nejrychlejší z izraelského týmu: Barbier - dojel devátý; Izraelec Goldstein byl v cíli na 103. pozici, v celkovém hodnocení mladých zaujímá 13. příčku; v celkovém pořadí si nejlépe stojí Navarro Garcia na 18. místě, v pořadí dle bodů je nejvýše Barbier se 14 body.
---
27/02/2020
Etapa 5 - vzhledem k tomu, že poslední dvě etapy byly kvůli koronaviru zrušeny, byla pátá etapa etapou závěrečnou. V ní se z izraelské stáje umístil nejlépe Navarro Garcia na 25. místě, Izraelec Goldstein dojel na 48. místě.

Můžeme tedy bilancovat:
Celkové pořadí jezdců izraelské stáje ... 17. Navarro Garcia/52. Goldstein/68. Cataford/75. Zabel/94. Dowsett/123. Brändle/133. Barbier
Goldstein v celkovém pořadí mladých jezdců do 25 let ... 12. místo
Bodovaní jezdci ... 14. místo Barbier 14 bodů/26. místo Zabel 7. místo
Izraelský tým po pěti etapách ... 15. místo (z 20)

Informace k předčasnému ukončení závodu
28/02/2020---Kvůli hrozbě nákazy koronavirem byly zrušeny závěrečné dvě etapy cyklistického závodu Kolem Spojených arabských emirátů. Dva italští členové doprovodu měli pozitivní test na virus. Vítězem bude pravděpodobně vyhlášen Brit Adam Yates, který byl po pěti etapách v čele průběžného pořadí.--- Policie ve čtvrtek (27/02/2020) večer uzavřela hotel Crowne Royal Plaza v Abú Zabí a všichni jezdci, členové doprovodu i novináři jej nesmějí opustit, dokud se nepodrobí zdravotním testům. --- "Je škoda, že byl závod zrušen, ale zdraví je na prvním místě," řekl čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome, který se představil v pelotonu osm měsíců po těžkém pádu a vážném zranění. "Všichni zůstáváme na hotelu a čekáme na testy. Doufám, že ti, co se nakazili, se brzy uzdraví a že nebudou další pozitivní případy," dodala britská hvězda. (ČTK/Sport.cz)

*

 
« Poslední změna: 28. Února 2020, 10:05:49 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 856
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
Cyklistický závod UAE Tour okončen předčasně: Koronavirus
« Odpověď #1 kdy: 28. Února 2020, 10:07:04 »
Viz výše ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15