Autor Téma: FOTBAL: ARGENTINA PROTI URUGUAYI V TA  (Přečteno 1365 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 812
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
FOTBAL: ARGENTINA PROTI URUGUAYI V TA
« kdy: 24. Listopadu 2019, 09:14:46 »
Nestává se zase tak často, aby Lionel Messi (Argentina) a Luis Suáres (Uruguay) nastoupili na fotbalovém trávníku jako zsoupeři. V pondělí 18/11 tomu tak bylo. V přehledu mezistátních přátelských utkání tohoto týdne je uvedeno: ARG vs URU.

S poznámkou: Hraje se na neutrálním hřišti. Tím neutrálním hřištěm byl nově zrekonstruovaný Bloomfield Stadium v Tel Avivu.

Českým fanouškům, zejména pak slávistům, není třeba připomínat, že Messi a Suárez jsou dva špičkoví fotbalisté současnosti, hráči jednoho z nejlepších klubů nejen Evropy, ale celé planety: slavné Barcelony. Oba jsou samozřejmě špičkovými hráči svých reprezentací.

Stejně tak netřeba připomínat, že především Messi je magnetem. Kde se objeví, tam jdou lístky na dračku. Bloomfiled po rekonstrukci pojme necelých 30 tisíc diváků. Když byl zahájen prodej, byly skoupeny „rychlostí blesku“, napsal portál Times of Israel.

Přitom do poslední chvíle nebylo stoprocentně jisté, zda se přátelský zápas Argentina – Uruguay v Tel Avivu uskuteční. Pobřežní velkoměsto, vedle nekonečné řady jiných míst, se stalo na začátku minulého týdne cílem raketové agrese vedené proti Izraeli z Pásma Gazy teroristickou organizací Islámský džihád. V onom kritickém týdnu muselo být odloženo několik sportovních utkání v Izraeli, kromě jiných basketbalové zápasy FIBA Europe Cupu, izraelské Superligy a Poháru státu (uvádíme i zde na sportovních stránkách).

Ohrožen byl také sobotní (16/11) kvalifikační zápas o účast na fotbalovém Euru 2020 mezi Izraelem a Polskem, který se měl odehrát (a také odehrál) na jeruzalémském Teddyho stadionu. Arabští teroristé z Pásma Gazy na sociálních sítích vyhrožovali, že v době utkání zaútočí na Jeruzalém raketami, což se naštěstí nepotvrdilo.

A uklidnila se situace také celkově, byť příměří je křehké a situace může kdykoli eskalovat. Leč věc se má tak, že v neděli (17/11) přistál na Ben Gurionově letišti stroj společnosti Jordan Aviation. Přivezl argentinskou reprezentaci ze Saúdské Arábie, kde v pátek (15/11) v přátelském duelu s Brazílií díky penaltě Messiho zvítězila 1:0.

Zápas Argentina vs Uruguay, v němž se proti sobě postavili dva spoluhráči z Barcelony (Messi vs Suárez) začal v Tel Avivu ve 20:15 SEČ.

Připomeňme (také jsme o tom psali), že loni se měl hrát v izraelském hlavním městě Jeruzalémě přípravný zápas před fotbalovým MS mezi Izraelem a Argentinou (pro ni to měla být generálka před šampionátem v RF), ovšem na poslední chvíli byl zrušen kvůli nevybíravým urážkám a vyhrožování na adresu Lionela Messiho ze strany palestinských Arabů a jejich podporovatelů. Svoji neblahou roli v nátlaku na Argentinu, která duel v Izraeli nakonec vzdala, sehrálo Hnutí BDS a šéf Fotbalového svazu Palestinskoarabské autonomie Jibril Radjoub; ten byl za své nenávistné podněcování světovou federací FIFA potrestán roční distancí. Byla mu zakázána účast na fotbalových utkáních nebo soutěžích v jakékoliv oficiální funkci včetně účasti na mediálních aktivitách na stadionech nebo v jejich blízkém okolí v době konání zápasů.

Doufejme, že se z toho poučil.

A co Arabům z Autonomie vlastně vadilo? Že Izraelci chtěli hostit Argentince na stadionu v hlavním městě svého státu. Tedy to, co je jinde ve světě naprosto normální. Zmíněný páteční zápas Brazílie – Argentina byl hrán v Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie. Upřímně: vadilo to snad někomu?Výsledek zápasu v Tel Avivu/18. 11. 2019  ARGENTINA - URUGUAY ... 2:2

Skŕovali:
min 34 - Kavani (URU) ... 0:1

min 63 - Agüero (ARG) ... 1:1

min 68 - Suárez (URU) ... 1:2

min 90+1 - Messi (ARG) ... penalta ... konečný stav 2:2


**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15