Autor Téma: Příběh: O lásce ve windsurfingu  (Přečteno 1350 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 787
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Příběh: O lásce ve windsurfingu
« kdy: 26. Října 2019, 20:00:19 »
Windsurfistky bývají atraktivní dívky či mladé ženy, náherné jako laně. Provozují exotický sport, který je dělá ještě přitažlivějšími. Snadno se pak stane to, co před časem úřadující vicemistryni světa: mezi ní a trenérem přeskočí jiskra.

 
Může z toho být problém? Zajistých okolností ano. Dokonce skandál, který pak musí řešit národní jachtařská asociace.

 
Stalo se v Izraeli. Hlavní role: Katy Spyčakovová (20) a Pierre Loquet (37).

 
Ona je špičková izraelská windsurfistka, aktuálně kandidátka č. 1, pokud jde o účast na OH 2020 v Tokiu (Izrael může vyslat pouze jednu reprezentantku), rodačka z Eilatu, která má ná svém sportovním kontě následující dva vynikající úspěchy: 2016 – juniorská mistryně světa. 2019 – vicemistryně světa.

 

On je francouzský trenér izraelského výběru windsurfistek připravujících se na tokijské hry. Zprvu se jeho práce odehrávala pouze na profesionální bázi. Před osmi měsíci se ovšem stalo to, co se i ve sportu stává. Katy a Pierre se do sebe zamilovali. Zprvu šlo o utajovaný vztah. Pokud to takto fungovalo, žádná z kolegyň Katy nic nenamítala.

 
Ovšem ani v Izraeli se nic neutají, natož milostný poměr mezi trenérem a jednou z jeho svěřenkyň. Když to prasklo, jedna z členek týmu podala stížnost Izraelské jachtařské asociaci.  Podpořili ji ostatní kolegyně – a také jejich rodiče.  Tvrdí, že Katy měla lepší podmínky, prioritní zacházení, individuální tréninky  - prostě nespravedlivou výhodu v soutěži o jediné místo na olympiádě. Požadují, aby soutěž o účast v Tokiu byla „restartována“ (a všechno začalo od nuly), což je ovšem více než problematické, neboť do olympijských her zbývá devět měsíců a o postupu jediné izraelské windsurfistky mělo rozhodnout už jen jedno klání: MS 2020. Pokud by v něm Katy uspěla, letenku do Japonska by měla jistou.

 
Vedení izraelského jachtingu (windsurfing, kategorie RS:X je jeho součástí) muselo samozřejmě reagovat, neboť vztah Katy-Pierre byl porušením etického kodexu. Loquet byl z izraelských služeb okamžitě propuštěn a vedení jachtařského svazu nyní řeší, koho v šibeničním termínu místo něj. Vedle toho vytvořilo komisi, která má zkoumat, zda mají či nemají sokyně Katy pravdu, pokud jde o její nespravedlivé zvýhodnění. Současně odmítla požadavek ostatních wndsurfistek, aby byla Katy z klání o účast na letních hrách vyloučena.

 
Samotná Katy se k celé „aféře“ vyjádřila v úterý 22/10. Listu Yediot Ahronot řekla, že skutečně má od února s (vyhozeným) trenérem intimní vztah. „Jsme totálně zamilovaní.“ Současně ale dodala, že v uplynulých měsích nebyl kvůli jejich vztahu poškozen či diskrimonován žádný sportovec. „Trenér nemůže změnit vítr. A na moři jsme samy.“ Proto ji následné reakce kolegyň po odhalení vztahu „velice zranily“.

 
Nelze se zcela vyhnout myšlence, že když se někomu nedaří ve vodě a závidí lepšímu, hledá všechny možnosti, jak se konkurence zbavit.

 
Pro izraelský sport je to celé ovšem nanejvýš neblahé, protože Katy Spyčakovová je velkou medailovou nadějí. Byla by škoda, kdyby láska a závist tuto šanci zmařily.

**

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14