Autor Téma: Kristal nacht in Prag  (Přečteno 55333 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

levi

 • Host
Kristal nacht in Prag
« kdy: 28. Září 2007, 10:31:18 »
Pruvod planovy ceskymi fasouny prazskou zidovskou ctvrti v den "vyroci" Kristalove noci a nasledne vystoupeni uredniku magistratu v CT a komentar soudkyne, ze mesto zakazalo minuly pruvod neopravnene, protoze vydalo zakaz s malym poctem  namitek.
To je uroven mysleni soudcu, legislativy, uredniku, ceskeho priposranismu.
Doufam, ze se hosi v bombrech budou divit kolik je v tech jejich bilejch C.a.K Cechach jeste ZIDU a zidu.
Je zrejme, ze to je akce na testovani jak Zidovske obce tak verejnosti, medii, policie atd.

Pokud tohle neskonci velkym pruserem v jejich neprospech tak si nasereme do vlastniho hnizda.
Cas kdy u synagogy kdekoliv v republice bouchne petarda vetsi nebo mensi se pak kvapem priblizi, nel-li neni za dvermi.

mazl tov

levi
« Poslední změna: 28. Září 2007, 11:01:08 od levi »

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 624
 • Pohlaví: Mužské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #1 kdy: 28. Září 2007, 18:19:53 »
Vec jiste protiakce ma dva zasadni a naprosto neslucitelne aspekty. Ja sam za sebe jsem se jiz rozhodl, ale ve vyctu aspektu vse necham na vas, ostatnich.
 • Zabranit nackum projit Josefovem - je to jasna demonstrace toho, ze podobne provokace a explicitni oslavovani zverstev nacismu a fasismu nesmi pokracovat, a ze jim jen tak neprojdou. Tolik aspekt moralni. Aspekt pragmaticky - dostat okovanou botkou do ledviny neni zadna slast. Aspekt pravni - jestlize se my shromazdime za ucelem bojkotovat nacky, budeme to z uradu zakona my, kdo zakon porusil. To by mohlo mit neblahy dopad na kultivovane a politicke snahy umirnenych protifasistickych aktivistu. Subjektivni aspekt - nekdo se uz tem vypatlanym nackum postavit musi. Jak je to davno, co v teto idylicke a demokraticke Evrope byly vsemi s posmechem kvitovany obavy pred perzekuci Zidu?
 • Nechat to byt a jednat o nasledcich se soudy a urady - cesta naprosto legalni. Z hlediska zakonu teto zeme, nasi zeme, se zachovame podle litery zakona. Nedame moznost tem, kteri se o to prave touto provokaci snazi, nas zdiskreditovat jako nasilniky a porusovace zakonu. Moralni aspekt - budeme prihlizet tomu, jak si nackove delaji srandu z cele demokracie a citi se blazeni. Budeme prihlizet a moci nadavat leda tak sobe a slabym zakonum. Aspek pravni - da se predpokladat, ze dute hlavy stejne provedou neco, za co je bude mozne stihat a zabranit tak jejich dalsim akcim a provokacim. A to "neco" predame uradum a budeme zakonne tlacit tak, ze nedojde k zameteni pod koberecek. Subjektivni aspekt - pravdepodobne se dozvime, ze podobnym akcim nebude mozno zabranit drive, nez bude zmenena legislativa.

Rozhodnuti necham na kazdem jednom z vas. Nenavadim vas ani k prvni, ani druhe alternative. Navic mam dojem, ze at udelame jedno nebo druhe, bude to stejne spatna varianta.

levi

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #2 kdy: 28. Září 2007, 21:36:34 »
to Vader:

add tvuj kometar je z hlediska admina tak korektni jak by to melo byt

jen maly podvetek

a)neudela se ni = jsme mentalne stetl Jude s ceskym nadechem, kombinace celosvetove nevidana
b)neco se udela at medialne nebo petice nebo cokoli = tak by se zachoval bezny Americky Zid
c)neco se udela a pujdeme si tam stoupnout = to by udelal Sabra, kordon policajtu tam urcite bude

vzpomente si komu kvuli takovyhle CHATRE zahynuli pribuzni,  babicka, deda ...

pokud se b) objevi nebude nic proti slusnemu chovani ani moralce
pokud se rozhodne nekdo pro c) pak b-H vas provazej

pokud se nekdo dobrovolne nebo z lenosti rozhodne pro a) at si sam v sobe srovna co je to byt Zidem, zda nenosi kipu jen proto, ze mu slusi a ze si muze pripadat dulezity a neco jinciho nez jeho soused Novak, Novotny, potazmo Neumann

jestli nekdo vi o variante b) at to sem pichne

mazl tov


V.Neckar jr

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #3 kdy: 28. Září 2007, 22:26:19 »
Mám dotaz. Pokud bude protiakci NS pochodu pořádat nějaká radikální levicová skupina,  která ale jinak má blízko k Palestincům a je antisionistická jak se k tomu ŽO Praha postaví? V Berlíně někdy tak kolem roku 2001 došlo ke kooperaci ANTIFAAktion a berlínských židů.

levi

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #4 kdy: 28. Září 2007, 22:49:46 »
jses to opravdu ty ten slavnej hokejista :)

a odpoved : jestli jde ve valce nekdo s tebou, proc ne
jestli se po bitve otoci proti tobe, pak bim ho po palici
je to ekvivalent jako v pripade neonacistu, ktery kritizujou Izrael a jaky jsou Palestinci chudaci, co je valka a co je obrana Hamasu a Hizbullahu, a pak ve chvili kdy nebude Izrael, kdo bude ta spina? tak jak vidno hosi nacisticky se s antifasistama shodnou v jednom - maji radi Palestince a Company a proc, protoze jsou vpodstate obe skupiny antisemitsky vice ci mene, pokud jsem se dotknul nejakeho kohouta pak tedy opravuji na xenofobni


Max

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #5 kdy: 28. Září 2007, 22:50:29 »
Možná budu v menšině, ale já jsem rozhodně proti "přímé protiakci".

Žijeme v demokratické zemi. Existují demokratické a právně odpovídající prostředky, jak neonacistům zabránit v páchání nepřístojností.

K možnostem, které uvedl Levi v 20:36 se já přikláním k b).

 • Po Jom Tov a šabatu není problém vyvěsit na Eretz petici, žádající, aby Magistrát hl. m. Prahy ještě jednou zvážil povolení průvodu. Zdůraznit, že chápeme, jak je složité omezovat svobodu shromažďování za situace, kdy neexistují předem jasné důkazy, ale že žádáme opětovné zvážení.
 • Napsat zastupitelům magistrátu a zdůraznit, že velmi oceníme jejich pomoc a budeme o jejich postojích k neonacismu podrobně informovat nyní a znovu před dalšími obecními volbami.
 • Současně je třeba požádat Policii ČR o důsledný monitoring
 • Je také možné zajistit videozáznamy průvodu našimi lidmi, tak aby byl k dispozici případný důkazní materiál. Dvě kamery je více než jedna a tři více než dvě. Je třeba udržovat bezpečný odstup, tak aby bylo možné se vyhnout případnému napadení. Pokud by k němu přesto mělo dojít, je nezbytné aby nebylo nijak z naší strany vyprovokované a aby bylo zadokumentované.
 • Atd.


Pokud bude průvod neonacistů povolen, pak je nezbytné respektovat, že byl povolen. Varianta c) je průšvih, který NELZE připustit. Tím, že by židovští či prožidovští občané aktivně bránili povolenému průvodu by se sami stali porušovateli zákona. A hlavně - přistoupili bychom na pravidla hry neonacistů. To oni chtějí vyvolat střety. To oni se těší na konfrontaci. To oni budou mít prasečí radost, že se podařilo vyvolat "násilí" ze strany Židů. My jsme ti, kdo důvěřují právnímu řádu a systému.

Samozřejmě je třeba být připraveni na variantu, že může dojít i k útokům na židovské objekty nebo osoby a bude nutné použít v sebeobraně nebo krajní nouzi odpovídající prostředky. To je ale něco ZCELA jiného, než se snažit blokovat řádně povolený průvod.

Nenechme se vyprovokovat k tomu, abychom se chovali jako neonacistická chátra. Naším programem není a ani na okamžik nesmí být porušování zákonů. Stávající zákony jsou v pořádku a v jejich rámci se lze účinně bránit - a je správné zakročit vůči každému, kdo je porušuje.

Max

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #6 kdy: 28. Září 2007, 22:53:34 »
a odpoved : jestli jde ve valce nekdo s tebou, proc ne
jestli se po bitve otoci proti tobe, pak bim ho po palici
je to ekvivalent jako v pripade neonacistu, ktery kritizujou Izrael a jaky jsou Palestinci chudaci, co je valka a co je obrana Hamasu a Hizbullahu, a pak ve chvili kdy nebude Izrael, kdo bude ta spina? tak jak vidno hosi nacisticky se s antifasistama shodnou v jednom - maji radi Palestince a Company a proc, protoze jsou vpodstate obe skupiny antisemitsky vice ci mene, pokud jsem se dotknul nejakeho kohouta pak tedy opravuji na xenofobni

Já bych byl na tahle spojenectví opatrný. Krajní levice nebo krajní pravice - stejná chátra. Jedni nenávidí kvůli národnosti, druzí kvůli majetku. Židy (ech.. "sionisty", jejich terminologií) pro jistotu nenávidí skupiny obě. Jednorázově spojenectví s nimi může být přínosné, ale z dlouhodobého pohledu je to cesta do pekel.

levi

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #7 kdy: 28. Září 2007, 23:09:58 »
Žijeme v demokratické zemi. Existují demokratické a právně odpovídající prostředky, jak neonacistům zabránit v páchání nepřístojností.
je možné, že existuje demokratické zřízení s nemorálním systémem, je nekde hrana mezi demokracií a morálkou? je to o tom, že společnost nás bere takhle : Co by tam nešli, co se snima budem dohadovat, vždyť stejně skoro žádný Židi v Čechách už nejsou a těch pár ať drží hubu. Co to je ta křištálová noc to je ňákž sklo z Novýho Boru? Že jim to tam rozsekaj, no a co, voni sou bohatý tak si to zas opravěj.
Ano jsem Čech možná taky Žid žid, ale to co mi všichni říkají, že antisemitismus /to je silné slovo spíše lépe to vystihuje, nemám židy rád/ v Češích je tak jako v jiné zemi kdekoliv na světě.
Takže pardon pánové, pan Nahlavězrcátko mi šlápnul do ksichtu a já si pujdu stěžovat k jeho fotrovi na magistrát.

Napadá někoho z Vás kam tohle může zajít?

Kolik lidí si v Německu a po celé Evropě říkalo : To není možný, vždyť mají Goetha, takový kulturní národ, co mi to tu Kohn vypravujou. Někomu to takhle vydrželo až do Auschwitzu na peruňk.
Nemám chuť se nechat přizabít od nějakýho přidavače co mu doma stará zanáší, jen jsem chtěl trochu zjistit zda tu někdo napíše svůj pocit a názor a jak je na tom duše ČŽ /česk.žida/.

já balim kufry tak zas' někdy v lepších časech

l'itraot


Max

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #8 kdy: 28. Září 2007, 23:21:10 »
Neviděl bych to tak černě. Česká společnost je vůči neonacismu velmi kritická - na evropské poměry, o USA už vůbec nemluvě. Jde o to, jak je v právním řádu nastavena hranice mezi svobodou slova, projevu a shromažďování vůči zákazu projevů nenávisti.

Třeba v USA, kde je Židů relativně dost a jsou nepoměrně lépe organizovaní a vlivnější než v ČR, by otázka vůbec nezněla, zda neonacisté mají právo říkat co říkají (to je vyřešeno velmi širokým pojetím svobody slova), ale zda svým jednáním neohrožují veřejný pořádek. Pokud by dokázali uskutečnit průvod v klidu, byl by zákon na jejich straně - viz průvody KKK, proti nimž nebylo nikdy zasahováno, byly-li v klidu.

Demokratický právní stát se pozná mj. podle toho, že stejná pravidla platí pro všechny. Takže i v případě průvodu, který se má konat "čirou náhodou" na výročí Křišťálové noci a "čirou náhodou" Josefovem je nutné poskytnout magistrátu dostatečné důkazy o tom, že se bude konat něco protiprávního. Jinak magistrát nemá právo ten průvod zakázat. To je celé.

Prosím, nerad bych byl špatně pochopen - samozřejmě, že je třeba proti náckům jednat, ale podle zákona. Ne se s nimi rvát.

Nenechat si vnutit jejich způsob jednání. Jinak se od nich už zas tak moc lišit nebudeme.

Kufry nebalte  :) Časy nejsou až tak zlé. Vlastně jsou docela dobré. I když by mohlo být ještě lépe.

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #9 kdy: 29. Září 2007, 19:46:47 »
Dovolte několik poznámek: především krajní levice je stejně protižidovská resp. protiizraelská a spojená s Palestinci (tim myslim všechny skupiny lumpů kteří chtějí zničit Izrael), takže spojovat se s nimi je přímá a rychlá cesta do pekel.
Demokracie je jistě velmi vysoká hodnota, ovšem ne za každou cenu. Demokraticke je možná jít demonstrovat proti politice Izraele před velvyslanectví každé sudé pondělí v měsíci (s tím nemusím souhlasit, ale je to v mých očích výraz nesouhlasu s politikou státu).
Vybrat si datum, kdy byly před 69 lety vražděni židé a ničené synagogy i na území dnešní CR je nestoudné. Také místo plánovaného průvodu - staré židovské město je symbolem židovského nábožensví v českých zemích, kromě toho si nacisté vybrali židovskou radnici jako místo odkud byly administrativně řízeny transporty do koncentračních táborů.
Pokud český právní systém toto umožňuje potom jej nevidím jako dědice demokratických tradic reprezentovaných prezidentem Masarykem (nelze nevzpomenout jeho roli v polenském procesu), ale mnohem více jako represivního pseudosoudního systému padesátých let, kdy také nebylo opomenuto zdůraznit, že obvinění jsou židovského původu. Důsledky na  sebe jistě nedají dlouho čekat.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #10 kdy: 29. Září 2007, 21:29:04 »
A máme předjímat jen podle data a trasy průvodu, že se chystá nekalost? Samozřejmě, že tušíme, že ano. Ale máme kvůli tomu rovnou preventivně zakázat průvod? Bez důkazů?


To bychom mohli rovnou zakázat všechna shromáždění na Staroměstském náměstí vždy 28. února (by někdo nepropagovat komunismus u příležitosti projevu z Hradu se navrátivšího syfilitika), 15. března (by někdo neslavil příjezd Branné moci do zimní Prahy roku 1939), atd.

Český právní systém umožňuje zakázat shromáždění za přesně stanovených podmínek. Jenže je třeba mít alespoň nějaké důkazy o tom, že se budou konat nekalosti. Jen proto, že máme intenzivní pocit, že se konat budou, zakázat nelze. Důkazy, ne pocity.

§ 10

   (1) Úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže, jestliže by oznámený účel shromáždění směřoval k výzvě:
a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů;
 
b) dopouštět se násilí nebo hrubé neslušnosti;
 
c) jinak porušovat ústavu a zákony.
 
   (2) Úřad shromáždění zakáže též tehdy, jestliže
a) se má konat na místě, kde by účastníkům hrozilo závažné nebezpečí pro jejich zdraví,
 
b) na stejném místě a ve stejnou dobu se má podle dříve doručeného oznámení konat jiné shromáždění a mezi svolavateli nedošlo k dohodě o úpravě doby jeho konání; nelze-li určit, které oznámení bylo doručeno dříve, rozhodne se za účasti zástupců svolavatelů losováním.
 
   (3) Úřad může shromáždění zakázat, má-li být konáno v místě, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, lze-li bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění.

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #11 kdy: 30. Září 2007, 00:22:14 »
No ja si myslim, ze bod 10.1.A je splnen a take bod B - hruba neslusnost.
Nejsem právník, ale :  politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů , ale jsem presvědčená, že šikovný právník by toto měl umět.
A o tom, že pořádání takového pochodu v těch místech je hrubá neslušnost vůči lidem, kteří přežili WWII anebo jejich potomkům je neodiskutovatelné.
Takže pro židovské právníky, ale nejenom pro ně, je to výzva.
Možná to není populární dnes, ale G. Dimitrov také něco dokázal v rámci práva.
Ovšem můj soukromý názor je : Na hrubý pytel hrubá záplata.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #12 kdy: 30. Září 2007, 00:39:00 »
Jenže my v tuto chvíli - bohužel - nemáme v ruce žádný důkaz, že ti lidé chtějí dělat nějakou neslušnost nebo, že chtějí národnostně rozsévat nenávist. Asi se o to budou snažit a pak je nutné to dobře zdokumentovat a mít při ruce policii, aby ihned zakročila. Ale jak to lze prokázat dopředu? Jen z toho, že chtějí jít Prahou na výročí Křišťálové noci po Josefově nějací lidé? To je málo. Chce to získat další informace.

A samozřejmě také využít politickou stránku věci. Jak už zde bylo řečeno, dát jasně najevo, že si budeme dobře pamatovat, která strana se k věci jak stavěla a nebudeme váhat to v budoucnu před volbami řádně rozmáznout.

Dimitrov ovšem jednal v rámci práva! V tom je ten háček.

Na hrubý pytel hrubá záplata je špatná cesta. Naší zbraní je zákon. Oni jsou chátra, která zákon nerespektuje a uchyluje se k násilí, provokacím. Pokud na tuhle hru přistoupíme, hranice mezi námi a nimi se stanou nezřetelnými.

Elazar

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #13 kdy: 30. Září 2007, 00:45:37 »
A máme předjímat jen podle data a trasy průvodu, že se chystá nekalost? Samozřejmě, že tušíme, že ano. Ale máme kvůli tomu rovnou preventivně zakázat průvod? Bez důkazů?


To bychom mohli rovnou zakázat všechna shromáždění na Staroměstském náměstí vždy 28. února (by někdo nepropagovat komunismus u příležitosti projevu z Hradu se navrátivšího syfilitika), 15. března (by někdo neslavil příjezd Branné moci do zimní Prahy roku 1939), atd.

Český právní systém umožňuje zakázat shromáždění za přesně stanovených podmínek. Jenže je třeba mít alespoň nějaké důkazy o tom, že se budou konat nekalosti. Jen proto, že máme intenzivní pocit, že se konat budou, zakázat nelze. Důkazy, ne pocity.

§ 10

   (1) Úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže, jestliže by oznámený účel shromáždění směřoval k výzvě:
a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů;
 
b) dopouštět se násilí nebo hrubé neslušnosti;
 
c) jinak porušovat ústavu a zákony.
 
   (2) Úřad shromáždění zakáže též tehdy, jestliže
a) se má konat na místě, kde by účastníkům hrozilo závažné nebezpečí pro jejich zdraví,
 
b) na stejném místě a ve stejnou dobu se má podle dříve doručeného oznámení konat jiné shromáždění a mezi svolavateli nedošlo k dohodě o úpravě doby jeho konání; nelze-li určit, které oznámení bylo doručeno dříve, rozhodne se za účasti zástupců svolavatelů losováním.
 
   (3) Úřad může shromáždění zakázat, má-li být konáno v místě, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, lze-li bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění.


No konecne nekdo dal na web ten paragraf o shromazdovani, skvele.

Ja s tim mam podobny problem - ciste teoreticky totiz ti smejdi nic spatneho nedelaji, a to z duvodu zminenych vyse. Osobne jsem pro to je zesmesnit jak jen to jde - proc nikdo neudela do tv interview s vudcem NO a nezepta se ho, proc demonstruji proti ucasti ceskych vojaku v Iraku (kdyz tam zadne nemame), proc zrovna v tento den, kdyz ta valka uz trva nejakej ten patek, navic v listopadu, kdy bude urcite zima a osklivo - leto ci jaro jsou mnohem lepsi - a proc chteji pochodovat skrze zidovske mesto, ktere je pro takove ucely naprosto nevhodne  ;D, proc nejdou na vaclavak, k symbolu ceske statnosti? Nebo k mistru Janovi, ze?

Pokud bychom to vzali hodne volne, tak:
 1 a b c muzeme v klidu odpiskat, protoze i pri sebevetsi snaze jim nic z toho nedokazeme, i kdyz je vsem soudne uvazujicim lidem jasne, o co tem @!#$%  jde (tam musi zapracovat propaganda, aby z nich udelala to, cim opravdu jsou - zamindrakovani chudaci).

2 a - tam uz bych to videl spis - mohli bychom rici, ze za ciny mistnich Irgunistu opravdu nerucime a ze mame vazne obavy o jejich zdravi (treba uvolnena taska ze strechy zidovske radnice...)
2 b - slo by snad udelat pietni shromazdeni v Maiselove ulicli k ucteni pamatek obeti kristallnacht, ktera probehla i na nasem uzemi - a pozvat politiky - pak by museli nackove stranou  - nikdo si totiz netroufne zakazat nebo presunout pietni akci k ucteni pamatky zidu a obeti holocaustu...  ;)

Budme uprimni a nestydme se v teto otevrene valce vyuzit soa-komplexu (oni prece zneuzivaji demokracii)

3 - tam by bylo mozne uderit do cerneho, zvlaste veta "lze li shromazdeni konat jinde".

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #14 kdy: 30. Září 2007, 00:56:42 »
Přesně tak Elazare. Ten odst. 3 je zatím jediný reálný.

Ten odst. 2 písm. c) je mimo, protože oni si tu akci nepochybně ohlásili dříve. Spíše je to návod do budoucna - prostě na každé příští výročí Křišťálové noci jako první nahlásit konání vlastní akce na nejcitlivějších místech. A koneckonců není důvod, aby se skutečně nekonala.

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #15 kdy: 30. Září 2007, 01:03:32 »
Ještě k tomu mému názoru hrubý pytel, hrubá záplata, v idnes.cz je rozhovor s  přeživšim A. Radvanským,  podívala jsem se na diskuzi pod článkem  a skuečně mě tu utvrdilo v přesvědčení, že asi jiná cesta není. Nezapomeňte, že jsou to zbabělci a ti se nebojí právnických argumentů, ale přestože si hrají na velké machry nechtějí dostat do držky. A to je jediné co na ně platí. Otázka v českém prostředí je ovšem, s kým policie skutečně sympatizuje. Slyšela jsem názor, že skini mají například před cikány velký náskok v oblibě. Nevím jak jsou na tom židi. Je to ale smutné.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #16 kdy: 30. Září 2007, 01:11:46 »
Zbabělci to jsou. Ale proto se bojí i kriminálu. Často jsou to maminky mazlíčci, pro které jen pobyt 24 hodin v cele předběžného zadržení je noční můrou, z níž se týdny počůrávají...

Co se týče toho výprasku, tak to je naprosto špatná cesta. To je JEJICH způsob jednání. Pokud na něj přistoupíme, tak z toho běžný občan nabude dojmu, že "se náckové a Židi servali" a nabude dojmu, že jedni jsou za 18 a druzí bez 2 za 20 (abych parafrázoval oblíbený Večerníček "Kosí bratři"). Oni přesně tohle chtějí. Mít své mučedníky z "napadení Židy" apod.

A ještě jedna věc. Bude-li ten průvod povolený, pak zákon jednoznačně poruší ti, kdo se jej pokusí omezovat nebo zastavit. A nebudu se nijak divit policii, pokud proti nim zakročí.

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 624
 • Pohlaví: Mužské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #17 kdy: 30. Září 2007, 01:12:48 »
Nebude v rozporu se svym vlastnim prvnim prispevkem, kdyz prohlasim, ze je mi sympaticka stara dobra Svejkova veta "Zabili jste mi strejcka, tak tady mate res drzku!"  ;D
Jak naznaceno vyse, z meho hlediska je tu velke dilema mezi zakonem a moralkou. Zakon mi b-huzel nabizi jen reseni nasledku, nikoliv prevenci. A ruku na srdce - co lze cekat od dutych a plesatych hlav na vyroci Kristalove noci ? Zcela jiste nic dobreho.
Osobne zastavam nazor, ze by nacky a fasouny meli rezat od rana do vecera, az by se z toho pokaleli (vse receno velmi eufemisticky). Ale dosahnu kyzeneho, kdyz pujdu a valecnou sekerou po vikingskem praprapraprapredkovi jich par definitivne zpacifikuju ? Myslim, ze bych dosahl spise praveho opaku.
Nezbyva, nez se snazit prosadit bud zmenu legislativy, nebo poslat NO a jine mente capty mimo zakon.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #18 kdy: 30. Září 2007, 01:21:03 »
Vader  ;D ;D ;D

K tomu ti řeknu jednu věc: Nelze připustit žádné násilí a boje v ulicích. Kdokoliv se pokusí brát zákon namísto státu do svých rukou, musí být bez výjimky potrestán. Ať je to kdokoliv. A mým jediným přáním je, aby se odpůrci neonacistů nenechali chytit do pasti a nestali se oni sami porušovateli zákona. Protože pak by to museli být oni, kdo by byl po zásluze potrestán.

Elazar

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #19 kdy: 30. Září 2007, 01:24:31 »
Nevim nevim, prijde mi, ze se bavime pouze o jedne bitve v dlouhem, nikdy nekoncicim boji.
Predstavme si nasledujici situaci. Sezenem dost lidi, aby obkrouzili trasu pruvodu nacku, zkratka klidna "protidemonstrace" - jen jim ten jejich parademars trochu zneprijemnit.
Dojde k nasili - dejme tomu, ze ho vyprovokuji nackove. Vse bude natoceno a zdokumentovano, takze bude moci byt receno, kdo to rozpoutal. Dojde k bitce. Nekolik rozbitych ust. Jeden nacek to treba neprezije. Bude zabit v sebeobrane, kdyz vytahne pistoli nebo nuz. Soud prohledne zaznamy, vypovedi svedku a dospeje k nazoru, ze nacek jednal protipravne etc. a tudiz se nejedna ani o vrazdu, ani o zabiti. Vetsinova populace si na to rekne: Ano, zide se jen branili, soud rozhodl spravedlive.

Opravdu si myslite, ze to tak bude??? Ze se vetsina zastane zidu, co prave zabili "dobreho ceskeho hocha"? Jeden mrtvy nacek, zabity rukou zida - a mame na krku pogrom jako za starych casu. Protoze problem s nacky si musi kazdy narod vyresit sam, od nas jakekoli reseni neprijme. My si take musime problemy s nasimi (zidovskymi) nacky vyresit sami (a nemyslim ted ty, co cmaraji hakenkrajce v Izraeli, to nejsou zide).

Elazar

 • Host
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #20 kdy: 30. Září 2007, 01:28:21 »
Přesně tak Elazare. Ten odst. 3 je zatím jediný reálný.

Ten odst. 2 písm. c) je mimo, protože oni si tu akci nepochybně ohlásili dříve. Spíše je to návod do budoucna - prostě na každé příští výročí Křišťálové noci jako první nahlásit konání vlastní akce na nejcitlivějších místech. A koneckonců není důvod, aby se skutečně nekonala.

Ale dat ji tak par hodin predtim a nekolika plamennymi projevy (vsadim se, ze se Topolanek i Paroubek budou moci pretrhnout) adresovanymi "te luze, co se za malou chvili chysta projit temito ulicemi a poslapat pamatku mrtvych.." To zni dobre, ne?  :)

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #21 kdy: 30. Září 2007, 07:23:32 »
Byl tu zmíněn názor, že židé se nemají bránit, protože by popudili české obyvatelstvo a způsobili tak pogrom. K tomu lze říci  jen jedno - kde je víra v postoje historicky poučených Čechů? A potom jak známo, svět nená rád oběti - viz postoj k židům po 2. válce. Takže podle mého názoru, pokud reakce Židů v případě, že nezasáhne právní systém, nebude reakcí ustrašených obyvatel gheta, bude to jistě poučením pro nácky a jejich sympatizanty. Pro samotnou židovskou komunitu to bude velmi poučné, protože rázem se zjistí, kdo kam skutečně patři. Na Topolánkovi bych nestavěla, protože ne tak dávno použil zcela zprofanované "Es kommt der Tag". Byl-li to omyl, přeřeknutí anebo "něco" z podvědomí je zcela lhostejné, protože ani jedno si jako předseda vlády nesmí dovolit.

Tady v Izraeli se bohužel také musíme vypořádat s neonacisty z bývalého SSSR´, což je strašné, včera v HAifě shořela suka vedle jedné sygógy a na zdi té synagógy byly hakové  kříže. Nemyslím že se izraelská policie bude s  lumpy, kteří to udělali, mazlit. Otázka je, odkud jsou tito hošíci financováni.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #22 kdy: 30. Září 2007, 09:20:49 »
Začal bych od konce - s tím "Es kommt der Tag". To se zase české KSČSSD povedl mazaný propagandistický tah, když přesvědčila veřejnost, že na tom hesle je něco strašně špatného. Já to heslo (pravda v češtině) používám také a problém s tím nemám - koneckonců, nebudu si autocenzurovat Izajáše  ;).
Ve zbytku odkazuji na blog Johanna doktora Fausta - https://johanesdoktorfaust.sblog.cz/2007/04/01/318

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #23 kdy: 30. Září 2007, 09:34:52 »
S tím, že by Židé mohli případnou reakcí na neonacisty popudit Čechy nesouhlasím. Většina Čechů tyhle spory příliš nesleduje. Ale pokud bude situace taková, že Židé se budou bránit, nemyslím, že by jim to bylo vyčítáno (a nechme teď stranou nějakých 5-10 %, které budou proti Židům vždy a všude).

Neonacisté navíc rozhodně nejsou "naši čeští hoši" - pochodují pod říšskoněmeckými vlajkami, hajlují a provolávají slávu Hitlerovi. Na tohle jsou Češi dostatečně alergičtí. Jo, kdyby volali "Čechy Čechům" a pochodovali pod českými vlajkami, tak by možná nějaké sympatie měli. Ale propagace nácků? Propagace Němců? S tím se v ČR body nasbírat nedají...

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re: Kristal nacht in Prag
« Odpověď #24 kdy: 30. Září 2007, 09:44:52 »
Necheme tedy jablko sváru tiše zrát a uvidíme, kam to povede. Já so jsem svůj názor sdělila, objasnila, moje víra v právní stát není silná, konec konců vidím co se děje i v jiných "právních státech".
I když vysvětlení Topolánkova výkřiku je v tom blogu opravdu pěkně vysvětlené, nemyslím, že mělo být vysloveno německy - česky je to nenapadnutelné. Ovšem kdyby řekl, třeba něco o Božích mlýnech, jistě by to znělo příhodněji.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14