Autor Téma: Jak David porazil Goliáše  (Přečteno 3018 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 880
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Jak David porazil Goliáše
« kdy: 8. Června 2019, 18:06:04 »
Podíváme-li se do přehledu květnových přátelských klubových zápasů konaných na Starém kontinentu, najdeme mezi nimi u data 21/5 informaci o  duelu mezi Bejtarem Jeruzalém a špičkovým španělským týmem Atlético Madrid. Zatímco Bejtar patří k izraelské Premier Legaue k průměrným týmům (osmý ze čtrnácti po skončení sezony), Atlético je vicemistrem nejvyšší španělské soutěže LaLiga.

Papírově bylo tedy vše jasné: favoritem jsou hosté ze Španělska (hrálo se na jeruzalémském Teddyho stadionu). Skutečnost byla ale jiná. Vlastně můeme hovořit o senzaci.

Jeruzalémský tým otevřel skóre ve 14. minutě, když brankáře hostů překonal Maor Buzaglo. Za Atlético srovnal Griezmann: ve 49. minutě proměnil penaltu. I takový výsledek by byl pro Bejtar úspěchem. Jenomže Buzaglo měl šťastný den a v 58. minutě dal svůj druhý gól.

To byla fantazie. David porazil fotbalového Goliáše 2:1! Výsledek, na který by vsadil málokdo. Zázraky se dějí.

Utkání mělo ale ještě dva zajímavé momenty. Za Atlético nastoupil zmíněný Antoine Griezmann, francouzský fotbalista; bylo to ovšem jedno z jeho posledních vystoupení v dresu tohoto celku, protože v polovině května oznámil, že jej opouští. Spekuluje se o tom, že skončí v Barceloně.

Naproti tomu za Bejtar nastoupil Yossi Benayoun, který jako hráč tohoto klubu ukončil 11. dubna 2019 fotbalovou kariéru. Do přátelského duelu s Atlétikem ho ovšem trenér Nir Klinger postavil, aby byl ještě jednou ozdobou tohoto fotbalového stánku v izraelské metropoli. Tleskalo mu na 30 tisíc fanoušků. Benayoun patří k izraelským legendám, v letech 2002 až 2014 působil v Anglii – mimo jiné v Liverpoolu, Chelsea a Arsenalu.

Vítězství Jeruzaléma bylo také příjemnou tečkou pro  Nira Klingera, neboť 4. června jako kouč Bejtaru skončil. O dva dny později  ho nahradil Ronny Levy.

**
« Poslední změna: 8. Června 2019, 18:32:49 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15