Autor Téma: Další protiizraelský skandál: Pomsta na sedmileté šachistce !  (Přečteno 2877 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 880
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Vyhrála mistrovství Evropy, na mistrovství světa nesmí. Proč? Je Židovka Navíc občanka Státu Izrael. Další ilustrace toho, kdo koho a Blízkém východě diskriminuje.

Abych to ale srozumitelně vysvětlil.  První, co je třeba uvést: onen světový šampionát se má konat v roce 2019 v Tunisku. Asi začínáte tušit.

Řeč je o šachové hře těch nejtalentovanějších mezi nejmladšími. V našem případě je tou nadějí sedmiletá Liel Levitanová z izraelské Haify. Zdá se, že už v tomto věku pocítí důsledky zavilé arabské nenávisti.

Začněme ale tuto story v polském Krakově, který hostil od 29. června do 8. července 2018 turnaj „European School Chess Championships 2018“.  V kategorii dívky do 7 let byla nejúspěšnější Liel Levitanová – šest vítězství a pouze jediná porážka znamenala získ zlaté medaile. Zachumlána do izraelské vlajky se hrdě postavila „na bednu“ - a s dětským úsměvem přijala zlatou medaili.

Logicky by se tedy dalo odvodit, že když byla úspěšná na zníněném evropském šampionátu, který pořádala mezinárodní šachová federace FIDE, má otevřenou cestu na šampionát světový, rovněž pořádaný FIDE. Podíváme-li se na její web, najdeme v kalendáři akcí „World School Individual Championships 2019“. Zatím bez uvedeného termínu, zato je známé  pořadatelské město. Sousse v Tunisku, tedy v arabské zemi.

Což znamená: všichni jsou vítáni, kromě šachistů z Izraele. A to není nic jiného než diskriminace a pošlapání elementárních pravidel fair play.

Není to nějaká chiméra autora článku, ale smutná skutečnost, o níž píše bezpočet médií. Například izraelská internetová televize i24ews:

Chess prodigy banned from playing in Tunisia. (Volně: Zázračné šachové dítě má zakázáno hrát v Tunisku.)

Protože je Židovka, občanka Státu Izrael. Protože tuniští politici jsou stiženi fanatickou protiizraelskou nenávistí, protože západní společenství si nechá tyto urážky a ponižování líbit. (Čest výjimkám – viz naposledy Mezinárodní judistická federace, která zrušila konání svých akcí v Tunisku a Emirátech kvůli protiizraelské diskriminaci a ponižujícícmu zacházení s izraelskými sportovci.)

Znovu opakuji: svět nepřestává plísnit Jeruzalém  za přijetí zákona, podle něhož je Izrael národním státem židovského lidu. Falešně to vnímá jako diskriminaci Arabů. Dnes jsme si mohli opět ověřit, že navzdory masivnímu protiizraelskému povyku je to obráceně. Arabové diskriminují Židy. A neštítí se diskriminovat ani sedmiletou izraelskou školačku.

(PS: Příslušné video je k dispozici na mém twitterovém účtu www.twitter.com/mrstejskal)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15