Autor Téma: JU-JITSU: MS 2018 A DALŠÍ PROTIIZRAELSKÝ SKANDÁL  (Přečteno 3589 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 896
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
JU-JITSU: MS 2018 A DALŠÍ PROTIIZRAELSKÝ SKANDÁL
« kdy: 7. Března 2018, 08:37:17 »
Ju-jitsu je japonské bojové umění. Neolympijský sport zastřešený příslušnou mezinárodní federací JJIF. Pořádá světové šampionáty: ten nejnovější se konal v prvních pěti dnech března 2018 v Abú Zabí. Tedy v Emirátech.

 
Jednalo se o MS v kategorii „Juniors“ (18 až 20 let) a „Aspirants“ (15 až 17). Podle webu Emirates News Agency se ho zúčastnilo na sedm set mladých bojovníků ze 40 zemí.

 
Všichni měly stejné podmnínky a se všemi bylo zacházeno stejně. Na sportovním úboru měli zkratku svého státu, když vyhráli, byla vztyčena jejich vlajka a hrána příslušná hymna. Také ve výsledkové listině zveřejněné na webu JJIF je u každého jména uvedeno, odkud sportovec pochází - a tento údaj je doplněn malou vlaječkou.

 
To vše platí – až na jednu výjimku.

 
Klání v Abú Zabí se zúčastnili také reprezentanti Izraele. Vedoucí výpravy Erez Alroy si formálně na nic nestěžoval: vřelé přijetí, skvělé ubytování, fungující doprava, samostatné místo pro trénink.

 
Z tohoto hediska bylo tedy vše v pořádku.

 
Přesto je tu jedno obrovské ale – Izraelci nesměli soutěžti pod hlavičkou svého státu, ale byli vedeni jako sportovci JJIF. Když vybojovali zlatou medaili, nesměla se hrát izraelská národní hymna Hatikva a vztyčit izraelská vlajka. Také ve výsledkové listině najdeme u jejich jmen označení nikoli ISRAEL, ale JJIF – Mezinárodní federace ju-jitsu.

 
Důvod? Stále stejné: hluboká protiizraelská, politicky motivovaná nenávist. Nejnověji ovšem maskovaná „bezpečnostními“ důvody. Ty by se snad daly pochopit, kdyby Izraelci procházeli ulicemi Abú Zabí se symboly svého státu na oděvu – že by je nějaký muslimský fanatik mohl napadnout. Dejme tomu.

 
Ale jaké „bezpečnostní“ důvody bránily tomu, aby byla hrána Hatikva a vztyčena izraelská vlajka, když na stupních vítězů byli dekorováni zlatými medaile Meši Rozenfeldová (zlato v kategorii Ne-waza, ženy U21 do 55kg) a Nimrod Ryder (Ne-waza, muži U21 do 77 kg).

 
Izraelci se vrátili do vlasti s těmito dvěma zlatými, čtyřmi stříbrnými a sedmi bronzovými medailemi. A také se staronovou zkušeností, kterou znají Židé už stovky let. S pocitem jaké to je, mít jako jediní prapodivný cejch, nikoli nepodobný nacistické žluté hvězdě, byť „v opačném gardu“.

 
Ptám se znovu a znovu, po tisící: PROČ? Proč nemohou mít Židé, potažmo Izraelci, na mezinárodních sportovních akcích stejné podmínky jako všechny ostatní národy světa?

 
Řečeno parafrází slov Karla Kryla: Víme, kde je vina. To zlo má jméno Rakovina. Hluboce zakořeněná a metastázující protiizraelská rakovina.

 
Hanba pořadatelům !!!

 
IZRAELŠTÍ MEDAILISTÉ NA MS JUNIORŮ A ASPIRANTŮ V JU-JITSU 2018
Všichni v disciplíně Ne-waza (Boj na zemi)

Aspiranti
Omri Haviv ... do 50 kg ... BRONZ
Yarin Chriki ... do 60 kg ... STŘÍBRO
Šalev Hazut ... do 66 kg ... STŘÍBRO
Ilay Barzilay ... do 73 kg ... STŘÍBRO
Eitan Gliber ... do 73 kg ... BRONZ
Omri Heifetz ... do 81 kg ... BRONZ

Aspirantky
Hadar Edriová ... do 70 kg ... BRONZ
Sarah Kovaliova (od narození neslyšící)  ... do 48 kg ... STŘÍBRO

Junioři
Gal Škedi ... do 62 kg ... BRONZ
Nimrod Ryder ... do 77 kg ... ZLATO
Amir Alroy ... do 77 kg ... BRONZ
Barak Meyouhas ... do 85 kg ... BRONZ

Juniorky
Meši  Rosenfeldová ... do 55 kg ... ZLATO

Celkem: 2 zlaté/4 stříbrné/7 bronzových medailí.

 **
 
« Poslední změna: 16. Dubna 2018, 20:35:46 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15