Autor Téma: JUDO: DALŠÍ ÍRÁNSKÁ ŠAŠKÁRNA  (Přečteno 2081 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
JUDO: DALŠÍ ÍRÁNSKÁ ŠAŠKÁRNA
« kdy: 26. Února 2018, 20:37:13 »
 Od pátku do neděle (23-25/02/2018) se v německém Düsseldorfu konal judistický grandslam. V mužské kategorii do 73 kg se íránský borec Mohammad Mahdi Brimanloo postaral o trapnou komedii.

 
Podíváme-li se na pavouka poolu C, najdeme tam ve vyobrazení 1. kola jedno políčko prázdné. V něm měla být původně dvě jména: DELPOPOLO (USA) a BRIMANLOO (Írán). Vítěz tohoto klání by pokračoval do 2. kola, kam volným losem postoupil izraelský judista BUTBUL.

 
Už to bylo samo o sobě zajímavé: nabízela se otázka, jak by se Íránec zachoval, kdyby  Američana porazil, když bylo od počátku jasné, že jeho příštím soupeřem bude Izraelec. Anebo jinak: co by udělal, aby v duelu s Delpopolem nezvítězil.

 
Do těchto úvah vstoupila skutečnost, že Američan musel kvůli zranění souboj odříci. Noční můra pro Brimanlooa: nyní i on byl přímým postupujícím do 2. kola. Duel s izraelským judistou byl neodvratný. Něco takového se ovšem v Íránu rovná vlastizradě, pravidla nepravidla.

 
Přišlo spásné řešení. Íránec si před vážením způsobil nadváhu, tím byl ve své kategorii diskvalifikován a vyhnul se střetnutí s Izraelcem, který tak postoupil bez boje do semifinále poolu C. V dalších bojích se Butbulovi dařilo střídavě, nicméně přes opravná kola vybojoval bronzovou medaili.

 
Brimanloo si možná vyslouží titul národního hrdiny, který bojkotoval judistu sionistické entity,nicméně zachoval se proti všem sportovním pravidlům a principům fair play. Měl by být po zásluze potrestán. Najde k tomu Mezinárodní judistická federace dostatek odvahy?

 
VÝSLEDKY IZRAELSKÝCH JUDISTŮ V DÜSSELDORFU (do 7. místa)

 Baruch Šmailov (66kg) … BRONZ
Tal Flicker (66kg) … 7. místo
Tohar Butbul (73kg) … BRONZ
Or Sasson (+100kg) … 7. místo

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15