Autor Téma: K poctě Limor Shpigelové  (Přečteno 2658 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
K poctě Limor Shpigelové
« kdy: 16. Listopadu 2016, 21:25:29 »
Nikdy jsme se nepotkali, neznali se - a přece jsme měli cosi společného. Lásku k izraelskému sportu.

Já formou svých skromných příspěvků  pro čtenáře Eretzu, ona v roli  významné izraelská novinářky pracující pro tamní  média. Jmenuje se Limor Shpigelová a jak už to tak v životě bývá, ty, které potřebujeme, ti, kdo jsou užiteční a nepostradatelní, odcházejí. Podle našeho mínění často předčasně. Jistě si to myslíme o Limor. Zemřela po dvouletém boji s rakovinou ve čtvrtek 10. listopadu 2016. Její úděl je o to smutnější, že opustila tento svět v šestatřiceti letech.

Oslavný článek na její počet napsal na webu Jerusalem Postu v úterý 15/11 sportovní redaktor Allon Sinai. Uvedl, že Limor byla jedním z nejlepších novinářů, které kdy v životě potkal. Kombinace lásky ke sportu a  oddanost k profesi byly v jejím případě jedinečné.

Důkaz jejího vztahu k izraelskému sportu: Limor se spolu s Allonem zúčastnila 2/11 v telavivské Yad Eliahu Aréně basketbalového euroligového utkání mezi slavným Maccabi TA a Barcelonou. Bylo to necelých pět dnů předtím, než byla ve vážném stavu přijata do nemocnice. Ačkoli klub Maccabi prohrál, byla šťastná, že mohla v tom kotli být. Rozhodla se bojovat do poslední chvíle, vyznávala zásadu, že žít se musí naplno. Cestou do schodů se už neobešla bez pomoci, ale přesto ji neopouštěly velké plány. V následujících týdnech chtěla vidět víc sportovních zápasů, víc filmů, slyšet víc hudby na koncertech.

Nebylo jí to dopřáno.

Milovala svoji práci, ať už to bylo na serveru Ynet, v mediální skupině Jerusalem Post Group nebo naposledy v deníku Jisrael Hajom.

I když ji postupující zákeřná choroba dostala do beznadějné, bezvýchodné situace, nikdy nevyvěsila bílou vlajku. Vedla svůj zápas  s příkladnou odhodlaností  do posledního okamžiku.

Tolik promarněných příležitostí.  To byla poslední věc, kterou mi napsala, svěřil se Allon ve svém  vzpomínkovém článku. O několik hodin později zkolabovala a za tři dny zemřela. Její tělo podlehlo, ale duše - ta zůstala stejně silná, jako byla vždycky. Nyní si konečně může dopřát odpočinku.

Allon připomíná, že  Limor začala svoji kariéru jako reportérka házené a ta zůstala jejímu srdci obzvláště drahá. Během uplynulého  kola nejvyšší izraelské házenkářské ligy se jí dostalo uznání, jakému se obvykle těší prezidenti či předsedové vlád: všechny zápasy začaly minutou ticha na její počest.

Vzdejme jí tedy úctu i my, kdo máme rádi izraelský sport. Čest její památce!


**
« Poslední změna: 17. Listopadu 2016, 07:59:39 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15