Autor Téma: Sportovní glosa: Ubohá alžírská provokace  (Přečteno 2913 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Sportovní glosa: Ubohá alžírská provokace
« kdy: 5. Července 2016, 14:55:16 »
Ten příběh  nedává žádný smysl. Z Alžírska přišla zpráva, že vedení tamní národní fotbalové reprezentace zrušilo přátelský duel s Ghanou naplánovaný na letošní září.
Důvod? Alžířané chtějí zabránit vstupu ghanského kouče na své území.


Čím se tento kouč vůči Alžírsku provinil? Je snad tamními orgány trestně stíhán? Poškodil nějakým způsobem Alžírsko, že mu nechce dovolit vstup do země? Jde snad o teroristu?
Hloupé otázky, samozřejmě. A samá voda.

Opět je za vším politika.

Trenérem ghanské fotbalové reprezentace je od roku 2014 Avram Grant. To jméno není neznámé: svého času trénoval i slavný klub Chelsea. Grant patří ke špičkovým koučům, ale to je Arabům lhostejné. Zajímá je něco jiného. Avram Grant je Žid a občan Izraele k tomu. A co má být? Alžířané jsou zase Arabové a občané Alžírska. To kvůli tomu, že je někdo Žid a občan Izraele nesmí přijet do této arabské země se svým týmem na přátelské utkání?  Bohužel nesmí.

Je jednadedmdesát let po porážce nacismu a kdosi tu opět provádí selekci. Izraelští Židé mají opět cejch. Tentokrát politickou Davidovu hvězdu. Už to nejsou Němci, ale Arabové, kdo s nimi zachází v principu stejně jako nacisté na začátku své vlády. Avram Grant je Žid  a občan židovského státu - a to je jeho cejch. Kdyby ghanský národní tým trénoval  José Murinho  nebo Ivan Hašek, žádný problém by nenastal a přátelský turnaj Alžírsko vs Ghana by se uskutečnil.

Antiizraelský fanatismus v arabském světě přetrvává. Představuje-li banální skutečnost, že jeden africký národní tým trénuje Izraelec, pro Araby nepřekonatelný problém, ptám se, kdy s tím začnou odpovědné mezinárodní sportovní orgány něco dělat? Anebo jinak: není načase začít s tím něco dělat? To máme donekonečna  přihlížet tomu, jak jsou Izraelci ponižováni a uráženi jenom proto, že jsou Izraelci?

**
« Poslední změna: 5. Července 2016, 18:21:29 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15